2019 рік:
2020 рік:
2021 рік:
2022 рік:

26.06.2019

 

В обласній бібліотеці для дітей "Юний читач" Запорізької обласної ради продовжується веселе книжкове літо. Цього разу дітвора, що відпочиває у пришкільному таборі ЗОШ №62, почерпнула чимало корисного та цікавого, ставши учасниками етикет-спілкування "Уроки шляхетності". Діти вчились правильно сервірувати стіл, розігрували сценки з різних життєвих ситуацій, вчились говорити компліменти та прикрашали символічне дерево "гарних справ", розповідаючи про власні добрі вчинки. А ще малеча встигла здійснити захоплюючу подорож "Non-stop: За 40 хвилин навколо світу". За час мандрівки встигли і в незвичайних місцях світу побувати, і кросворд від Клеопатри розгадати, і химерні завдання від Русалоньки виконати, і, навіть, власний піратський прапор намалювати. Не оминули і рідну Україну – переглянули відеофільм про ТОП-7 унікальних місць рідної держави та позмагались у вікторині "Для уважних", пригадуючи українські звичаї та народні символи.

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

19.06.2019

 

До уваги любителів почитати цікаву книжку у спекотний літній день! Обласна бібліотека для дітей "Юний читач" Запорізької обласної ради, провівши тендерну закупівлю, отримала понад 1300 примірників новеньких книжок. Зараз вони проходять бібліотечну обробку, але зовсім скоро опиняться на книжкових полицях відділів обслуговування. Не пропустіть щасливий момент взяти новинку першими!!!

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

18.06.2019

 

Відвідавши в чергове обласну бібліотеку для дітей "Юний читач" Запорізької обласної ради, діти, що відпочивають у пришкільному таборі ЗОШ № 62, не тільки отримали цікаву інформацію від наукового співробітника Національного заповідника "Хортиця" Михайла Муленка про комах, що населяють степи нашої області, а й змогли здійснити віртуальну мандрівку у далекі козацькі часи і, навіть, випробувати себе на спритність та кмітливість, ставши учасниками козацьких перегонів, організованих бібліотекарями на майданчику перед бібліотекою.

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

13.06.2019

 

Протягом трьох днів, з виїздом на один день до Мелітопольської міської бібліотеки для дітей, обласна бібліотека для дітей "Юний читач" Запорізької обласної ради приймала Х Міжрегіональний ярмарок бібліотечних інновацій "Бібліокре@тив – 2019". Проект, започаткований Херсонською та Миколаївською обласними бібліотеками для дітей за сприяння Української асоціації працівників бібліотек для дітей, швидко знайшов прихильників в інших регіонах нашої країни, і до Запоріжжя вже з’їхались дитячі бібліотекарі з 11-ти областей України, щоб "продати" свої цікаві, нестандартні, інноваційні ідеї, спрямовані на максимальне осучаснення організації бібліотечного обслуговування юних читачів своїх бібліотек та прозвітувати про реалізацію ідей, "куплених" минулого року в Полтаві.

Всього на цьогорічному ярмарку було представлено 41 ідею. Це ідеї, які охоплюють різні аспекти бібліотечної діяльності: організацію дозвілля дітей, популяризацію книги та читання, використання інформаційних ресурсів тощо. Представлялись також готові електронні продукти: розробки віртуальних та настільних ігор, відеороликів та ін.

Всього бібліотеками було "куплено" 32 ідеї, які протягом року будуть втілюватись в дитячих бібліотеках Запоріжжя, Херсона, Полтави, Кременчука, Мелітополя, Ізмаїла, Києва, Маріуполя, Харкова, Дніпра, Кропивницького, Миколаєва. Але це не значить, що 9 ідей, які не зважились "придбати" бібліотекарі, залишаться без уваги. Після Ярмарку відбудуться обговорення в колективах бібліотек, і, можливо, і ці ідеї знайдуть своїх прихильників.

Всі ідеї від Запорізької області, а їх було п’ять, три – від "Юного читача" та дві – від дитячої бібліотеки м. Енергодар, були продані. Навзаєм придбали аж чотирнадцять ідей, які плануємо втілювати у себе і в бібліотеках для дітей області.

Родзинкою ярмарку стало рейтингове голосування за кращу ідею "Вибір року – 2019". Перше місце посіла ідея-акція "БібліоШара" Полтавської ОБД ім. П. Мирного, друге – ідея під назвою "Сім днів читання: Кольорові посиденьки" від Херсонської ОБД ім. Дніпрової Чайки. Третє місце розділили дві бібліотеки: Запорізька обласна бібліотека для дітей "Юний читач" за ідею блікфангу "Фантастичні книги і де їх шукати", до якої додавалась ще й віртуальна гра "В країні Магії і Чарівництва" та Кременчуцька міська бібліотека для дітей за ідею "Бібліотечний Timeline "Енциклопедія в кишені".

Щиро вітаємо переможців і сподіваємось, що в Миколаєві, який прийматиме "Бібліокре@тив" в наступному році, ідеї будуть ще цікавішими.

Крім гідної організації роботи, для учасників "Бібліокре@тиву" була підготовлена цікава пізнавальна програма, яка дозволила познайомитись із культурою та історією Запорізького краю, і підтвердила, що наша область – гідний екскурсійний об’єкт.

