2017 рік:
2018 рік:
2019 рік:
2020 рік:

28.02.2017

 

Обласна бібліотека для дітей "Юний читач" Запорізької обласної ради організувала для своїх постійних відвідувачів, учнів ЗОШ № 30 зустріч з соціальним педагогом підліткового кабінету обласного наркодиспансеру Мариною Володимирівною Гриндюк. Темою розмови стало обговорення проблеми вживання підлітками слабоалкогольних напоїв, наркотиків, куріння та їх пагубного впливу на дитячий організм. Семикласники взяли участь у тренінгу "Не помри від необізнаності", одним із завдань якого було прохання модератора продовжити фразу "Життя – це…". Відповіді дітей були однозначними: здоровий спосіб життя, дбайливе ставлення до свого здоров’я, загартування, заняття спортом. На завершення зустрічі був проведений флеш-моб "Палити? Ні! – Читати? Так!"

 

DSC_1051.jpg

DSC_1053.jpg

 

DSC_1079.jpg

DSC_1080.jpg

 

DSC_1083.jpg

28.02.2017

 

Виявляється шкільні уроки можна організувати цікаво і нестандартно, якщо їх проводити в бібліотеці. Обласна бібліотека для дітей "Юний читач" організувала для десятикласників ЗОШ № 30 урок літератури за творчістю Лесі Українки у вигляді гри-вікторини. Підлітки, поділившись на дві команди та розташувавшись навколо грального поля з зображенням основних життєвих віх великої української поетеси, здійснили захоплюючу подорож у часі, згадуючи епізоди з дитинства письменниці, обговорюючи її взаємовідносини з матір’ю та друзями, зачитуючи уривки з творів та листів. Особливо зворушливо звучали Лесині вірші з вуст залюбленого в її поезію Дмитра Волокітіна. Новими знаннями про величну постать в українській літературі збагатили учнів переглянуті ними уривки фільму із серії "Великі українці" у постановці Романа Віктюка.

 

DSC_0074.jpg

DSC_0043.jpg

 

DSC_0031.jpg

DSC_0086.jpg

 

DSC_0083.jpg

DSC_0089.jpg

 

DSC_1092.jpg

24.02.2017

 

В обласній бібліотеці для дітей "Юний читач" Запорізької обласної ради в рамках краєзнавчо-мистецького проекту "Цікаві люди – наші земляки" відбулась творча зустріч "Ми – народу пісенного, щедрого, українського – вірні сини" за участю запорізького поета, журналіста, члена Національної спілки письменників та Національної спілки журналістів України Пилипа Юрика. Зустріч пройшла у формі усного журналу.

Першу його сторінку – патріотичну, присвятили буремним подіям Революції Гідності. Пилип Сергійович поділився спогадами про Запорізький Майдан, активним учасником якого він був, прочитав свої вірші, присвячені українським воїнам, що захищають наші рубежі на сході країни.

Друга сторінка – літературна, розкрила присутнім на зустрічі старшокласникам ЗОШ № 30 всі грані творчої діяльності нашого талановитого земляка – письменника і поета, фольклориста і сатирика-гумориста, перекладача і журналіста.

Остання сторінка журналу, під назвою "Наш гість читає дітям" викликала особливе пожвавлення серед дітей, бо Пилип Сергійович надзвичайно артистично та емоційно читав так шановані ним гуморески Павла Глазового і Степана Олійника, розповідав про свої улюблені дитячі книжки, цитуючи з них найцікавіші уривки. Поспілкувався гість і з талановитими підлітками, які пробують себе у літературній діяльності та запросив до себе в редакцію "Запорізької правди".

 

DSC_0987.jpg

DSC_0982.jpg

 

DSC_0970.jpg

DSC_1023.jpg

 

DSC_0992.jpg

DSC_1025.jpg

 

DSC_1027.jpg

21.02.2017

 

Один день з життя бібліотеки

 

Насиченою подіями виявилась минула неділя у обласній бібліотеці для дітей "Юний читач" Запорізької обласної ради. Відбулось чергове заняття англомовного клубу "Балакучі курчата"для найменших відвідувачів бібліотеки. До речі, щоразу їх стає все більше, та це й не дивно, бо заняття наповнені не тільки інформацією, але й величезним позитивом: тут і танцюють, і співають, і грають, і, навіть, ставлять міні-спектаклі.

