2016 рік:
2017 рік:
2018 рік:

21.10.2016

 

20-21 жовтня в комунальному закладі "Запорізька обласна бібліотека для дітей "Юний читач" Запорізької обласної ради відбувся обласний семінар-практикум для завідуючих районними та міськими бібліотеками для дітей та заступників директорів ЦБС по роботі з дітьми за темою "Місцева громада та бібліотека для дітей: єдина стратегія та спільні дії на підтримку дитячого читання". На семінарі обговорювались питання роботи бібліотек в умовах територіально-адміністративної реформи, якісних змін в умовах соціальних перетворень, важливості збереження дитячих бібліотек як осередків національно-патріотичного виховання читачів, правової освіти підростаючого покоління, центрів дитячого спілкування, творчості, проведення дозвілля, як закладів культури, що є незамінними у кожній місцевій громаді.

 

544.jpg

580.jpg

 

Важливою та надзвичайно корисною для учасників семінару була інформація, подана у виступі директора Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислава Валерійовича Мороко, який наголосив на принциповій позиції Департаменту щодо збереження мережі бібліотек в умовах утворення місцевих громад.

 

586.jpg

590.jpg

 

Цікавими та змістовними були виступи гостей семінару: голови Координаційної ради молодих юристів при Головному територіальному управлінні юстиції у Запорізькій області, методиста регіонального інформаційно-аналітичного центру "Освіта та громадянське суспільство" КЗ "ЗОІППО" ЗОР Наталі Миколаївни Богомолової, яка зосередила увагу на важливості правоосвітньої допомоги дітям та їхнім батькам та можливостях взаємодії з бібліотечними установами; старшого викладача кафедри дошкільної освіти КЗ "ЗОІППО" ЗОР, доктора філософії в галузі освіти, Відмінника освіти України Людмили Миколаївни Шульги, яка розповіла про свій проект "Big Art" як приклад технології розвитку творчих здібностей дітей раннього дошкільного та шкільного віку та наголосила на необхідності формування емоційного багатства особистості кожної дитини, в. о. директора обласної бібліотеки для юнацтва Вікторії Володимирівни Писанець, яка поділилась своїми враженнями від відвідання VІІ Львівського міжнародного бібліотечного форуму.

 

595.jpg

601.jpg

 

Учасники семінару мали можливість обмінятись своїми інноваційними формами роботи з читачами. Зокрема, збагатили новими ідеями щодо організації подальшої роботи виступи: заступника директора Мелітопольської МЦБС з питань обслуговування дітей Галини Володимирівни Водоп’янової про проектну діяльність власної бібліотеки та участь у загальноміських творчих проектах; завідувача відділу масової роботи та естетичного виховання обласної бібліотеки для дітей "Юний читач" Наталі Борисівни Гвоздик про взаємодію бібліотеки для дітей з благодійними фондами і громадськими організаціями в плані організації дитячого дозвілля, завідувача відділу обслуговування учнів 1-4 класів та дошкільників Людмили Леонідівни Дунай про участь бібліотеки в сімейному книжковому фестивалі "Книголісся". Багато вражень отримали учасники семінару і від Книжкової толоки, яку мали змогу відвідати у другий день семінару, 21 жовтня.

 

603.jpg

632.jpg