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

07.06.2019

Весело і з користю провели свій час школярі ЗОШ № 62, що відпочивають у пришкільному таборі. За дві години діти встигли дізнатись чимало цікавого про природу Запорізького краю і, навіть, намалювати птахів, що мешкають у нашому регіоні, а ще: зустрітись з бабусею Ягою, поблукати бібліотечними залами, позмагатись у веселих конкурсах і отримати невеличкі призи від бібліотекарів за активну участь у них.

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

06.06.2019

Два дні поспіль в обласній бібліотеці для дітей "Юний читач" Запорізької обласної ради гостювала дітвора з Біленьківської громади, яка проводить свої літні канікули у таборах "Сонечко" і "Джерельце" при Мар’ївському та Лисогірському навчально-виховних комплексах, а також у Біленьківській ЗОШ, де також працює оздоровчий табір. За цей час вони встигли разом з жартункою бабусею Ягою та чарівною Мері Поппінс поблукати бібліотечними залами, здійснити захоплюючу відеоподорож до сонячної Туреччини, помандрувати казковою країною Мультляндією, познайомитись з яскравими дитячими журналами та незвичайними книжками, відчути себе справжніми детективами, розплутуючи підступні завдання чаклунки Мари. А ще гостинні бібліотекарі підготували для них цікаву лялькову виставу, запросили на зустріч-концерт з талановитими вихованцями ЗДМШ № 5, провели заняття з арт-терапії, організували презентацію авторської настільної гри "До зірок і шахт", створеної читачем бібліотеки, учнем гімназії № 28 Святославом Биковцем, і, навіть, відправили до віртуальної чарівної країни "Магії та Чарівництва". Відчути себе "трішки художниками" усі бажаючі мали змогу на майстер-класі у бібліотечного художника Ніни Муленко, а тим, хто бажав дізнатись про свої перспективи на літній відпочинок, на магічних книжках та живильному відварі ворожила бібліотечна бабуся Яга.

ПОЗИТИВУ – МОРЕ, ВДЯЧНОСТІ – ЧЕРЕЗ КРАЙ!!! ПРАЦЮЄМО ДАЛІ!!!

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

03.06.2019

Читаємо, творимо, пізнаємо!

Це девіз цьогорічного бібліофесту "Відкриваєм двері в літо", організованого обласною бібліотекою для дітей "Юний читач" Запорізької обласної ради на відзначення Міжнародного дня захисту дітей та присвяченого 80-річчю Запорізької області.

Вже зранку на майданчику перед бібліотекою зібралось чимало гостей: і малеча з мамами та татусями, і читачі-підлітки, і школярі з мовного табору гімназії № 50, а то й випадкові перехожі, увагу яких привернуло святкове дійство.

Розпорядниця свята – Надія Шахневич запросила до слова почесних гостей: начальника відділу культури і туризму Департаменту культури, туризму, національностей та релігій ЗОДА Людмилу Анатоліївну Абеляшеву, заступника начальника відділу Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області Наталію Василівну Кравченко та її колег – спеціаліста управління Аліну Михайлівну Грес і члена координаційної ради молодих юристів Олену Василівну Дємєнєву, які виступили ще й з почесною місією – вручили дипломи, подяки та подарунки учасникам та переможцям регіонального туру Всеукраїнського конкурсу дитячих малюнків "Я маю право".

Привітали дітей зі святом і голова Асоціації національних товариств Запорізької області доктор Науфаль Хадмані, керівник запорізького центру татарської культури "Алтин-Ай" Рахіма Сулейманівна Ахмерова, а також в. о. директора бібліотеки Лариса Вікторівна Данилова.

Святковим подарунком усім присутнім стали концертні номери вихованців вокально-хореографічної студії-ансамблю "Чайка", зразкового танцювального колективу "Усмішка", танцювальної студії арабського танцю "Басіма" та учасниця художньої самодіяльності центру татарської культури Розалія Басірова.

Повеселив дітвору і помолоділий і осучаснений Хоттабик, що "випадково" забрів на свято, проте зумів вправно продемонструвати своє уміння виконувати різні забаганки ведучої.

А потім святкова програма продовжилась в бібліотечних залах. Тут на дітей чекало чимало цікавих локацій: захоплююча зустріч з творцями об’ємних книг Pop-up book, викладачами Мелітопольського Державного педагогічного університету ім. Б. Хмельницького Ганною і Олександром Брянцевими та Ганною Чемерис; детективне шоу за творами А. Конан Дойла "Шляхами загадок і таємниць", книжковий мультмайданчик, на якому оживали герої улюблених дитячих книжок, презентація виставки творчих робіт вихованців Матвіївської школи-інтернату, зустріч-концерт юних музикантів ЗДМШ № 1, творча зустріч із запорізькою поетесою Яною Яковенко, презентація авторської настільної гри "До зірок і шахт", створеної читачем бібліотеки, учнем гімназії № 28 Святославом Биковцем, виставка-інсталяція "Озброєння українських воїнів" та історичний квест від ГО "Юнацький корпус" м. Запоріжжя.

Протягом дня усі бажаючі могли пофантазувати у творчій майстерні художника бібліотеки Ніни Іванівни Муленко, створюючи свої малюнки-розгортки, а також намалювати на асфальті свою країну мрій. Для тих, хто хотів почути казкові прогнози на бібліотечне літо, цілий день ворожила бібліотечна бабуся Яга. Не було відбою від бажаючих зробити собі напам’ять дивовижний розпис хною, майстерно виконаний студенткою ЗНУ Анастасією Менчак, а також сфотографуватись у яскравих бібліотечних фотозонах.

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg