2017 рік:
2018 рік:
2019 рік:
2020 рік:

29.05.2017

 

Організацію однієї з локацій сімейного фестивалю, що пройшов у неділю в "Дубовому гаю", взяла на себе обласна бібліотека для дітей "Юний читач" Запорізької обласної ради. Завідувач відділу бібліотеки Наталя Гвоздик та художник-волонтер, член міської творчої спілки "Колорит" Ніна Муленко запрошували дітвору та їхніх батьків до творчого процесу – виготовлення книжкових закладок з фетру. Творчий запал не оминав ні дівчаток, ні хлопчиків, ні татусів, ні матусь. Тепла літня погода, гарний настрій, спільна родинна творчість – неабиякий позитив, отриманий учасниками свята, і в цьому є часточка і нашої бібліотеки.

 

11b.jpg

10c.jpg

 

9b.jpg

12c.jpg

 

16b.jpg

14c.jpg

 

16b.jpg

14c.jpg

 

16b.jpg

14c.jpg

 

16b.jpg

14c.jpg

 

 

26.05.2017

 

Багатим на події та відвідувачів видався цей тиждень для обласної бібліотеки для дітей "Юний читач" Запорізької обласної ради. Щодня бібліотекарі приймали відвідувачів з різних шкіл обласного центру, пропонуючи їм різні цікавинки.

Малеча разом з улюбленими літературними героями Карлсоном та фрекен Бок здійснила віртуальну мандрівку до загадкової Швеції, побувала в гостях у тітоньки Дарини в її літературній вітальні, помилувалась дитячими роботами в бібліотечній художній галереї, порозважалась у цікавих змаганнях та конкурсах.

Не довелось нудьгувати і школярам старшого віку. Вони подорожували сонячною Туреччиною, знайомлячись з її багатою історією та традиціями; заглиблювались у доісторичну давнину, у часи виникнення писемності і появи першої книги; дивувались різноманітності книжкового світу, споглядаючи мініатюрні книжечки та видання-гіганти; а ще добряче помізкували, виконуючи заморочливі завдання літературного квесту, відшуковуючи підказки та знаходячи вірні маршрути бібліотечними лабіринтами.

 

11b.jpg

10c.jpg

 

9b.jpg

12c.jpg

 

16b.jpg

14c.jpg

 

16b.jpg

14c.jpg

 

16b.jpg

14c.jpg

 

16b.jpg

14c.jpg

 

16b.jpg

14c.jpg

 

16b.jpg

14c.jpg

 

16b.jpg

14c.jpg

 

16b.jpg

14c.jpg

 

16b.jpg

14c.jpg

 

16b.jpg

14c.jpg

 

 

19.05.2017

 

Напередодні відзначення Дня Європи в обласній бібліотеці для дітей "Юний читач" Запорізької обласної ради проходить черговий цикл заходів в рамках творчого проекту "Європейський експрес". Цього разу бібліотека знайомить своїх читачів з неповторною і різнобарвною Туреччиною. Увагу відвідувачів привертає яскрава виставка-інсталяція "Турецький килим", примушує напружити мізки бліц-вікторина "Туреччина – цікаві невідоминки". І, нарешті, відеожурнал "Туреччина… Схід чи Захід?" пропонує незабутню подорож на білосніжному лайнері до турецьких берегів.

Бібліотекар Юлія Браун, виступаючи у ролі екскурсовода, знайомить дітей з багатовіковою історією цієї країни, її традиціями, звичаями, культурою, визначними місцями, музикою, танцями, кухнею, наголошуючи на тому, що хоч лише три відсотки території Туреччини припадає на Європу, її жителі схильні вважати себе європейцями. Родзинкою заходу є пригощання присутніх традиційними турецькими солодощами, що допомагає дітворі відчути себе справжніми мандрівниками.

 

11b.jpg

10c.jpg

 

9b.jpg

12c.jpg

 

16b.jpg

14c.jpg

 

16b.jpg

14c.jpg

 

 

19.05.2017

 

У День вишиванки, який відзначає сьогодні вся Україна, в обласній бібліотеці для дітей "Юний читач" Запорізької обласної ради говорили з читачами-другокласниками гімназії № 50 про державні та народні символи нашої держави. Дітвору надзвичайно зацікавили легенди, пов’язані з українською символікою, вразила інформація, розміщена в бібліотечній історико-патріотичній експозиції "Про час, Батьківщину і нас", до глибини душі схвилювали вірші, прочитані співробітником бібліотеки Богданом Романенком, який добровольцем брав участь у бойових діях на сході нашої держави.

