Шановні друзі!

 

У цьому переліку ви знайдете лише невеличку частинку новинок літератури, які надійшли до наших фондів. Впевнені – і малеча, і підлітки, і батьки знайдуть собі книги до смаку, відвідавши нашу бібліотеку.

 

Тільна, О. Жовтий підводний човен: повість: літературно-художнє видання по Брайлю / О. Тільна. – Київ: Республіканський будинок звукозапису і друку, 2014. – 70с.

До фондів нашої книгозбірні надійшла нова українська книжка, надрукована шрифтом Брайля. Це повість "Жовтий підводний човен". Її автор, Ольга Тільна, сама має інвалідність по зору і є ще й автором комплексної програми реабілітації незрячих школярів для спеціальних навчальних закладів. Книга видана за програмою "Українська книга" у 2014 році. Повість порушує проблеми молодих людей з особливими потребами в сучасному суспільстві.

 

Екман, П. Чому діти брешуть. Як батьки можуть заохотити дітей бути чесними / П. Екман. – Київ: КМ Publishing, 2015. – 208 с., іл.

Майже всі опитані автором діти заявили, що отримали перший досвід безкарної брехні у віці від 5 до 7 років. Пол Екман пояснює, чому деякі діти брешуть більше, ніж інші, і який зв’язок між брехливістю дітей та їх пристосованістю до подальшого життя. Книга вкаже батькам на правильний спосіб спілкування зі своїми дітьми, допоможе впоратися з дитячою брехнею і навчить як запобігти її розвитку. Вона буде корисною не тільки фахівцям (вчителям, психологам, слідчим), а й усім батькам, які вже мали справу з обманом з боку власних дітей або яким ще належить боротися з ним.

 

Кові Ш. Сім звичок високоефективних підлітків. Путівник підлітка до успіху / Ш. Кові. – Львів: ВД Старого Лева, 2015. – 252с.: іл.

Цю книгу вже встигли оцінити підлітки по всьому світу – на сьогодні твір Шона Кові перекладений понад 30-ма мовами і став світовим бестселером. Це покроковий путівник для підлітків, який допоможе їм дійти із того місця, де вони є зараз, туди, де хочуть опинитися в майбутньому. Їхні цілі, мрії, плани – усе це здійсненне й досяжне. Просто потрібно знати, що допоможе правильно рухатися обраним шляхом. Ця книга Шона Кові стала для мільйонів підлітків школою самоповаги та успіху.

 

Лаврик, О. В. 1000 цікавих фактів про Україну / О. В. Лаврик. – Харків: Аргумент Принт, 2015. – 256с. – (Корисна книга)

У цій книжці зібрано кілька сотень цікавих фактів про все, що стосується України. Допитливий читач дізнається хто такі русичі, українці та малороси, про архітектурні шедеври та природні заповідники, малознані факти про українські пісні, народні традиції, національну кухню, цікаві факти з життя видатних українців. Видання стане при нагоді і учням, і студентам, і тим, хто просто небайдужий до України.

 

Подволоцький, А. Сокровенна історія Руси-України / А.Подволоцький. – Харків: Аргумент Принт, 2015. – 352с. – (Загадки минулого)

Який перший "богатир" згадується в давньоруських літописах? Хто такий Іван, король Руський? Чому князь Дмитро Вишневецький посварився з московським царем Іваном Грозним? Чому гетьман Сагайдачний не захопив Москву? У якій битві московська армія втратила більше дворян, ніж простих солдатів? Як цар Микола І наважився на викуп Тараса Шевченка? Чому команда "Динамо" (Київ) у 1937 році не стала чемпіоном СРСР з футболу? За яких обставин загинув Роман Шухевич? Відповіді на ці та інші запитання ви знайдете на сторінках книги "Сокровенна історія Руси-України".

