Друже!

 

У нас в бібліотеці ти можеш відтепер брати додому не тільки друковані книги, а ще й аудіокниги, тобто CD-диски, на яких записані тексти лі-тературних творів. Серед них є і класика (вітчизняна і світова), і казки, і фантастика, і, звичайно ж, пригоди. У поданому нижче переліку – лише невеличка частина аудіокниг, які ти знайдеш на наших полицях.

 

Азімов, А. Кінець вічності. Оповідання: аудіокнига /А. Азімов; Текст читає К. Булкін. – Київ: МА Наш формат, 2006. – CD: трив. звуч.: 15 год. – (Книга в голос).

Автор роману описує діяльність організації під назвою "Вічність", що існує поза часом, на чолі якої стоїть Рада Часів. Головним завданням організації є коректування долі людства, яке на своєму шляху весь час наближається до самознищення. Суворі і аскетичні закони ніколи не дають збоїв. Але одного дня молодий і геніальний Технік Харлан, закохується в красиву дівчину Нойс. Харлан стає перед вибором – обов’язок і підпорядкування закону або особисте щастя?

 

Александрова, Т. Домовёнок Кузька: аудиокнига / Т. Александрова. – М.: БИЗНЕССОФТ, 2010. – CD: трив. звуч.: 2 час.10 мин.

Це добра, зворушлива і смішна історія про Домовичка Кузьку дуже сподобається дітям. Аудіокнига порадує слухачів цікавим поворотом сюжету, оригінальною музикою, різноманітними звуковими ефектами і прекрасною грою акторів.

 

Бічер-Стоу, Г. Хатинка дядька Тома: аудіокнига / Г. Бічер-Стоу ; Текст читає Б. Лобода. – Київ: МА Наш формат, 2006. – 2 CD: трив. звуч.: 21 год.04 хв. – (Книга вго-лос).

Роман не просто описує історичні події, що відбувалися в далекій Америці, а зворушує нашу душу, викликає захоплення одними героями, обурення – іншими і закликає нас нехтувати будь-яким насиллям, будь-якою нерівністю людей. Ця аудіокнига – не про рабство в Америці минулого століття, а про милосердя і боротьбу.

 

Бредбері, Р. 451 за Фаренгейтом. Усмішка: аудіокнига / Р. Бредбері ; Текст читає І. Гнуча. – Київ: МА Наш формат, 2006. – CD: трив. звуч.: 6 год. 56 хв. – (Книга вголос).

Творчість Рея Бредбері – це поєднання сучасності і минулого, страшної містики і казковості. Письменник звертається до проблеми сенсу людського життя, призначення людини на землі.

 

Вайлд, О. Казки: аудіокнига / О. Вайлд; Текст читає засл. артист України Б. Лобода. – Київ: МА Наш формат, 2006. – CD: трив. звуч.: 5 год. – (Книга вголос).

Казки Оскара Вайлда вже більш ніж сто років захоплюють пошановувачів тонких психологічних сюжетів, які зважуються зазирнути у небезпечний вир фантазії письменника: той в якому кущі троянд – гострі шипи з отрутою, таємничі мавки хочуть викрасти твою душу, безсердечні принцеси і потворні відьми намагаються заморозити серце, а знедолені жебраки вступаються за найбідніших.

 

Винниченко, В. Записки Кирпатого Мефістофеля: аудіокнига / В. Винниченко; читає О. Форманчук. – Київ: МА Наш формат, 2006. – CD; трив. звуч.: 9 год. 44 хв. – (Книга вголос).

Записки Кирпатого Мефістофеля чи не найгармонічніший Винниченків твір. Саме в ньому повернення "теорії" до вічних істин постає як досконалий факт. У цьому романі, попри всі драматичні морально-психологічні колізії, є той внутрішній лад, якого бракувало іншим творам. Лад цей залишає відчуття віднайденого світла. Світла вічних істин.

 

Гете, Й. В. Фауст: аудіокнига / Й. В. Гете; читає засл. артист України Б. Лобода. – Київ: МА Наш формат, 2006. – CD; трив. звуч.: 13 год. 7 хв. – (Книга вголос).

Фауст – одна з найвеличніших трагедій Просвітництва. В основі твору – народна легенда про Фауста, що виникла в XVI ст., її герой – бунтар, який виступає проти церковної ідеї покірності та прагне проникнути в таємниці природи. Його бунт – це внутрішні муки, каяття і прозріння, яке полягає в тому, що тільки праця на користь людства робить людину невразливою для нудьги і зневаги. Усе це вражає своєю таємничістю і загадковістю…

 

Глібов, Л. Байки: аудіокнига / Л. Глібов; читає засл. артист України П. Панчук. – Київ: МА Наш формат, 2006. – CD; трив. звуч.: 6 год. – (Книга вголос).

