21.05.2024

Друзі!

Мабуть, у кожної людини в повсякденному житті може виникнути безліч проблем. Проте, завжди хочеться знайти вихід із неприємних ситуацій та залишатися в гарному настрої. І хоча це інколи нелегко, але зовсім не означає, що зробити це нереально. Ті, хто люблять читати, знають, що книги рятують від кепського настрою та негативних емоцій. Варто лише відкрити дійсно хорошу книгу та цілком поринути в уявний світ. Сьогодні в рубриці "Гарний настрій з новинкою" ми пропонуємо вам лише декілька книг з фонду Запорізької обласної бібліотеки для дітей "Юний читач", прочитавши які, ви наповнитесь спокоєм та позитивом. Спробуйте дивитися на світ з гумором. Навіть, якщо ви потрапили в непросту ситуацію, все одно посміхніться і скажіть собі: "І це теж пройде!".

 

Беднарек, Ю. Неймовірні пригоди десятьох шкарпеток (чотирьох правих і шістьох лівих) / Ю. Беднарек. – Львів : Урбіно, 2023. – 160 с. : іл.

 

Ця книжка дає відповідь на одну з найзагадковіших таємниць всесвіту – куди ж запропадають шкарпетки після прання? Де та скільки б ви їх не шукали, знайти їх неможливо, вони просто зникають в невідомому напрямку. Що власне з ними відбувається? Книга містить десять кумедних і водночас повчальних історій втечі шкарпеток від пральної машинки в пошуках пригод і в погоні за власними мріями. Кожна шкарпеточка насправді має якісь таланти та здібності, які на волі вдається реалізувати в повній мірі. Вони живуть цікавим життям і стають неймовірно щасливими: одна стала політиком, друга – детективом, а третя – втішала хворих дітей. Виявилося, що навіть без пари кожна з них була для чогось корисною. І не раз це були справді важливі справи.

Прочитавши книгу, ви вже ніколи не зможете дивитися на ваші шкарпетки так, як робили це раніше. Адже ви не знаєте, може ваша стара дірява або полиняла шкарпетка могла б розповісти неймовірно захоплюючу історію. А якщо пригоди кличуть і вас – вирушайте до своєї мети, і ніколи не шкодуйте про це!

 

Світова, С. Зараз щось як розкажу! Весела книжка чудес та історій / С. Світова. – Львів : ВД Старого Лева, 2023. – 200 с. : іл.

 

З назви книги ви вже зрозуміли, що тут буде весело. Але і зовсім незвично! Ось Лицар, який ледь що – розчулювався і починав рюмсати; а ще Принцеса, яка жила у лісі, рубала дрова та заробляла сама собі на життя. І корова Аврора, яка мріяла стати зіркою балету на ковзанах. І Люта-Прелюта Феєчка (можливо й ви такими буваєте зранку?). І Дракосик, якому так потрібна була відпустка. А як вам "передбачення майбутнього" від "Далай-Лами", привиди, що аж ніяк не страшні та лихі, а й самі можуть усього боятися? Тут ви зустрінетесь з казковими героями, які зовсім не схожі на себе. Вони шукають свою половинку, знаходять друзів і кохання, вчаться дослухатися до власних бажань та мріяти (навіть, якщо з їхніх мрій сміється увесь хлів!), сміливо ламаючи всі казкові стереотипи.

Ця книга якнайкраще підійде для сімейних читань, адже що може бути краще, ніж зібратися родиною, поспілкуватися, почитати та гарно провести час разом?! Книга надзвичайно смішна, цікава, захоплива, добра й позитивна. А це те, що нам зараз так потрібно! Любов, підтримка, оптимізм і добро.

 

Кокотюха, А. Великий гармидер у будинку «Вау!» / А. Кокотюха. – Харків : ВД Віват, 2023. – 112 с. : іл. – (Дім історій).

 

Кокотюха, А. Як весело у будинку «Вау!» / А. Кокотюха. – Харків : ВД Віват, 2022. – 112 с. : іл. – (Дім історій).

 

Що відбувається у будинку «Вау!»? Водяники, гноми, чарівниці, упирі, велетні і багато інших магічних істот були змушені рятуватися серед людей, адже їхні світи розлетілися вщент. Чому? Бо ці легендарні фантастичні створіння вирішили мірятися своїми чарівними силами! І тепер вони живуть у квартирах, їздять ліфтами, гуляють у парках – й намагаються пристосуватися до нових реалій – жити в нашому світі. А зробити це нелегко, адже ніхто з них не забуває про своє єство. Що не день, у будинку «Вау!» зчиняється гармидер і трапляються різні кумедні історії. Вампір, якому заборонили полювати, бореться з нічною нудьгою. Домовик свариться з відьмою, що розводить безлад зіллєварінням. Привиди намагаються знайти тих, хто ще їх боїться. Подруги-чарівниці посварилися через несмачні булочки, вурдалак з упирем влаштували вечірку. Кощій здійняв ґвалт, бо кудись поділася його цінна скринька... Та ще й галасливі тролі ніяк не заспокояться.

Це казкова комедія, яка розсмішить і водночас змусить розмірковувати над тим, як навчитися жити разом та вирішувати різні проблеми. Заходьте, тут гамірно, але завжди цікаво!

 

Коріо, О. Таємниця шеф-кухаря / О. Коріо. – Харків : ВД Ранок, 2023. – 113 с. : іл. – (Пригоди Назара Маліка).

 

Родина Назара Маліка особлива: усі вони мають татуювання, що здатні оживати! Тату Назара – восьминіг Отто. Він трохи недотепа й ненажера, але досить винахідливий. Коли Отто зіскакує зі спини Назара, він завжди бешкетує. Однак, цього разу справи геть кепські: бідолаха ризикує бути звареним у каструлі і перетворитися на чийсь обід. Тепер Назару доведеться рятувати друга, поки це не трапилось. Але дуже обережно: ніхто не має довідатися таємницю татуювань, що оживають! І як би складно це не було, він добре пам’ятає татові слова: «Ніколи не здавайся, коли щось іде не так»!

Ця книжка чудово підійде для дітей, які не люблять нудного читання, адже в ній є чимало гумору, пригод і смішних малюнків.

 

Макдональд, М. Джуді Муді й НЕнудне літо : повість / М. Макдональд. – Львів : ВД Старого Лева, 2021. – 208 с. : іл.

 

Всі школярі з нетерпінням чекають літніх канікул. Джуді як ніколи певна, що на неї та її друзів з «Клубу жаб'ячих дзюркунців» чекає найграндіозніше літо в житті! Однак її мегаплан летить шкереберть: друзі роз’їхалися, батьки вирушили в справах самі, а Джуді з молодшим братом лишаються вдома під наглядом тітки Опал. НЕнудне літо під загрозою! Та Джуді Муді не була б собою, якби не знайшла нагоди втрапити в шалені пригоди: катання на «Верескливому монстрі», перегляд зомбі-фільму, полювання на бігфута (дізнаєтеся хто це!) та пошуки пана Тодда... Не все вдається одразу? Джуді не здається, не опускає руки, потрапляє в комічні та неймовірно захопливі ситуації і знову виявляється в центрі подій. І, здається, це таки найкрутіше літо в її житті!

Якщо ви ще не знайомі з пригодами Джуді Муді, то це час почати! "Джуді Муді і НЕнудне Літо" – це вже десята книга відомої серії і ще одна захоплююча подорож у світ дитячої фантазії, яка не залишить байдужим жодного маленького читача

 

 

27.03.2024

Друзі!

І знову знайомимо вас з новими книгами, що надійшли до бібліотеки.
Наразі розповімо про книги дуже популярного серед юних читачів жанру – фентезі. Книги цього жанру засновані на вигадці, нереальних подіях, неіснуючих персонажах, проте вони здатні розширити для юних читачів межі творчої уяви та яскравих фантазій. Якщо ви хочете "зануритися з головою" в чарівний світ фентезі, то якраз ці книги стануть вам до смаку. Але це тільки невелика частина книжок на тему фантастичних світів і пригод. Тож завітайте до "Юного читача". Не пожалкуєте!

 

Альвтеген, А. Ключ від Позасвіття / А. Альвтеген, К. Альвтеген. – Львів : ВД Старого Лева, 2020. – 152 с. : іл.

Дванадцятирічний Лінус з мамою і сестрою Ліннеєю їде на літо в Тракеборг, у химерний дерев’яний будинок, що вже багато років стоїть пусткою після таємничого зникнення його дивного власника. Здавалось би, літо буде нудне й нецікаве, але вже в першу ніч хлопчик чує дивні шуми в стінах, а невдовзі починають зникати речі. Коли ж Лінус вирушає оглядати будинок, під поламаними дошками підлоги знаходить загадковий ключ. Хто його заховав і що він відмикає? Про це ви довідаєтеся зі сторінок цієї фентезійної повісті.

 

Арєнєв, В. Заклятий меч,або голос крові : повість-фантазія / В. Арєнєв. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2020. – 168 с. : іл.

Було це в часи прадавні, нині призабуті. Ходили тоді по землі герої й потвори, і перших не завжди вдавалося відрізнити від других. А слово в ті часи бувало гострішим за меч, хоч і мечі вміли тоді промовити своє гостре слово... У новій повісті знаного українського письменника Володимира Аренєва, лавреата премії "Книга року ВВС-2019", йдеться про пригоди меча і тих, хто ним володів, про мандрівки й переслідування, чари та закляття, а ще – про Одіна Стойменного, пані Брамницю та двох відчайдухів, які насмілилися кинути їм виклик. "Заклятий меч" – самостійна історія у світі "Заклятого скарбу".

 

Бральє, М. Останні підлітки на Землі і Космічний Безмір / М. Бральє. – Харків : ВД Ранок, 2021. – 272 с. : іл. – (Останні підлітки на Землі).

Перша зима після Апокаліпсиса. У Джека та його друзів повинна була початися справжня зимова казка: катапульта на санях, грандіозні снігові баталії та святкування Різдва. Але вона стає моторошною, коли лиходійка вдирається на їхню територію. І ця лиходійка – дівчисько Іві Снарк. У першій битві вона здобуває Луїсвільський різак. І Джек зрозумів, що має будь-що повернути його назад. Але це буде нелегко. Які випробування чатують на друзів, та для втілення яких планів Іві Снарк знадобився Луїсвільський різак? Читайте! Ця неймовірна зимова пригода захопить будь-якого юного читача. Книга написана у жанрі постапокаліптичної фантастики.

 

Лапінські, Л. Дивні світи: роман. Кн.1 Агенція подорожей / Л. Лапінські. – Київ : Рідна мова, 2021. – 328 с. : іл. – (Чарівні світи).

Коли дванадцятирічній Флік Хадсон запропонували вступити до таємного товариства "Дивні світи", вона дуже зраділа. Та дівчинка швидко збагнула, що в магічному мультивсесвіті не все так добре, як здається на перший погляд. В одному світі посеред літа вирують снігові завірюхи, інший невідомо чому покинули, а ще десь безслідно зникають цілі вулиці. Уже незабаром Флік починає порушувати деякі правила товариства, опановуючи мистецтво магії і намагаючись розібратися, що ж тут відбувається. Та чи вдасться їй усе виправити до того, як світи, зокрема і її власний, зникнуть назавжди?

 

Майорош, Н. Мисливці за планетами / Н. Майорош. – Харків : ВД Ранок, 2021. – 224 с. : іл.

Одного разу досить незвичайне оголошення в газеті змінило життя друзів назавжди. Вони твердо вирішили підкорити космос, тож з-поміж безлічі дорослих саме їм, дітям, вдалося успішно виконати тестове завдання. Четверо друзів стають справжніми мисливцями за планетами, оскільки їхнє завдання – знайти планету, придатну для життя. Що чекає на них у космосі? Чи пройдуть вони перевірку на дружбу в таких незвичних умовах? Чи виконають місію? І взагалі, чи повернуться додому?..

 

Стронг, Д. Мій братик-телезірка летить у космос : повість / Д. Стронг. – Львів : ВД Старого Лева, 2021. – 168 с. : іл. –

(Дитячі книги для читання).

Знаменита сімейка Ніколаса знову прославилася. Страшенно популярне відео з його братиком Сирочком вирішують запустити у космос. З цієї нагоди усю сімейку запрошують на екскурсію до Америки, де вони відвідують чимало цікавих місць. На них чекає стільки всього: телешоу, ракети, космос і навіть сам президент США. А родзинкою їхньої американської пригоди стане можливість наживо спостерігати за запуском справжньої ракети!

Читайте нову книжку короля комедії Джеремі Стронга – одного з найвеселіших дитячих авторів!

 

 

21.12.2023

Про книги з іменем Війна

Близько десяти років точиться війна росії з Україною. Майже два роки триває повномасштабне вторгнення російських військ на територію України. Наші Збройні Сили героїчно відбивають атаки ворога, а цивільні люди вимушені переховуватись від ворожих ракет у бомбосховищах. Це сучасні реалії мільйонів дорослих і дітей в Україні. Важко нам, дорослим, але набагато важче нашим дітям. Вони зараз найвразливіші. Нинішні реалії важко відображаються на них, адже жодна дитина не заслуговує проживати своє дитинство у час війни. Війна і діти – речі несумісні. Але діти задають питання, бо війна їх цікавить і, одночасно, страшить. Як говорити з дітьми про війну? Де шукати відповіді на їхні численні запитання? На допомогу приходять книги. Книги про війну. Книги, написані дорослими для дітей.

 

Денисенко, Л. Діти повітряних тривог / Л. Денисенко. – Київ : Видавництво, 2022. – 48 с. : іл. – (Для дітей).

 

Зловісні ракети – артилерія російського лихосилля – перетворили нас на дітей повітряних тривог. Укриття, втечі, бомбосховища, інші міста і країни – це наша нова реальність. Та ми вбережемося, переможемо та обов’язково перетворимося на дітей повітряних поцілунків. Тут, під цією обкладинкою, – тривожні дитячі досвіди війни та надії.

У книзі зібрані історії дітей, які знаходяться в різних куточках нашої країни. Дітей, яким довелось так рано подорослішати, які не втрачають надію і віру в перемогу та чекають кращих часів. Книга описує дитячі досвіди війни: страхи, тривоги та непереборний оптимізм.

 

Корешков, О. Мій тато повернувся з війни: комікс / О. Корешков. – Миколаїв : SPRING COMICS, 2023. – 40 с.

 

Тато повернувся з війни! Радість? Так. Але чому тато так часто буває роздратованим? Що рідні роблять не так? Як повернути ситуацію в такий бік, щоб в сім’ї панували лад і спокій?

Головним героєм сюжету є рудий кіт Патрон. Він уміє розмовляти. Кіт пройшов зі своїм власником Костянтином – бойовим медиком – усі випробування війни й повернувся разом зі своїм господарем додому у його сім'ю. І в момент, коли наростає напруга, коли з'являється нерозуміння, коли вже агресія б'є через вінця, кіт бере усе у свої пухнасті лапи й допомагає діткам впоратися із батьківським ПТСР. Саме завдяки котові у сім’ї встановлюється рівновага у взаємовідносинах.

"Мій тато повернувся з війни" – це унікальний комікс для дітей, що пояснює особливості спілкування з батьком, який повернувся з війни.

 

Русіна, О. Тор – тракторець, що тягне танк / О. Русіна. – Львів : ВД Старого Лева, 2019. – 64 с. : іл.

 

Жив-був на світі тракторець, якого звали Тор. Він дуже любив тягати різні вантажі, а також допомагати людям засівати поля зерном. Та прокинувшись одного ранку наприкінці зими, він відчув, що сьогодні щось не так. У його країну прийшла війна. Чим же Тракторець міг зарадити, коли вмів лише тягати важкі речі? Але саме це вміння стає Тракторцеві Тору в пригоді: він рятує будинок хлопчика, допомагає військовим притягти підбиті ворожі танки й долучається до оборони міста. А ще знайомиться з незвичайними їжаками та Сиреною, які теж захищають місто.