А ще цього разу матуся однієї з маленьких відвідувачок клубу Світлана Комар – психолог за освітою і творча особистість за покликанням, представила малечі пластилінову виставу "Равлик та кит" за мотивами однойменної книги Джулії Дональдсон, яка вчить наполегливо прямувати за мрією та підтримувати своїх друзів. Дітлахів захопили події інтерактивної казки, тим паче, що вони брали у ній безпосередню участь, ліплячи з пластиліну діючих персонажів.

У цей вихідний діти та їхні батьки мали можливість відвідати заняття з арт-терапії, де створені всі умови для власного самовираження, розкриття творчого потенціалу, адже тут працюють під гаслом: "У неділю і повсякчас – арт-терапія для кожного з вас!".

Не менш цікавим та насиченим було спілкування учасників театральної бібліостудії "Чарівна маска". Відточували сценічну майстерність та мову, за потреби отримували індивідуальні консультації від керівника Богдана Романенка. До речі, він, як і раніше, чекає на заняття хлопчиків і обіцяє, що буде цікаво!

Говорили цього дня в бібліотеці і про надзвичайно серйозні речі – про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні. Згадували мужніх та самовідданих героїв, які журавлиним ключем поринули у вирій вічності, ставши нашими Янголами-Охоронцями.

 

1.jpg

2.jpg

 

3.jpg

4.jpg

 

5.jpg

6.jpg

 

7.jpg

8.jpg

 

9.jpg

10.jpg

 

11.jpg

12.jpg

 

13.jpg

14.jpg

 

15.jpg

17.jpg

 

16.jpg

18.jpg

 

19.jpg

10.jpg

 

20.jpg

21.jpg

 

22.jpg

23.jpg

 

24.jpg

25.jpg

 

26.jpg

20.02.2017

 

На відзначення Міжнародного дня дарування книг, який відзначається у світі 14 лютого, співробітники обласної бібліотеки для дітей "Юний читач" Запорізької обласної ради запросили до себе в гості вихованців Запорізького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей. Діти були у захваті від просторих читальних залів, яскравих книжок та журналів, бібліотечної картинної галереї, настільних ігор, м’яких іграшок і просто від атмосфери затишку та спокою. Бібліотекарі в образах літературних героїв – Баби Яги та Мері Поппінс, не тільки провели гостей лабіринтами свого книжкового царства, а ще й запропонували позмагатись у казковій вікторині, переглянути лялькову виставу "Як Тигра лікував віслючка Іа", взяти участь у заняттях з арт-терапії, ставши музикантами імпровізованого оркестру та розповівши про себе та свого друга за допомогою малюнків. А ще діти з ентузіазмом проявляли свою творчість на майстер-класі, створюючи яскраві книжкові закладинки у вигляді чайних чашок. На прощання діти отримали в подарунок від бібліотеки цікаві та барвисті дитячі книжки.

 

DSC_0897.jpg

DSC_0900.jpg

 

DSC_0890.jpg

DSC_0916.jpg

 

DSC_0904.jpg

DSC_0921.jpg

 

DSC_0926.jpg

DSC_0932.jpg

 

DSC_0925.jpg

DSC_0934.jpg

 

DSC_0935.jpg

DSC_0940.jpg

20.02.2017

 

Співробітники обласної бібліотеки для дітей "Юний читач" Запорізької обласної ради приєднались до флешмобу #22 грн., започаткованого відомою запорізькою волонтеркою Наталею Ігнатовою, яка запропонувала дещо доповнити популярну акцію PushUpChallege #22pushupchallenge і збирати по 22 грн. для воїнів АТО, що проходять психіатричну реабілітацію у Запорізькій обласній лікарні. Сьогодні ми передали Наталі та її друзям – волонтерам Альоні Новіковій та Андрію Городниченку, 700 грн., зібраних членами нашого колективу. Своє бажання приєднатись до акції виявили ще й наші читачі Борис Гладких та Олена Алєксєєнко. Естафету про збору коштів на реабілітацію наших воїнів ми передали своїм колегам з обласної бібліотеки для юнацтва.

 

IMG_5084.jpg

14.02.2017

 

Де можна знайти найпалкіші слова про кохання, найпрекрасніші історії про справжні почуття, як не у книзі? Про це красномовно свідчать книжкові виставки, організовані в обласній бібліотеці для дітей "Юний читач" Запорізької обласної ради до Дня усіх закоханих.

У цьому ще раз пересвідчились восьмикласники ЗОШ № 30, завітавши до бібліотеки на конкурсно-розважальний вечір "Запалимо в серцях до ближнього любов". Цікаві факти про знаки та символи, пов’язані з Днем Святого Валентина, історія про найдавніший лист закоханих 600-річної давнини глибоко зворушили підлітків, а веселі конкурси налаштували на лірично-грайливий лад. За гучністю аплодисментів обрали свого "Валентина" та "Валентину", а "яблуко Адама" вручили найсором'язливішій дівчинці класу.

До речі, 14 лютого пов’язане у світі ще з однією прекрасною традицією – даруванням книг. Наша бібліотека долучилась до цієї гарної справи. Книги, зібрані бібліотекарями та небайдужими читачами, плануємо відправити до Запорізького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей.

 

DSC_0759.jpg

DSC_0753.jpg

 

DSC_0756.jpg

DSC_0783.jpg

 

DSC_0808.jpg

DSC_0786.jpg

 

DSC_0858.jpg

DSC_0829.jpg

 

DSC_0861.jpg

DSC_0862.jpg

 

DSC_0867.jpg

13.02.2017

 

На відзначення 140-річчя від дня народження визначного українського археолога, мистецтвознавця, дослідника пам’яток часів Київської Русі, професора Київського університету Миколи Макаренка в обласній бібліотеці для дітей "Юний читач" Запорізької обласної ради пройшов історичний екскурс під назвою "Рятівник святині України". Бібліотекар старшого відділу обслуговування Ірина Крівенцова розповіла підліткам про трагічну долю українського вченого, який, як і багато інших представників нашої інтелігенції, потрапив у страшні жорна сталінських репресій і був розстріляний у 1938-му за відмову підписати акт на знесення Михайлівського Золотоверхого монастиря. Дізнались діти і про те, що саме Миколі Омеляновичу Україна і світ мають завдячувати за збереження головної святині Русі – Софії Київської. Детально ознайомитись з іншими фактами біографії мужнього українця відвідувачі мали змогу з матеріалів книжкової виставки "Історії трагічні сторінки". Завершився захід обміном думками дітей про свої відвідини нашої столиці та її визначних місць.

 

IMG_1965.jpg

IMG_1954.jpg

 

IMG_1953.jpg

IMG_1967.jpg

08.02.2017

 

У відділі обслуговування молодших школярів та дітей дошкільного віку обласної бібліотеки для дітей "Юний читач" Запорізької обласної ради запрацювала "Художня студія малечі". Майстер-клас з художньої майстерності провела бібліотекар відділу Наталя Заугольнікова. Звичайні ватні диски, кольоровий папір, ножиці, клей, вчасна підказка майстрині і, звичайно ж, власна фантазія – і от вже з’явився симпатичний зимовий пейзаж… Ну хіба це не диво?!

 

DSC_0663.jpg

DSC_0670.jpg

 

DSC_0668.jpg

DSC_0673.jpg

 

DSC_0682.jpg

DSC_0679.jpg

08.02.2017

 

В обласній бібліотеці для дітей "Юний читач" Запорізької обласної ради розпочала свою роботу театральна студія "Чарівна маска". Її учасники тільки розпочинають свій шлях до великої сцени. Вже на першому занятті діти вивчали ази акторської майстерності. Це були вправи для мовного апарату, вправи, спрямовані на взаємодію партнерів у просторі тощо … Під час заняття панувала дружня та творча атмосфера. Для керівника студії Богдана Романенка дуже важлива думка кожного з його учнів, тому всі пропозиції та побажання не залишилися без уваги. Після завершення занять учасники студії не бажали прощатись та просили продовження. Їм сподобалось щире спілкування, і вони говорили про те, що "наступна неділя – це так далеко…".

На сьогоднішній момент у студії займаються лише дівчата віком від 10 до 15 років, але її керівник дуже сподівається на появу у своєму колективі хлопців. Тож чекаємо і на хлопців, і на усіх охочих спробувати себе на театральних підмостках, і маємо надію що наша бібліостудія стане для них початком творчих звершень.

Заняття проходять щонеділі з 14-ї до 16-ї години у відділі масової роботи та естетичного виховання бібліотеки за адресою вул. Лобановського, 14.