 

Градова, А. Гетьмани України: історії про славу, мудрість і відвагу / А. Градова. - Харків: Аргумент Принт, 2015. – 352с. – (Загадки минулого)

У книзі зібрані біографії керманичів України – гетьманів, чия посада протягом кількох століть була уособленням непереможного прагнення нашого народу до волі та державної самостійності, а їхній життєвий шлях – славетними і водночас трагічними сторінками української історії. Тож читаймо про славу і зраду, мудрість і підлість, відвагу і слабкість та крізь призму століть вдивляймося в сьогодення.

 

Капранови, бр. Веселих свят! Український рік / бр. Капранови. – Київ: Гамазин, 2014. – 104с.: іл.

З чого починається кожне українське свято? З того, що батько чи мати питають дітей: "Чи знаєте ви, який нині день?" І разом згадують, що і як відзначають сьогодні. Саме завдяки цьому невмирущому маленькому сімейному ритуалу українці від прадавніх часів аж дотепер зберегли традицію народних свят і незгасимим вогником пронесли її крізь тисячі років випробувань та боротьби. У книзі ви знайдете все про головні українські свята – історію, традиції, прикмети, ритуали, а ще пісні з нотами, святкові страви із рецептами, ігри та забави, рукоділля зі схемами, багато малюнків та іншої корисної інформації. Книжка навчить святкувати українські свята по-сучасному і водночас так, як це робили наші дідусі та бабусі.

 

Саричев В. Д. Три століття козацького флоту / В. Саричев. – Запоріжжя: Кераміст, 2015. – 136 с.: іл.

Книга створена за даними наукових досліджень, у тому числі підводних археологічних експедицій біля о. Хортиця. Досліджується роль Запорозького козацтва в глобальних історичних процесах на прикладі його суднобудування та судноплавства. Його традиційно пов’язують із XVI - XVII ст. – часом численних походів легендарних "чайок" по Чорному морю. Але й у пізніші часи козацьке судноплавство та суднобудування не щезли. У XVIII ст., козацьке суднобудування набуло нових технологій, а "чайки", більше відомі вже як "дуби", залишалися тією зброєю, з якою запорожці брали участь у геополітичних процесах навколо чорноморського регіону. Це науково-популярне видання має численні ілюстрації та англійський переклад.

 

Мізелінська, А. Карти: ілюстрована мандрівка материками, морями та культурами світу / А. Мізелінська. – Львів: ВД Старого Лева, 2015. – 109с.:іл.

Понад 50 великих карт проведуть вас 6-ма континентами та 42-ма країнами. Безліч детальних зображень немов перенесуть вас у неймовірні куточки планети. Ви побачите могутні гейзери Ісландії, довгі каравани в пустелях Єгипту і величні міста майя в Мексиці. В Англії зіграєте в крикет, в Індії займетесь йогою, а в Китаї дізнаєтеся про теракотову армію. Книга відкриє перед вами найцікавіші місця світу і Батьківщини. "Карти" увійшли до 20 кращих книг премії "Найкраща книга Форуму видавців – 2014".

 

Греція: історія європейської цивілізації / Під ред. У. Еко. – Харків: Фоліо, 2015. – 863с.: іл. "Історія європейської цивілізації. Греція" – це сучасна енциклопедія історії Європи, яка надає повну картину політичного, військового та культурного світу Стародавньої Греції від початку палацової фази мінойської цивілізації (близько 2000 року до н. е.) до завершення Ахейської війни, останньої спроби відкритого повстання проти Риму (146 рік до н. е.).

Видання доповнене багатим ілюстративним матеріалом – всесвітньо відомими шедеврами із багатьох музеїв світу.

 

Школьник, Ю. К. Екзотичні птахи. Яскраве царство пернатих / Ю. К.Школьник. – Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 64с.: іл. – (Популярна енциклопедія сучасних знань)

Книга "Екзотичні птахи. Яскраве царство пернатих" – це парад найнезвичайніших птахів світу. На сторінках книги можна довідатися про птахів, які живуть серед льодів, про мешканців тропічних джунглів, посушливих пустель, печер, про дивні здатності пернатих, їхнє дивовижне пір’я і райські голоси. Ця прекрасно ілюстрована книга подарує сотні відкриттів. Тут ви знайдете захоплюючі статті, цікаві факти, яскраві ілюстрації.