Стислою розповіддю, винятково простим і в той же час глибоким змістом, тонкими натяками байки викривають вади у стосунках між людьми, у характерах і вчинках окремих людей і в той же час прищеплюють нам непримиренність до свавілля, зла і несправедливості.

 

Гомер. Іліада: аудіокнига. Ч. 2 / Гомер; Текст читає засл. артист України Б. Ло-бода. – Київ: МА Наш формат, 2006. – 2 CD: трив. звуч.: 24 год. 13 хв. – (Книга вго-лос).

"Іліада" – одна з найдавніших грецьких епічних поем. Прекрасна Єлена, захоплення в полон якої поклало початок Троянській війні, падінню і зруйнуванню за допомогою легендарного Троянського коня одного з найсильніших і найбагатших міст тогочасного світу – Трої чи Іліону – здавалися міфами, породженими уявою славетного прабатька європейської культури.

 

Грінченко, Б. Оповідання: аудіокнига / Б. Грінченко; Текст читає П. Панчук. – Київ: МА Наш формат, 2006. – CD: трив. звуч.: 5 год. 53 хв. – (Книга вголос).

У своїх оповіданнях Грінченко змальовує долю українця через його вистраждані будні, які проходять у праці "за шматок хліба", через голод і безправ’я. Це картини убогості, відчаю і голоду, на тлі яких вимальовується народна душа, що з тихою надією споглядає в майбутнє.

 

Дефо, Д. Робінзон Крузо: аудіокнига / Д. Дефо ; читає засл. артист України О. Комаров. – Київ: МА Наш формат, 2006. – CD; трив. звуч.: 14 год. 4 хв. – (Книга вголос).

Цю надзвичайну книжку ось уже кілька століть люди різних поколінь читають і перечитують у багатьох країнах світу. Це твір про те, як людина завдяки розуму, самовідданій праці, мужності, наполегливості, оптимізму здатна вижити в найтяжчих умовах. Тут приваблює все – щира, проста оповідь, екзотика далеких країн, захоплюючий сюжет. У романі майстерно описано незвичайні пригоди моряка Робінзона Крузо, який після корабельної аварії опинився на безлюдному острові і прожив там 28 років…

 

Ібсен, Г. Ляльковий дім: аудіокнига / Г. Ібсен; читає засл. артистка України В. Чайковська. – Київ: МА Наш формат, 2006. – CD; трив. звуч. 3 год. 26 хв. – (Книга вголос).

Всесвітньо відомий норвезький драматург Генрік Ібсен – "батько модерної драми", гострому перу якого, завдячуємо виникненням реалістичного напрямку в сучасному театральному мистецтві. Письменник відкрив модернову еру в драматургії завдяки критичному погляду на вікторіанську мораль. Один з найяскравіших прикладів такого авторського підходу – п’єса "Ляльковий дім", у якій змальований світ глибоких переживань людської душі, тих, які не виставляють на показ.

 

Керол, Л. Аліса в Країні Чудес: аудіокнига / Л. Керол; читає засл. артистка Укра-їни В. Чайковська. – Київ: МА Наш формат, 2006. – CD; трив. звуч.: 3 год. 14 хв. – (Книга вголос).

Це дивовижна казкова історія англійського письменника Льюїса Керола про дівчинку Алісу, яка одного разу, провалившись у кролячу нору, несподівано опинилась в химерній Країні Чудес. Там все було не так, як у реальному житті. Аліса стає учасницею багатьох чудернацьких пригод. Вона розумна, допитлива і відважна, тому з гідністю їх витримує, навіть фантастичні перетворення власного тіла, через що мало не втопилась в озері сліз. Однак їй просто забиває дух від усього цього…

 

Коцюбинський, М. Оповідання та новели: аудіокнига / М. Коцюбинський; текст читає засл. артист України П. Панчук. – Київ: Наш формат, 2006. – CD; трив. звуч.: 9 год. 31 хв. – (Книга вголос).

Михайло Коцюбинський – визначний класик української прози. Його твори наповнені життєдайною енергією, тонкою чуйністю до краси. Друзі Коцюбинського, називаючи його сонцепоклонником, вказували на серцевину його життєстверджуючого світосприйняття: "Я дуже щасливий, що стрічаюсь з ним (сонцем) тут, на просторі, де ніхто не затулить його обличчя, і кажу до нього: сонце! Я тобі вдячний. Ти сієш у мою душу золотий засів – хто знає, що вийде з того насіння. Може, вогні?"

