2020 рік:
2021 рік:
2022 рік:
2023 рік:

31.01.2020

 

З першого лютого обласна бібліотека для дітей "Юний читач" Запорізької обласної ради розпочинає акцію "Даруйте книги з любов’ю", яка триватиме впродовж двох тижнів. Поспішіть стати її учасниками!

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

11b.jpg

30.01.2020

 

В обласній бібліотеці для дітей "Юний читач" Запорізької обласної ради запрацював експериментальний майданчик "На допомогу вчителю НУШ" (нової української школи). Сьогодні говорили з дітьми про творчість тонкого знавця людської душі Антона Чехова. Імпровізований хроноскоп з позначенням основних віх життя письменника допоміг школярам помандрувати у часі і перенестись на півтора століття назад. Дітям цікаво було також перевірити свої знання творів Антона Павловича, розгадуючи літературний кросворд, визначаючи героїв у грі "Впізнай, хто я?" та інсценуючи оповідання "Товстий і тонкий".

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

 

28.01.2020

 

Про незламність духу української нації говорили з читачами в обласній бібліотеці для дітей "Юний читач" Запорізької обласної ради напередодні Дня пам’яті Героїв Крут, дня вшанування юних захисників Української Народної Республіки, які понад сто років тому власною кров’ю вписали героїчну сторінку в історію українського визвольного руху. Дітей надзвичайно вразили мужність та героїзм юних патріотів, тому такими доречними були паралелі, проведені ведучою заходу з сьогоднішніми подіями на сході України, коли кращі сини Вітчизни захищають її цілісність та відстоюють наші демократичні цінності. На завершення заходу діти з натхненням виготовили символічних птахів миру з надією про переможне закінчення війни на сході.

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

 

24.01.2020

Світ дитячих емоцій, втілений у малюнках

Художня галерея обласної бібліотеки для дітей "Юний читач" Запорізької обласної ради представляє нову виставку під назвою "Світ дитячих емоцій". Це підсумковий вернісаж робіт вихованців бібліотечної художньої студії "Уроки різноколірного чарівництва", якою керує професійний досвідчений художник Ніна Муленко. Важливою складовою виставки є роботи, створені юними художниками в рамках еко-культурного проєкту "Зацілований сонцем світ степовий", який втілюється в життя за участі наукових співробітників Національного заповідника "Хортиця" і метою якого є створення "Мальованої Червоної книги Запорізького краю". На відкритті виставки побували старшокласники гімназії № 50, яких надзвичайно вразили глибина та проникливість пейзажів, чарівна милість анімалістичних робіт, майстерність виконання портретів. Святкового настрою учасникам презентації додали музичні виступи учнів та викладачів ЗДМШ № 5. А на завершення усім бажаючим запропонували спробувати і себе у ролі художника, провівши майстер-клас з елементами арт-терапії, підґрунтям для якого стала творчість найяскравішої представниці наївного малярства Марії Приймаченко.

Виставка діятиме протягом двох тижнів, тому у всіх поціновувачів живопису ще є час насолодитись роботами талановитих вихованців бібліотечної художньої студії.

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

24.01.2020

 

В обласній бібліотеці для дітей "Юний читач" Запорізької обласної ради сьогодні відбувались "містичні" події: за допомогою "чарівної дощечки" можна було спробувати "розгледіти справжню відьму". А якщо серйозно – то в бібліотеці відбулась презентація книги українського письменника з м. Дніпро Олега Гавріша під назвою "Казки баби Гавришихи". Діти не тільки мали можливість почути цікаву історію написання книги, а й послухати уривки з казок, розглянути загадкові і, навіть, трохи містичні ілюстрації, а також поспілкуватись і з автором, і з художником-ілюстратором, яка, до речі, подарувала кожній дитині свій невеличкий малюнок-оберіг.

Книга відтепер житиме і в нашій бібліотеці, тож кожен бажаючий може її прочитати, щоб зануритись у фантастичний світ давньої української міфології.