 

Ананьєва, О. Г. Небезпечна природа. Незвичайні і грізні явища природи / О. Г.Ананьєва. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 64с.: іл.

За багато тисяч років люди неодноразово ставали свідками дивовижних і небезпечних явищ природи. Чи знали ви, наприклад, про дощ із жаб і нашестя сарани? Про те, що під час виверження вулкану пропав у безодні вод цілий острів? Ця книга про відомі й невідомі, небезпечні й незвичайні явища, серед яких – пилові бурі й падіння метеоритів, киплячі гейзери й руйнівні цунамі. Книга "Небезпечна природа" допоможе читачам зробити маленькі відкриття навколо себе, дасть додаткові відомості для підготовки доповідей про природні процеси і явища.

 

Кокотюха А. Таємниця підводного човна: пригодницька повість / А. Кокотюха. – Київ: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015. – 275с.: іл.

У Криму, на темному дні загадкової бухти, лежить «Сом» – один із перших підводних човнів українського Чорноморського флоту. Майже сто років тому його затопила команда, щоб він не дістався ворогам молодої Української держави. На борту «Сома» – справжній скарб, що може розкрити чимало таємниць і змінити уяву про один із героїчних епізодів нашої історії. Але що за чудовисько стереже вхід до цієї бухти? І хто полює за цим підводним скарбом, аби заволодіти ним і знищити таємницю? Про це хочуть дізнатися наші давні знайомі, невтомні шукачі скарбів: київські хлопці Данило й Богдан, їхня приятелька Галка з Полтавщини та незмінний член безстрашної команди, бойовий африканський страус на ім’я Футбол.

 

Матiяш Д. Марта з вулиці Святого Миколая: повість / Д. Матiяш. – Львів: ВД Старого Лева, 2016. – 240с.

Повість Дзвінки Матіяш адресована підліткам. В ній розповідається про життя звичайної тринадцятирічної дівчини, яка мріє стати художницею. Це оповідь про життя її рідних і друзів, про творчість і натхнення, живопис і музику, любов і втрату. Книга призначається підлітковій аудиторії, але її можуть почитати і старші, аби краще зрозуміти сутність підлітка. Сюжет у цій історії не пропонує нам дуже різких змін, чи якихось розумних роздумів про життя: все це покладається на людину. Але є й приємні моменти життя, які описані настільки деталістично, що, читаючи, ти потрапляєш у інший світ, іншу реальність, і повністю поглинаєшся нею.

 

Лірник, С. Казки Лірника Сашка / С. Лірник. – Київ: Гамазин, 2014. – 74с.: іл.

Казки Сашка Лірника ви звикли слухати в авторському виконанні: наживо на фестивалях, у відео- чи аудіозаписах. А недавно збірка його казок вийшла у книжковому форматі. Химерні і страшні, епічні і жартівливі казки Лірника Сашка поведуть вас аж за обрій. А там… козаки відважні, дівчата шляхетні, чумаки, цигани, відьми з хвостиками і нечиста сила з ріжками. Та найвидатніше – вони виховують українських патріотів і культурних людей, вчать добру, любові, родинним цінностям і хоробрості. Родзинкою книжки безумовно є 30 високохудожніх ілюстрацій, що не поступаються сучасним західноєвропейським анімаціям об’ємністю і образністю.

 

Ролінг, Д. Фантастичні звірі і де їх шукати / Д. Ролінг. – Київ: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015. – 128 с. "Фантастичні звірі…" – це копія книги, що нібито належить Гаррі Поттеру, авторства Ньюта Скамандера, відомого магічного зоолога. У книзі розглянута історія магічної зоології, описано 75 різних видів, знайдених по всьому світу. Інформація, що міститься в книзі, зібрана

Скамандером протягом багатьох років спостережень та подорожей п’ятьма континентами. Примітною особливістю книги є позначки, залишені Гаррі та Роном. Так, наприклад, з них ми дізнаємося, що Гогвортс знаходиться в Шотландії.

