2016 рік:
2017 рік:
2018 рік:

28.11.2016

 

Старшокласники обласного спортивного інтернату, відвідавши обласну бібліотеку для дітей "Юний читач" Запорізької обласної ради, взяли участь у круглому столі "За Україну, за її долю, за честь і волю, за народ", який провів кандидат історичних наук, доцент кафедри новітньої історії ЗНУ Василь Степанович Гвоздик. Відомий історик розповів юнацтву про історію творення української державності від найдавніших часів, навів приклади боротьби за її повернення у ХVІІ – ХХ ст. через призму діяльності українських громадсько-політичних організацій, у т. ч. Української громадської Групи сприяння виконання Гельсінських угод, 40-річчя від дня створення якої відзначалось нещодавно. Особливе місце Василь Степанович відвів діяльності визначного українця, керівника ОУН у 30-х роках ХХ ст. Євгена Коновальця, наголосивши на його незаперечному внеску в розбудову української державності. Сподіваємось, тепер майбутні чемпіони, здобуваючи спортивні перемоги і слухаючи Гімн України та дивлячись на Державний прапор пригадуватимуть тих, хто поклав своє життя за українську державність.

 

DSC_0527.JPG

DSC_0531.JPG

 

DSC_0529.JPG

DSC_0528.JPG

DSC_0533.JPG

 

 

 

24.11.2016

 

Обласна бібліотека для дітей "Юний читач" Запорізької обласної ради здобула 3-є місце у Всеукраїнському конкурсі "Бібліотека року 2016". Диплом ІІІ ступеня Української бібліотечної асоціації, Грамота Міністерства культури України та Української бібліотечної асоціації, а також подарунки від співорганізаторів Конкурсу були вручені в. о. директора бібліотеки Ларисі Вікторівні Даниловій на Конференції УБА у м. Київ 17 листопада.

IMG_2320.JPG

IMG_2326.JPG

На конкурс подавався творчий проект "Бібліотечний острівець дитинства: бажання, надії, мрії". Ідея проекту полягала у трансформації діяльності бібліотеки з урахуванням потреб сьогоднішнього надзвичайно вимогливого читача та у спрямуванні зусиль на забезпеченні максимально комфортних умов для кожного відвідувача, який переступає поріг бібліотеки. Втілення цього завдання почалося з пошуку можливостей зонування бібліотечного простору. Таким чином в бібліотеці з’явились: дитяча схованка, ігротека, літературна вітальня, музичний салон, художня галерея, творча майстерня. Кожен бібліотечний "острівець" має свого відвідувача, прихильника, де той має можливість почитати улюблену книгу, погортати журнал, поспілкуватись з цікавими людьми, пограти в настільні ігри, помалювати чи то навчитись виготовляти поробки та сувеніри, а ще продемонструвати свої таланти одноліткам та всім відвідувачам бібліотеки.

В планах колективу чимало нових цікавих проектів та задумок, які, сподіваємось, припадуть до душі нашим відвідувачам. Бо для них ми й працюємо.

 

IMG_2318.JPG

 

 

16.11.2016

Шлях творчого осягнення

 

В художній галереї обласної бібліотеки для дітей "Юний читач" Запорізької обласної ради відкрилась персональна виставка талановитої 16-річної школярки з с. Володимирівське Запорізького району Марії Герасименко.

З першою в житті персональною виставкою Марію привітав її наставник, досвідчений педагог, професійний художник, власник галереї академічного мистецтва Art L Антон Шерєтов. Роботи юної художниці, а їх представлено на виставці 40, виконані в академічному стилі різними техніками: олівцем, гуашшю, пастеллю, масляними фарбами, і всі вони вражають своєю витонченістю, благородством кольорів, яскравою виразністю та глибиною. Однолітки Марії – її однокласники та вихованці обласного спортивного інтернату, що завітали на презентацію, висловлювали своє захоплення талантом дівчини, бажали їй нових творчих досягнень. Особливого настрою заходу додали ліричні композиції у виконанні юних музикантів, учнів ЗДМШ №1.

Виставка працювати в бібліотеці до кінця року в години роботи бібліотеки. Вхід безкоштовний.

 

20.jpg

31.jpg

 

36.jpg

44.jpg

 

60.jpg

76.jpg

 

84.jpg

92.jpg

 

101.jpg

109.jpg

 

 

10.11.2016

 

Протягом трьох днів, з 8-го по 10 листопада, в обласній бібліотеці для дітей "Юний читач" Запорізької обласної ради проходила акція "Найвищий дар для мене – рідна мова". Бібліотекарі заохочували відвідувачів спілкуватись українською та пропонували порозв’язувати мовні завдання, прочитати улюблені уривки з творів українських авторів, висловити у письмовій формі своє ставлення до української мови. Долучився до акції і давній друг бібліотеки, відомий запорізький письменник та казкар Олександр Виженко. Багато цікавих фактів про багатовікову історію української мови дізнались діти під час мовознавчого Всезнайка "Моя ти мово пресвята". А ще у них була можливість послухати поезії українських класиків про рідну мову, позмагатись у конкурсній програмі, повідгадувати лінгвістичні загадки та визначити таємні предмети, приховані у чарівному капелюсі.

 

0281.jpg

0296.jpg

 

0315.jpg

0346.jpg

 

0405.jpg

1326.jpg

 

154934.jpg

155143.jpg

 

164757.jpg

164813.jpg

 

 

09.11.2016

 

На черговому занятті мовного клубу "Speaking chickens" в обласній бібліотеці для дітей "Юний читач" Запорізької обласної ради малята повторювали пройдене та вчились вимовляти нові слова, зокрема, як звучить англійською "жовтий" та "блакитний". Щоб закріпити вивчене, малювали жовте сонечко та блакитний небокрай. Розважила дітвору запропонована керівником клубу Оленою Волошко гра "Зіпсований телефон" англійською мовою та вже традиційні руханки під акомпанемент англійських дитячих пісеньок.

 

DSC_0357.jpg

DSC_0369.jpg

 

DSC_0371.jpg

DSC_0374.jpg

 

DSC_0375.jpg

DSC_0383.jpg

 

DSC_0385.jpg

 

 

01.11.2016

англійська.jpg