Довідки за телефоном 236-86-49

 

DSC_0685.jpg

DSC_0686.jpg

 

DSC_0688.jpg

DSC_0689.jpg

>

 

DSC_0693.jpg

DSC_0694.jpg

08.02.2017

 

Співробітники обласної бібліотеки для дітей "Юний читач" Запорізької обласної ради в чергове відправили невеликий гостинець для наших бійців у зону АТО. Цього разу смаколики відправились у гарматний батальйон 55-ї бригади.

До речі, співробітники бібліотеки вирішили приєднатись до флешмобу #22 грн., започаткованого відомою Запорізькою волонтеркою Наталею Ігнатовою. Вона запропонувала новий погляд на акцію PushUpChallege #22pushupchallenge – збирати по 22 грн. для воїнів АТО, що проходять психіатричну реабілітацію у Запорізькій обласній лікарні. Ось що вона пише на своїй сторінці у фейсбуці: "Щотижня ми провідуємо хлопців та приносимо їм щось смачненьке. Суть акції: скиньте нам #22грн., наготуємо смаколиків для воїнів в лікарні. Така підтримка справді дієва!
Перевірено! Kalinka Chervona

 

IMG_1948.jpg

IMG_1944.jpg

 

IMG_1942.jpg

06.02.2017

 

Цьогоріч наша країна відзначає 25-річчя затвердження головних державних символів – Гімну, Прапора та Герба. Співробітники обласної бібліотеки для дітей "Юний читач" Запорізької обласної ради докладають зусиль для того, щоб донести до своїх читачів історію створення державної символіки України, її значення у житті кожного громадянина. Цьому слугують книжково-ілюстративні виставки "Святині українського народу", "Три складові українського буття", "Символи моєї держави", на це були спрямовані і заходи дня інформації, організованого інформаційно-бібліографічним відділом. Відвідувачам бібліотеки пропонували в цей день ознайомитись з матеріалами виставок, відповісти на запитання експрес-вікторини "Чи добре ти знаєш символи України?", вручали книжкові закладинки з рекомендаційним списком літератури за відповідною темою. Надзвичайно емоційно пройшла громадянська година "І Герб, і Гімн, і Прапор, Україно, навічно у серцях синів твоїх" за участю доброго друга бібліотеки, співробітника Національного заповідника "Хортиця" і депутата Запорізької міської ради, учасника боїв за Донецький аеропорт, "кіборга" В’ячеслава Зайцева. Старшокласники гімназії № 50, запрошені на захід, з великим зацікавленням слухали інформацію бібліотекарів про історичні витоки появи головних державних символів, а розповідь В’ячеслава про реальні події, пов’язані із захистом нашої держави, її кордонів, суверенітету, незалежності глибоко схвилювали підлітків. Тому таким логічним і символічним завершенням зустрічі стало спільне виконання усіма присутніми Гімну України.

 

IMG_1885.jpg

IMG_1887.jpg

 

IMG_1875.jpg

IMG_1869.jpg

 

IMG_1898.jpg

IMG_1905.jpg

 

IMG_1908.jpg

IMG_1912.jpg

 

IMG_1917.jpg

IMG_1928.jpg

 

IMG_1927.jpg

IMG_1925.jpg

 

IMG_1932.jpg

03.02.2017

 

В обласній бібліотеці для дітей "Юний читач" Запорізької обласної ради відбулась зустріч з авторкою збірки художньо-публіцистичних нарисів про жителів м. Запоріжжя – учасників АТО, Валентиною Михайловою. Зовсім не випадково книга була названа "З Україною в серці", бо розповідає про долі справжніх патріотів, які, ризикуючи своїм життям, захищали свою Батьківщину, її незалежність, територіальну цілісність та суверенітет. Старшокласникам ЗОШ № 30, які прийшли на зустріч, було цікаво поспілкуватись і з письменницею, і з героями книги – Денисом Бестужевим, Андрієм Дячко, Русланом Венжегою, Андрієм Синенком, які разом з Валентиною Гаврилівною завітали до бібліотеки. Кілька примірників книги, один з яких з підписами автора та її героїв, подаровані бібліотеці, і тепер кожен бажаючий має можливість ближче познайомитись з своїми героями-земляками.

 

DSC_0595.jpg

DSC_0606.jpg

 

DSC_0614.jpg

DSC_0633.jpg

 

DSC_0655.jpg

DSC_0649a.jpg

 

IMG_1964.jpg

DSC_0662.jpg