У цій книзі кожен, мабуть, упізнає себе і своє місто, відчує силу любові до свого дому.

 

Савка, М. Залізницею додому / М. Савка. – Львів : ВД Старого Лева, 2022. – 32 с. : іл.

 

Евакуація… Ніхто не хотів ставати біженцями, але багато дітей в Україні після початку повномасштабної війни були змушені покинути свої домівки. Героїні книги "Залізницею додому" Єві, як і багатьом дітям, довелося сісти в евакуаційний потяг і виїхати якомога подалі від лунких бомб і крилатих ракет, від величезних танків та страшних вибухів. Подалі від рідних осель і домівок, від звичного світоустрою. Мандрівка виявилася довгою та важкою. Однак не все на світі вічне – і їх перебування в евакуації також виявилося не вічним. І от Єва з мамою та новими своїми друзями – знову у потязі. Знову залізницею, на цей раз – додому…

Ця книга не тільки про дівчинку та її іграшкове мавпеня, а й про те, що нас підтримує в темні часи. Про любов до Батьківщини, про важливість дружби та міцності в родині, про українських залізничників, чия роль у новітній історії нашої країни справді безцінна.

 

Степаненко, Є. Абетка війни / Є. Степаненко, С. Степаненко. – Львів : ВД Старого Лева, 2023. – 144 с. : іл.

 

Ця книжка – одна з найсильніших книг, написаних про нашу війну. Це повість у листах, які писали одне одному воїн і дівчинка, батько і донька. Кожна нова сторінка книги – це новий лист, який пише маленька дівчинка своєму таткові і відповідь тата-Захисника. Кожен з цих листів – маленька історія, яка траплялася майже одночасно у Солі та її друзів у Києві та в її тата на війні. Але це не просто особисті сімейні історії. Це щось дуже близьке всім українцям, те, що торкається серця кожного.

Соля, головна героїня книги, пише татові про свої справи, школу, друзів, змагання, танці, домашніх тварин, і, зрозуміло, ставить дитячі й недитячі питання про війну. Як татко із побратимами і посестрами там живе? Чи є на війні діти? Що їдять на війні? Чи можна на війні хитрувати? Чи буде тато інший після війни? А тато просто і чесно, а разом з тим обережно, пояснює донечці все на світі.

 

 

18.09.2023

Друзі!

Нещодавно ми знайомили вас з книгами для читачів молодшого шкільного віку, а сьогодні представляємо вашій увазі нові художні книги, призначені читачам середнього шкільного віку. Пригоди і фентезі, детективи та цікаві історії про ровесників чекають на вас у "Юному читачі".
І хоча розпочався новий навчальний рік, ми впевнені – час для знайомства з новими книгами завжди знайдеться, адже вони розширять ваш світогляд та уяву, допоможуть краще зрозуміти інших і самих себе.

 

Войтенко, О. У світлі світляків. Кн. 1. На порозі ночі / О. Войтенко. – Львів : ВД Старого Лева, 2021. – 176 с. : іл. – (Наше фентезі).

Войтенко, О. У світлі світляків. Кн. 2. Пошуки відправника / О. Войтенко. – Львів : ВД Старого Лева, 2021. – 192 с. : іл. – (Наше фентезі).

Войтенко, О. У світлі світляків. Кн. 3. Там, де тиша / О. Войтенко. – Львів : ВД Старого Лева, 2021. – 196 с. : іл. – (Наше фентезі).

Ми звикли жити в світі, де нас оточують мільярди блискучих вогнів і де ми можемо миттєво зв'язатися з людьми у будь-якій країні. Але що станеться, якщо зникне світло? Інтернет? Зв’язок? Як зміняться міста, країни, планета? Чи впорається людство з подібною катастрофою? Чи зможе пристосуватися? Чи зможе вижити?

