2018 рік:
2019 рік:
2020 рік:
2021 рік:

24.05.2018

Прощавай, Букварику!

Свято прощання з Букварем, яке щорічно організовує для своїх читачів-першокласників відділ обслуговування молодших школярів, для цьогорічних першачків ЗЗНВК № 29 перетворилось на справжню казкову пригоду. Зі святом їх привітали казкові герої Мальвіна та Буратіно. Діти почули цікаву історію про виникнення писемності та як було написано першого листа. А потім разом з улюбленими літературними героями першокласники розгадували загадки, змагались у веселих конкурсах, повертали забудькуватим казковим героям їхні речі. З не меншим задоволенням вони переглянули театралізовану виставу за віршем Б. Заходера "Літера Я" та лялькову виставу "Легкого хліба не буває".

 

11b.jpg

11b.jpg

 

10c.jpg

10c.jpg

 

10c.jpg

 

24.05.2018

 

У "Юному читачі" з’явилась нова книга

Обласна бібліотека для дітей "Юний читач" Запорізької обласної ради отримала подарунок від сучасного українського письменника Михаїла Гранта. Це його новий роман "Завжди поруч". Дякуємо авторові та бажаємо здійснення нових творчих задумів.

 

11b.jpg

24.05.2018

 

Чергова зустріч з волонтерами із Запорізької обласної організації Товариства Червоного Хреста України, організована обласною бібліотекою для дітей "Юний читач" Запорізької обласної ради для вихованців обласної школи-інтернату спортивного профілю пройшла у вигляді майстер-класу з оволодіння навичками надання потерпілим першої медичної допомоги. Старшокласники не тільки отримали цінні поради щодо порядку дій при наданні першої допомоги, а й змогли попрактикуватись на муляжі "Васі".

 

11b.jpg

11b.jpg

 

23.05.2018

 

Азарт, спритність, вигадка, вправність – все це знадобилося вихованцям школи-інтернату № 7, щоб здійснити захоплюючу мандрівку українськими казками, запропоновану бібліотекарем обласної бібліотеки для дітей "Юний читач" Запорізької обласної ради Мариною Зубко. Разом з героями казок їм довелось добре потрудитись: ловити рибку з Вовком-Панібратом, збирати друзів з Солом’яним Бичком, зв’язувати міцну стрічку дружби з героями казки "Летючий корабель", налагоджувати сусідські стосунки з героями казки "Рукавичка".

 

11b.jpg

11b.jpg

 

10c.jpg

10c.jpg

 

10c.jpg

10c.jpg

 

10c.jpg

 

23.05.2018

Гуттен Таг, Німеччино!

Віртуальна мандрівка найкрасивішими містами Німеччини, запропонована старшокласникам обласної школи-інтернату спортивного профілю співробітниками обласної бібліотеки для дітей "Юний читач" Запорізької обласної ради настільки захопила підлітків, що вони ніби опинились по той бік екрану: милувались краєвидами та архітектурою Берліна, Мюнхена та Кельна, занурювались в епоху раннього та пізнього середньовіччя, знайомились з особливостями будівництва готичних архітектурних шедеврів, з народними традиціями та культурою, намагались відчути смак національних блюд. Доповнювали ці відчуття коментарі німецькою бібліотекарів-екскурсоводів.

 

11b.jpg

11b.jpg

 

10c.jpg

10c.jpg

 

23.05.2018

Казка кличе нас у мандри до власної душі

Чи може допомогти гармонізувати свій внутрішній світ звичайна казка, якою захоплювався у дитинстві? Виявляється, так! У цьому впевнились вихованці обласної школи-інтернату спортивного профілю, відвідавши заняття з казкотерапії, організоване обласною бібліотекою для дітей "Юний читач" Запорізької обласної ради. Запропоновані як доповнення до основного заняття арт-терапевтичні тренінги "Емоційний пиріг" та "Музичний концерт" дали можливість підліткам звільнитись від зайвого напруження та дати вихід своїм емоціям.

 

11b.jpg

11b.jpg

 

10c.jpg

10c.jpg

 

10c.jpg

10c.jpg

 

11b.jpg

11b.jpg

 

15.05.2018

Зона мистецтва – лінія творчості

Саме таку назву має нова експозиція робіт вихованців Вільнянської художньої школи, що відкрилась у художній галереї обласної бібліотеки для дітей "Юний читач" Запорізької обласної ради. Виконані у різних техніках: батик, живопис, графіка, вітраж по склу,- роботи вражають своєю безпосередністю, відкритістю, емоційністю, що відзначали всі присутні на презентації – і бібліотекарі, і маленькі поціновувачі мистецтва, учні ліцею № 62. Родзинкою презентації став майстер-клас від директора школи Станіслава Науменка та його учнів з написання бліц-портрету гості заходу – юної бандуристки Лізи Шматок. Захоплені творчим процесом, що відбувається на їхніх очах, діти пригадували знайомі їм жанри живопису, висловлювали свої думки, обігруючи ситуацію "Що трапилося б, аби раптом зникли кольори?", а ще самі спробували себе у ролі художників, взявши участь у майстер-класі "Малюнок з секретиком".