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

22.01.2020

Будуємо країну разом

 

Сьогодні відвідувачі обласної бібліотеки для дітей "Юний читач" Запорізької обласної ради мали змогу ближче познайомитись з історією, культурою, традиціями численної громади ромів Запоріжжя та дізнатись чимало цікавих фактів про відомих особистостей ромської національності у світі.

Представники ГО "Запорізький ромський центр "Лачо Дром" Анжеліка Бєлова та Олексій Падченко розповіли старшокласникам про національні символи ромів, про історію їх розселення по Запорізькій області, про збереження традицій у власних сім’ях. Торкнулись і найболючіших сторінок історії свого народу – геноциду, спричиненого нацистами під час Другої Світової війни.

Зацікавила підлітків можливість трохи поспілкуватись ромською мовою, послухати вірші Лесі Українки у перекладі ромською, а також переглянути фільм про непросту історію ромів у радянські часи.

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

 

22.01.2020

 

В рамках реалізації ідей Міжрегіонального ярмарку бібліотечних інновацій "Бібліокре@тив – 2019", зокрема, організації заходів з циклу бібліографічних розслідувань "Муза чи обуза", обласна бібліотека для дітей "Юний читач" Запорізької обласної ради влаштувала для своїх читачів зустріч з молодим режисером, студентом-випускником Львівської філії Київського Національного університету культури і мистецтв Андрієм Гвоздиком. Темою обговорення став телевізійний фільм Андрія, присвячений видатному живописцю, одному із провідних представників польського романтизму ХІХ століття Артуру Ґроттґеру, і, зокрема, історії його відносин з юною львів’янкою Вандою Монне, історії, достойної бути серед великих історій кохання Данте та Беатріче чи Петрарки та Лаури. Адже недарма і дотепер львів’яни часом кажуть про закоханих:"Кохаються, як Артур і Ванда".

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

13.01.2020

 

В обласній бібліотеці для дітей "Юний читач" Запорізької обласної ради завершились кольорові погулянки "Skittles". Абсолютним переможцем зимових розважальних конкурсів став Анатолій Рош, зібравши всі сім кольорових сніжинок! За це й отримав заслужену солодку нагороду! Вітаємо переможця, а всім іншим бажаємо своїх перемог і чекаємо в бібліотеці. Шкільні канікули закінчились, але "Юний читач" продовжує дарувати своїм читачам гарний настрій і гарантує цікаві зустрічі з літературними героями.

 

11b.jpg

11.jpg

13.01.2020

 

Заняття з арт-терапії в обласній бібліотеці для дітей "Юний читач" Запорізької обласної ради базувалось цього разу на творчості видатної української мисткині Марії Приймаченко, що стало ще одним приводом згадати про її 111-й день народження. Діти разом з матусями створювали свій власний фантастичний світ диво-звірів, у якому легко уживаються і синя зебра, і веселі левенята, і казковий птах Фенікс.

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

10.01.2020

 

Як ви думаєте, де можна цікаво і з користю провести час на зимових канікулах, коли надворі не така вже й зимова погода? Звичайно ж, у бібліотеці! Це можуть підтвердити віддані прихильники обласної бібліотеки для дітей "Юний читач" Запорізької обласної ради, бо тут вони мають можливість переглянути цікавий фільм, пограти з друзями у настільні ігри, опанувати мистецтво витинанки і власноруч створити зимове диво на папері, а ще спробувати себе у ролі міма, вибравши за допомогою дартсу якусь театральну роль.

Крім того, в бібліотеці продовжуються щоденні "кольорові погулянки" і найкмітливіші читачі вже назбирали купу кольорових сніжинок! А завдання для їх отримання щодень змінюються. Сьогодні, наприклад, треба було позмагатись у вікторині "Ні слова правди!". Тож не гайте часу, приходьте до бібліотеки!

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg

 

11b.jpg

11.jpg