Троє підлітків – герої трилогії Ольги Войтенко «У світлі світляків» – змушені перевірити це на власному досвіді. Єві-Лізі доведеться відкласти планшет і вперше за багато років вийти на вулицю, Тімові – полишити улюблені книжки і стати її провідником у пітьмі, а Максові – заново шукати себе. З приходом темряви приходять і таємниці. Навколо нескінченна ніч і нестерпний холод, але навіть в такому світі є світло, яке друзям потрібно спробувати відшукати.

Книга не тільки для дітей, вона для усіх, хто хоч раз у житті був самотнім, хто лишався у пітьмі, зневірі, відчаї, хто відчував страх. Це дивовижна історія про все, що тримає наш світ – дружбу, любов, світло наших сердець. Поки вони існують, ми живі навіть у непроглядній темряві.

Грабенштайн, К. Втеча з бібліотеки містера Лімончелло / К. Грабенштайн. – Харків : ВД Ранок, 2021. – 304 с.

Дванадцятирічний Кайл Кіллі – фанат комп’ютерних ігор. Книги його зовсім не цікавлять. Але так стається, що нову міську бібліотеку створює кумир Кайла, відомий розробник ігор та епатажний мільярдер Луїджі Лімончелло. Крім книг, бібліотека буквально напхана найсучаснішими комп'ютерами та іграми. Кайл робить усе, щоб опинитися серед дванадцяти підлітків, яким пощастить стати першими читачами бібліотеки і... провести там ніч. Він впевнений, що всю ніч не відірветься від комп'ютера з іграми. Але хлопцям доведеться самим стати живими фішками в новій грі – «Втеча з бібліотеки містера Лімончелло». На ранок двері бібліотеки виявляються замкненими. Кайл і його друзі повинні знайти таємний вихід з бібліотеки. Головне – не пропустити підказки. Вони сховані всюди: у назвах книг, в хитромудрих пазлах, у читацьких квитках і, навіть, на стелі бібліотеки. У якийсь момент Кайл Кіллі розуміє, що в книгах приховано щось важливе, що допомагає в житті. Він вперше переживає стан, коли від книги неможливо відірватися.

У 2016 році книга була удостоєна премії ім. Марка Твена, а у 2017 році – екранізована.

Марченко, М. Майка Паливода обирає професію / М. Марченко. – Харків : Читаріум, 2021. – 144 с. : іл.

Непосидюча дівчинка Майя, яку всі називають просто Майка, має галасливу родину, двох котів, друзів та безліч вподобань. Одного разу Майка отримує домашнє завдання: написати доповідь про те, ким вона хоче бути. Це питання дуже складне для Майки, адже вона б і танцювала, і плавала б, і фотографувала б, і підіймалася б на високі гори, і була б детективом, і ще багато іншого… Дівчинка із задоволенням приміряє на себе різні ролі. Що ж вона обере?

Книга не тільки розкриває важливу тему вибору професії. Ця весела непересічна історія з «живими» персонажами та курйозними подіями змусить реготати кожного і подарує задоволення від читання. Ви отримаєте неймовірні враження від кумедних ситуацій та цікавих пригод у житті невгамовної дівчинки Майки.

Мельникова, Д. Розбишацький детектив. Справа брата незнайомця / Д. Мельникова. – Київ : Наш формат, 2021. – 208 с. : іл. – (Пригоди).

Любите детективи? А розбишацькі читали? Леся Дика і Сергій Василевський – не просто однокласники, а ще й друзі-нерозлийвода та справжнісінькі добрі розбишаки. У яких лише пригодах вони не побували! Хоча, швидше за все, пригоди самі їх знаходять. І от на них чекає нова справа, дуже складна і страшенно кримінальна. Вони мають встановити, чи брат їхнього приятеля, який у дитинстві пропав у горах Грузії, а тепер раптом знайшовся, – справді йому брат, чи це аферист, який втерся в довіру до чужої сім’ї для того, щоб її пограбувати?