 

Лем, С. Казки роботів. Кіберіада: аудіокнига / С. Лем; читає К. Булкін. – Київ: Дніпро, 2006. – CD; трив. звуч.: 5 год. 10 хв. – (Книга вголос).

У цих творах Станіслава Лема розповідається про пригоди конструкторів Труля і Кляпавція. Сюжети більшості "казок роботів" цілком традиційні, фольклорні, хіба що де-не-де іронічно перекручені. Замість фольклорних вогнедишних зміїв, діють кібернетичні потвори, з цілком аналогічними функціями; місце "тридев’ятих царств" посіли віддалені галактики. У цих творах вдумливий слухач знайде чимало допитливих спостережень цілком сучасної дійсності, гіркувато-іронічних, але досить глибоких роздумів про людину й людство.

 

Мольєр, Ж. Б. Комедії: аудіокнига / Ж. Б. Мольєр ; Текст читає засл. артист України Б. Лобода. – Київ : МА Наш формат, 2006. – CD: трив. звуч.: 8 год. 40 хв. – (Книга вголос).

Мольєр – найуніверсальніший письменник XVII століття, що підтверджує і тематика його творів, і оригінальна літературна манера, і характерна мова. В його творчості немає вузькості, притаманної більшості письменників того часу. Автор розкриває перед слухачем багату галерею образів, в якій тісняться всі прошарки суспільства: розпусник – "Дон Жуан", вискочка – "Міщанин – шляхтич", облудник – "Тартюф".

 

Нечуй-Левицький, І. Твори. Оповідання: аудіокнига / І. Нечуй-Левицький; текст читає П. Панчук. – Київ: Наш формат, 2006. – CD: трив. звуч.: 9 год. 14 хв. – (Книга вголос).

Класик української літератури І. Нечуй-Левицький – письменник новатор, який виводить прозу з жанрової одноманітності. У його творах знайшло художнє відображення життя майже всіх верств тогочасної України, тривоги і радощі протягом великої історичної епохи. Його герої є не безликою масою, а яскравими особистостями, зі своїми самобутніми характерами, звичками, егоїзмом і щирістю, радощами і горем…

 

Носов, Н. Н. Все приключения Незнайки: D. 1- Приключения Незнайки; D. 2 - Незнайка в Солнечном городе; D. 3 - Незнайка на Луне; аудиокнига / Н. Н. Носов; Текст чит. Е. Семёнова, Т. Телегина. – М.: БИЗНЕССОФТ, 2011. – 3 СD: вр. зв.: 30 час. 28 мин.

У Квітковому місті живуть веселі і безтурботні коротунчики. Найбільший пус-тун з них – малюк Незнайка. Вічно він потрапляє в різні смішні історії. То вирішить стати художником, то поетом, то музикантом, то планує відправитись в подорож на повітряній кулі, то стає володарем чарівної палички і з’являється разом з друзями у Сонячному місті, де натрапляє на багато усіляких казкових винаходів, а то, взагалі, будує разом з іншими коротунчиками космічний корабель для польоту на Місяць…

 

Перро, Ш. Казки: Зачарована красуня; Червона Шапочка; Синя Борода; Кіт у чо-ботах та інш.: аудіокнига / Ш. Перро ; Текст читає засл. арт. України Б. Лобода. – Київ: МА Наш формат, 2006. – CD: трив. звуч. 3 год. 34 хв. – (Книга вголос).

Шарль Перро – відомий французький письменник-казкар, поет, громадський діяч. У його казках добро завжди перемагає зло, розум бере верх над дурістю. Автор оспівує в своїх казках любов до волі, мужність, скромність. Твори Шарля Перро дуже життєві, їх героями часто виступають прості люди: селяни або городяни. Хоча, звичайно, не обходиться і без принців та принцес, королів та королев. Його казки для дітей дуже повчальні, легко читаються і запам’ятовуються.

 

По, Є. А. Оповідання та повісті: аудіокнига / Є. А. По; Текст читає К. Булкін. – Київ: МА Наш формат, 2006. – CD: трив. звуч. 16 год. 16 хв. – (Книга вголос).

Едгар Аллан По – американський письменник, поет, есеїст, літературний критик і редактор, представник американського романтизму. Головний герой багатьох його творів – детектив Дюпен. Аристократичний, захоплений аналізом фактів та зіставлен-ням. Інтуїція, сміливість, поле фантазії забезпечують йому успіх у розкритті найскла-дніших інтриг і злочинів. Манері оповідань Едгара По властивий лаконізм і простота, бездоганність логічних побудов, напруженість сюжету.

 

Рабле, Ф. Гаргантюа і Пантагрюель: аудіокнига / Ф. Рабле ; Текст читає Л. Ула-совська. – Київ: МА Наш формат, 2006. – CD: трив. звуч.: 6 год. 44 хв. – (Книга вго-лос).

Цей сатирично-філософський роман – головний твір Рабле, над яким він працював більше 20 років. У творі автор демонструє невичерпну фантазію не лише сюжетів, а й словотвору, винаходячи нові, часто кумедні поняття, комбінуючи просту мову з високим стилем, вдаючись до арготизмів та латинізмів.

 

Рід, М. Вершник без голови: аудіокнига / М. Рід; Текст читає Л. Уласовська. – Київ: МА Наш формат, 2006. – 2 CD: трив. звуч.: 25 год. 04 хв. – (Книга вголос).

Роман англійського письменника Томаса Майн Ріда "Вершник без голови" – справжня коштовність скарбниці пригодницької літератури світу. З перших рядків можна поринути у стихію вільної, незайманої, дикої природи – невгамовної американської прерії, зустрітися зі сміливими і благородними чоловіками, запальними і вродливими жінками. До найпрекраснішої з них прикуті погляди двох чоловіків…

 

Сабатіні, Р. Одіссея капітана Блада: аудіокнига / Р. Сабатіні; Текст читає Л. Ула-совська. – Київ: МА Наш формат, 2006. – CD трив. звуч. 14 год. 37 хв. – (Книга в го-лос).

Теми моря, пригод вільних корсарів завжди хвилювали уяву Сабатіні та були присутніми в багатьох його творах. Але найбільш яскраво вони були втілені у романі "Одіссея капітана Блада". Взявши за основу окремі факти біографії знаменитого англійського пірата Генрі Моргана, письменник створив чарівний образ корсара-джентельмена, далекого від злості, корисливості, несправедливості. У долі та в харак-тері капітана Блада багато що нагадує героя древньогрецького епосу – мандри по ост-ровах, відвага та хитрість, які він проявляє не тільки в бою, але й тоді коли треба про-братись у табір противника.

 

Сковорода, Г. Твори: аудіокнига / Г. Сковорода; Текст читає П. Панчук. – Київ: МА Наш формат, 2006. – СD: трив. звуч.: 7 год.36 хв. – (Книга в голос).

Григорій Сковорода був всебічно обдарованою людиною: філософом-мислителем, письменником, педагогом, музикантом, знавцем Античності й Середньовіччя. У своїх творах він проголошує ідеї демократизму, гуманізму, гарячу любов до рідного народу і ненависть до його гнобителів. Підтримуючи волелюбні прагнення поневолених мас, він палко вірить у світле майбутнє…

 

Стефаник, В. Оповідання: аудіокнига / В. Стефаник; Текст читає П. Панчук. – Київ: МА Наш формат, 2006. – CD: трив. звуч.: 4 год. 27 хв. – (Книга в голос).

Василь Стефаник – неперевершений майстер психологічної новели. Це короткі реалістичні драми і трагедії звичайного люду, картини з життя найбіднішого селянства, підмічені пильним оком письменника. Аудіоновели, зібрані у цьому виданні, є збіркою перлин творчості В. Стефаника, втіленням його бажання "сказати людям щось таке сильне і гарне, що такого їм ніхто не сказав ще".

 

Твен, М. Янкі з Коннектикуту при дворі короля Артура: аудіокнига / М. Твен; Текст читає Б. Лобода. – Київ: МА Наш формат, 2006. – CD: трив. звуч.: 16 год.05 хв. – (Книга вголос).

Яка книга найкраща? Та – слухаючи яку, посміхаєшся. А ще та, яку через кілька років захочеться почути знову. "Янкі з Коннектикуту при дворі короля Артура" – це сатиричний шедевр, написаний понад століття тому, це вибухова суміш гумору і фантастичних перипетій, за якими часом промальовуються до болю схожі на реальність картини. Історія розпочнеться з того, як у 1910 році Хенк Мартін, звичайнісінький собі американець зі штату Коннектикуту, впав з коня і знепритомнів. А прийшов до тями в шостому столітті, в легендарному Камелоті, в оточенні лицарів короля Артура. Отут все і почнеться…

 

Українка, Л. Драматичні твори. Поеми: аудіокнига / Л. Українка; Текст читає нар. артистка України. А. Роговцева; Упоряд. Л. Г. Глоба. – Київ: МА Наш формат, 2006. – CD: трив. звуч.: 10 год. 51 хв. – (Книга вголос).

Унікальне явище в українській літературі – творчість Л. Українки. Для її лірики характерне багатство тем і мотивів. Життя народу, його душевні пориви, радість і горе знайшли в поезіях письменниці високо-поетичний і глибокий вияв. З особливою силою розкрився її талант в драматургії, де вона виступала як художник-новатор і мислитель, ставила і розв’язувала питання добра і зла, честі і безчестя, вірності та зради, кохання та ненависті. Вона прагнула відтворити історичні події, обстановку, колорит тієї епохи, про яку писала.

 

Фіцджеральд, Ф. С. Великий Гетсбі: аудіокнига / Ф. С. Фіцджеральд; Текст чи-тає К. Булкін. – Київ: МА Наш формат, 2006. – CD: трив. звуч.: 6 год. 02 хв. – (Книга вголос).

Роман Френсіса Скота Фіцджеральда "Великий Гетсбі" – це рідкісна книга для шанувальників складних і захоплюючих сюжетів-викликів, які приголомшують не тільки блискучими характерами, але і несподіваними розв’язками. Нік Каррауей, головний герой книги, нещодавно поселився в передмісті Нью-Йорка, неподалік від своєї кузини Дейзі, дружини одного з найбагатших чоловіків країни. Неподалік, в іншому кінці затоки, розташувалась фешенебельна вілла, а в ній по вихідних вирує свято, на яке запрошені всі охочі. Хоча самого хазяїна вілли, великого Гетсбі, знають в обличчя лише одиниці. Він же мріє про прихід тієї, яка зможе розвіяти його підсвідому тугу за втраченим раєм.

 

Шевченко, Т. Г. Кобзар: аудіокнига / Т. Г. Шевченко; Текст читає П. Панчук. – М.: БИЗНЕССОФТ, 2010. – CD: трив. звуч.: 6 год. 38 хв.

Початок нової епохи у розвитку української літератури, яка піднесла її на світовий рівень, пов’язаний з творчістю Тараса Шевченка. У "Кобзарі" поет зобразив насамперед самого себе, свою особистість, від першого й до останнього рядка. Тут його, Шевченків, темперамент, його щира й беззахисна у своїй відкритості душа. Тут думки – ним вистраждані, кривди – ним пережиті, тут картини його, Тарасового дитинства. І мова його, і тільки йому властивий тембр голосу. Тут не позичені знання, а його власний, у розвитку відтворений розум мислителя, могутній інтелект, що спрагло дошукується істини…

 

Шіллер, Ф. Вільгельм Телль: аудіокнига / Ф. Шіллер; Текст читає О. Обручов. – Київ: МА Наш формат, 2006. – CD: трив. звуч.: 3 год. 56 хв. – (Книга вголос).

Фрідріх Шіллер – блискучий німецький поет, драматург і теоретик мистецтва періоду Просвітництва. У світлій уяві Шіллера найбільшими цінностями постають краса, любов та гармонія. Проте він розуміє, що не усе людство солідарне із ним. За його переконанням, лишився єдиний шлях, яким можна повернути людину до стану первісної гармонії. Це – мистецтво. Воно, як засіб, здатне вдосконалити відчуття пре-красного кожної людини. "Вільгельм Телль", остання із його завершених п’єс, зобра-жує собою масштабну картину боротьби чотирьох швейцарських лісових кантонів проти тиранії імператорської Австрії.

 

Яновський, Ю. Твори: аудіокнига / Ю. Яновський; Текст читає Б. Лобода. – Ки-їв: МА Наш формат, 2006. – CD: трив. звуч.: 15 год. 03 хв. – (Книга вголос).

Яновський – геній романтичного реалізму української літератури, його твори глибоко ліричні, в них романтичне поєднується з реалістичним, вимальовуються складні формули людських взаємин. Найвідоміший твір Яновського – роман "Вершники", складається з восьми новел, у кожній з яких розвинуто безліч мотивів, що вихоплені автором із полум’я громадянської війни. Головні герої твору – брати Половці – борються за свободу України на боці різних політичних сил. А їхній старий батько промовляє знакові слова для всієї історії нашої нації: "Тому роду не буде переводу, у котрому браття милують згоду".