 

Нанетті, А. Мій дідусь був черешнею / А. Нанетті. – Львів: ВД Старого Лева, 2015. – 136с.: іл.

Ця книга – родинна історія хлопчика Тоніно, розказана від його імені. Така, що зачепить кожного знайомими ситуаціями, подіями, фразами і страхами. У Тоніно є мама й тато, які не завжди знаходять спільну мову. Є дідусь і бабуся міські, а є – сільські. І вони зовсім різні, бо живуть у різних світах. І саме сільські дідусь і бабуся словами, вчинками, тим, які вони є, відкривають перед Тоніно скарби емоцій, вчать розуміти себе й близьких, сприймати і переосмислювати навіть найскладніші речі та явища. Ця історія – повернення в дитинство і нагадування про те, що дива існують поряд з нами.

 

Гутовська-Адамчик, М. Дівчата з 13-ї вулиці: роман / М. Гутовська-Адамчик. – Львів: Урбіно, 2015. – 240 с.

Ви ще не читали такої відвертої, правдивої та проникливої книжки, де з надзвичайним розумінням описуються проблеми чотирнадцятирічних! Вічно похмура Агата, легковажна Клаудія й старанна відмінниця Зося – однокласниці, але не подруги. Занадто вони різні! Та несподівано доля зводить дівчат разом. Вони отримують незвичайне завдання – читати вголос їхній однолітці Магді, яка лежить у комі після нещасного випадку. Вражена Агата розуміє, що ця дівчина і є таємничою незнайомкою, яка віднедавна постійно їй снилася! Своїми здогадами вона ділиться із Клаудією та Зосею. Тепер у них є спільна мрія: Магда мусить прокинутися...

 

Штанко, К. Дракони, вперед!: пригодницько-детективна казкова повість / К. Штанко. – Київ: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015. – 272с.: іл.

Одна з найулюбленіших українських дитячих графіків Катерина Штанко майже закинула малювання. Замість ілюструвати чужі твори, вона вирішила писати свої. І що вже найнеймовірніше – з легкістю написала просто цікавенну казкову повість! Київський школяр, захопившись біологією, випадково вирощує... дракона, який круто змінює його звичне життя... Ця феєрична казка є певною мірою і детективом, і пародією на детектив. Тут і легке фентезі, і дитяча "бондіана", і багато пізнавальних моментів. Це перша повість визначної української ілюстраторки.

 

Воронина, Н. Таємне товариство боягузів, або засіб від переляку № 9: повість / Л. Воронина. – Київ: Знання, 2015. – 128с.: іл.

Дитяча пригодницька повість сучасної української письменниці Лесі Ворониної у 2012 році отримала премію "Дитяча книга року BBC". Хлопчик Клим, боягуз, що боїться хуліганів, одного разу дізнається про Таємне Товариство Боягузів. Вступивши до нього, він розкриває, що Землі загрожують прибульці з космосу, які поширюють вірус страху. Але ті, хто й так боягузи, можуть побороти страх і протистояти лиходіям. Клим потрапляє в пригоди у часі й просторі, щоб врятувати батьків, бабусю, друзів та увесь світ.

 

Льюис, Д. Джуди четвероногий герой: роман / Д. Льюис. – Харьков: Белгород: Клуб Семейного Досуга, 2015. – 336 с.

Крихітне цуценя, яке народилось у шумному Шанхаї у 1936 році, чекала незвичайна доля. Хоробрий малюк з дитинства прагнув до пригод. І незабаром Джуді опинився на борту британського військового судна. Йому потрібно було разом з командою патрулювати річку Янцзи, евакуювати людей з обложеного Сінгапуру, потрапити на безлюдний острів і нарівні з людьми пройти через пекло табору для військовополонених ... Його вражаючий талант відчувати небезпеку врятував не одне людське життя, а любляче серце допомагало вижити там, де, здавалося, не було ніякої надії ...