Коли працюють «розбишацькі детективи», підозри не уникне ніхто – ані приятель, ані його батьки й вчителі, ані, навіть, молодий поліційний слідчий, який спершу видавався таким милим... Чи зможуть Леся і Сергій розкрити справжній злочин і затримати злочинця? Звичайно, бо керують ними добре серце, щира допитливість і палке прагнення справедливості.

Читаючи цей хвацький детектив, можна не лише стати учасником пригод сучасних дітей, а й спробувати себе в якості детектива. Можливо, саме вам вдасться швидше за головних героїв дізнатися, хто є злочинцем, бо про це важко здогадатися до самого кінця книги. Готові? Тож гайда розбишакувати – ой! – тобто читати «Розбишацький детектив».

Роздобудько, І. Пригоди на острові Клаварен / І. Роздобудько. – Київ : Наш формат, 2021. – 144 с. : іл. – (Пригоди).

А ви знали, що, вирушаючи в подорож маленькою річкою, на якій є старезна дамба, слід бути особливо обережними? Бо в тій дамбі, можливо, є печера... А в печері може бути справжнісінька часова діра...

Юні шукачки пригод, п’ятикласниці Клава й Рено потрапили до цієї печери і опинилися на безлюдному острові. Трохи згодом до острова приплив піратський корабель. Виявилося, що через часову діру в печері вони потрапили не у свій час, а на декілька століть назад. І дівчата вимушені не лише рятувати власні життя, але й допомагати полоненим і, навіть, брати участь у розкритті сімейних таємниць.

Чому безлюдний острів має назву Клаварен? Чи пощастить дівчаткам втекти від піратів і повернутися у свій час? Про це, прочитавши книгу, дізнаються юні фантазери, залюблені у відкриття нових світів. Книга має також карту пригод, яку можна використати як настільну гру.

Руе, А. Аптека ароматів. Том 1. Таємниця старовинних флаконів / А. Руе. – Дніпро : Nasha idea, 2021. – 264 с. : іл. – (Аптека ароматів).

Перше, що відчула Люці у своєму новому домі, на старій віллі, – якийсь дивний аромат, нібито пахне тисячами речей одночасно. Проте ці запахи ні про що їй не говорять, а ключ, який вона знайшла під дошкою дерев’яної підлоги, не підходить до жодного замка... Чи приховує вілла якісь секрети? Разом зі своїм молодшим братиком Бенно і новим другом Матсом Люці розпочинає пошуки. Вони потрапляють до потаємного приміщення вілли – і не вірять своїм очам! На полицях аж до самої стелі вишикувалися найрізноманітніші флакони з мерехтливими трунками всіх барв. Проте в загадкових пляшечках чекають не лише приємні сюрпризи, а й небезпеки. І є серед них один флакон, який варто тримати закоркованим вічно…

Ця магічна книга переносить читачів у світ таємниць і пригод. Люці та її друзі мають розгадати декілька детективних загадок, дослідити таємні лази та навіть відшукати схованки, а найголовніше – дізнатися, кому належить ця аптека ароматів. Описи ароматів і їх вплив на сюжет додають книзі особливий шарм та інтригу. Цей захоплюючий фантастичний роман змусить вас з нетерпінням чекати на продовження.

Сафон, К. Володар туману : роман / К. Сафон. – Харків : Книжковий клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2021. – 192 с.

Рятуючись від війни, тринадцятирічний Макс разом зі своєю родиною переїздить до тихого прибережного містечка. Та з першого ж дня хлопець відчуває щось дивне. Незвичні статуї та шестикутні зірки, стрілки годинника, які рухаються у зворотному напрямку, кіт, який постійно з’являється нізвідки, а згодом і затонулий багато років тому корабель, який під час зливи піднімається з дна океану… Ці старовинні будівлі та химерні вулички – наче живі. І ці скульптури – здалося, чи вони справді ворушаться? Загадкою оповита історія колишнього господаря будинку, де оселилася родина Макса. Та ось дивний доглядач маяка розповідає легенду про безжалісного й могутнього Володаря Туману, який століттями панував у цих краях. А тепер він повернувся, щоб зібрати борги минулого…

Макс з новим другом Роландом розуміють, що насувається справжнє лихо й вони мають зустрітися з ним віч-на-віч. До товаришів приєднується Алісія, старша сестра Макса, і поступово маленькі діти починають вирішувати великі проблеми.