 

11b.jpg

10c.jpg

 

9b.jpg

12c.jpg

 

 

11.05.2017

 

П’ятикласники гімназії № 50, завітавши в чергове до обласної бібліотеки для дітей "Юний читач" Запорізької обласної ради, потрапили у казкове Бібліографство,де їх зустріли справжні бібліографині.

Як виявилось, навіть про такі прозаїчні, суто навчальні книги, як словники, довідники та енциклопедії, можна скласти цілу детективну історію. Тож і довелось дітям, щоб звільнити від ланцюгів зачаровану злим чародієм головну Бібліографиню, перевтілитись у справжніх детективів і пройти безліч випробувань: навчитись швидко знаходити потрібну інформацію у довідниках, проявити кмітливість у розташуванні слів за алфавітом, порозгадувати загадки та, користуючись майстерно замаскованими підказками, віднайти потрібні слова, отримати ключі, і, нарешті, відкрити величезні замки та зняти заклинання.

 

11b.jpg

10c.jpg

 

9b.jpg

12c.jpg

 

16b.jpg

14c.jpg

 

16b.jpg

14c.jpg

 

16b.jpg

14c.jpg

 

16b.jpg

14c.jpg

 

16b.jpg

14c.jpg

 

16b.jpg

 

 

11.05.2017

 

Екскурс в історію "Таємними краєзнавчими стежинами", організований обласною бібліотекою для дітей "Юний читач" Запорізької обласної ради за участю відомого запорізького краєзнавця Юрія Вілінова, відкрив для старшокласників обласної спортивної школи-інтернату чимало цікавих фактів про здавалось би з дитинства знайомий район так званого "соцміста" обласного центру.

Почалась зустріч у стінах бібліотеки, де Юрій Аркадійович презентував нову книгу "Спадщина. Книга 1", написану ним у співавторстві з Сергієм Шишковим, та присвячену краєзнавчим розвідкам, знахідкам, дослідженням. У діалозі з молодими людьми про важливість знання власної історії, вчений розповів про свої улюблені книги, які сформували його як особистість і сприяли його захопленню історією. Продовжилась бесіда під час екскурсії вулицями і викликала неабиякий інтерес у старшокласників. Позитив отримали всі учасники заходу: Юрій Аркадійович – бо зумів зацікавити справою свого життя юне покоління, діти – бо було справді цікаво, а бібліотекарі – що познайомили своїх читачів з неординарною людиною і дослідником, та ще й отримали від нього безцінний подарунок – його нову книгу.

 

11b.jpg

10c.jpg

 

9b.jpg

12c.jpg

 

16b.jpg

14c.jpg

 

16b.jpg

14c.jpg

 

16b.jpg

14c.jpg

 

 

04.05.2017

 

У переддень Дня пам’яті і примирення та Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в обласній бібліотеці для дітей "Юний читач" Запорізької обласної ради проходить Вахта пам’яті "Вклонімось низько до землі тим, хто в серці вічно буде жити". Згадують загиблих у ті страшні роки та віддають шану героям: героям війни минулої і війни теперішньої, неоголошеної, тієї, що точиться на сході нашої держави. Говорять про незламність та мужність наших воїнів, про згуртованість та готовність до жертовності від пересічних українських громадян.

Сьогодні свої сподівання на спокій, мир і злагоду семикласники ЗОШ № 30 втілювали у білих голубів, виготовляючи їх на майстер-класі "Голуб миру для України".

Дев’ятикласники цієї ж школи, що прийшли на зустріч зі старшим науковим співробітником відділу новітньої історії обласного краєзнавчого музею Світланою Володимирівною Тараненко, були вражені її розповіддю про драматичні події, пов’язані з обороною, окупацією та наступним звільненням від нацистів рідного Запоріжжя. Проте, як і колись, так і тепер український народ єдиний у своєму прагненні до свободи, волі та незалежності.

 

11b.jpg

10c.jpg

 

9b.jpg

12c.jpg

 

16b.jpg

14c.jpg