 

11b.jpg

11b.jpg

 

10c.jpg

10c.jpg

 

10c.jpg

10c.jpg

 

11b.jpg

11b.jpg

 

10c.jpg

10c.jpg

 

10c.jpg

10c.jpg

 

10c.jpg

 

11.05.2018

 

Чи може бібліотека допомогти у навчанні? Який зиск учневі отримувати бібліографічні знання і що містить у собі саме поняття "бібліографічна грамотність"? Саме про це говорили бібліографі обласної бібліотеки для дітей "Юний читач" Запорізької обласної ради з десятикласниками гімназії № 50 на занятті "Бібліографічний репетитор". Старшокласники знайомились із структурою бібліотечного пошукового апарату, вчились швидко знаходити джерела інформації за потрібною темою, розбирались у відмінностях підготовки звичайного реферату та курсової роботи.

 

11b.jpg

11b.jpg

 

10c.jpg

10c.jpg

 

10c.jpg

10c.jpg

 

11b.jpg

11b.jpg

 

10c.jpg

10c.jpg

 

10c.jpg

10c.jpg

 

10.05.2018

 

Заквітчана маками пам’яті карта України – символ перемоги над нацизмом – була створена читачами обласної бібліотеки для дітей "Юний читач" Запорізької обласної ради – учасниками акції "Ніколи знову".

 

11b.jpg

11b.jpg

 

10c.jpg

10c.jpg

 

10c.jpg

10c.jpg

 

07.05.2018

 

У неділю в читальному залі старшого відділу обласної бібліотеки для дітей "Юний читач" Запорізької обласної ради вітали учасників чергового набору гуртка "Code club", які завершили тримісячне навчання з комп’ютерного програмування. Сертифікати про успішне засвоєння програми дітям вручив керівник гуртка, аспірант КПУ Ігор Носатов. Попереду літні канікули, а вже наступний набір до гуртка розпочнеться з першого вересня. Заняття заплановані на жовтень. Як і раніше, вони будуть безкоштовними.

Відвідувачів абонементу запрошували у цей день долучитись до акції "Ніколи знову", присвяченій Дню пам’яті та примирення. Бібліотекарі пропонували дітям почитати книги про події Другої Світової війни, ознайомитись з історичною інформацією про участь українського народу в боротьбі з нацизмом та розмістити на карті України червоні маки пам’яті.

 

11b.jpg

11b.jpg

 

10c.jpg

10c.jpg

 

10c.jpg

10c.jpg

 

10c.jpg

 

07.05.2018

 

Обласна бібліотека для дітей "Юний читач" Запорізької обласної ради долучилась до проведення у Запоріжжі фестивалю "Історія. UA" та культурно-мистецької акції "Патріотична весна". Охочих відвідати майстер-класи з виготовлення маків пам’яті та патріотичних бутоньєрок не бракувало як серед дітей, так і серед дорослих. А маленьким любителям цікавих історій у затінку на зеленій травичці пропонували долучитись до читання улюблених книжок.

 

11b.jpg

11b.jpg

 

10c.jpg

10c.jpg

 

10c.jpg

10c.jpg

10c.jpg

 

10c.jpg

10c.jpg

 

 

04.05.2018

 

Сьогодні обласна бібліотека для дітей "Юний читач" Запорізької обласної ради приймала гостей з Новомиколаївки. За півдня, що вихованці школи-інтернату "Паросток" провели в бібліотеці, вони встигли познайомитись з багатьма бібліотечними цікавинками: книжковими виставками, картинною галереєю, героїко-патріотичною експозицією, літературною вітальнею, ігровою кімнатою, книгосховищем, де зберігаються видання, датовані аж позаминулим століттям. У залі каталогів їм запропонували позмагатись у майстерному швидкого пошуку інформації, а в бібліотечній творчій майстерні провели майстер-клас з виготовлення маків пам’яті. А ще в читальному залі, перетвореному на круїзний лайнер, дітей запросили у захоплюючу відеоподорож до Туреччини. Була і справжня мандрівка: на наш знаменитий Дніпрогес. Додому діти поїхали, сповнені приємними враженнями. А ми будемо чекати на нові зустрічі.

 

11b.jpg

11b.jpg

 

10c.jpg

10c.jpg

 

10c.jpg

10c.jpg

 

10c.jpg