Авторові вдалося створити по-справжньому моторошну атмосферу. Книга повільно огортає читачів атмосферою містичної таємниці і навіть фінал не відкриє правди…

 

 

14.06.2023

Друзі!

За традицією знайомимо Вас з новими книгами, які надійшли до нашої бібліотеки. Цього разу ‒ це книжки, адресовані нашим найменшим читачам - дітям дошкільного та молодшого шкільного віку.
До вашої уваги книги, які гарантовано поліпшать настрій! Захопливі, веселі та пізнавальні історії, сподіваємось, будуть цікаві не тільки юним читачам, а й їхнім батькам. Тому радимо їх саме для сімейного читання. Тож не гайте часу: книжки чекають на вас!

 

Андрусяк, І. Морськосвинський детектив / І. Андрусяк. ‒ Харків : ВД Vivat, 2021. ‒ 96 с. : іл. ‒ (Мрійники).

Коли стаються таємничі злочини, усі тварини з довколишніх будинків та, навіть, ті, що живуть на вулиці, неодмінно звертаються до морського свина ‒ детектива Жерара. Однак, він знаний ласун, тож береться за справи тільки за умови смачненького гонорару. До слова, книга вчить бути уважним і спостережливим, бо разом із Жераром ти, зокрема, дізнаєшся, хто поцупив котячий сніданок, з’ясуєш геть усе про невідоме страшидло, яке лякає добрих тварин, а ще – тікатимеш від голодних хижаків, досліджуватимеш темні закапелки й боротимешся зі страхами, але найголовніше — навчишся миттю ловити зловмисників.

У цій книжечці аж три історії, одна заплутаніша за іншу, і від жодної історії неможливо відірватися. Навіть дорослому буде цікаво, до чого ж це все призведе, і хто злочинець. А ще у книжці багато гумору, її герої дуже кумедні. Пригоди, детектив, милі тварини, класні ілюстрації ‒ інгредієнти доброго дитячого бестселера, і все це є в цій книзі! Читайте і ви не пожалкуєте!

 

Беренсевич, П. Династія Криворучків : повість / П. Беренсевич. ‒ Харків : ВД ШКОЛА+, 2021. ‒ 64 с. : іл.

Щодня винахідники всього світу працюють для того, щоб новим поколінням «криворучків» було що ламати. Смартфони, планшети, ноутбуки ‒ знахідка для вправних рученят сьогоднішніх маленьких псувачів. А що і як псували наші батьки, дідусі, прабабці та прадіди? Що винайдуть для наступних «криворучків» науковці та конструктори? Отже, якщо вам уже траплялося щось поламати, розтрощити, роздерти, викривити, порізати, понівечити, втопити, потоптати, розірвати, продірявити, спалити, розібрати або десь щось накалякати ‒ ця книжка саме для вас! Кумедні витівки бешкетників тут тісно пов’язані з історією технічних винаходів, тож читання буде не лише веселим, але й пізнавальним.

 

Горянська, М.Бузковий ведмідь, або Живий іграшковий Я / М. Горянська. ‒ Харків : ВД Ранок, 2021. ‒ 64 с. : іл. ‒ (Від серця до серця).

Це зворушлива історія про дружбу хлопця Ромчика і його бузкового ведмедика Буні. Ведмежа розділяє з хлопцем усі радощі й переживання, допомагає побороти хворобу й страхи та дарує йому всю любов, яку вміщує його плюшеве сердечко. Книжка дарує читачеві відчуття, що будь-які чари можливі, доки серце здатне любити і вірити у диво.

 

ДіКамілло, К. Пригоди свинки Мерсі. Невигадані історії про доброту / К. ДіКамілло. ‒ Київ : РІДНА МОВА, 2020. ‒ 264 с. : іл. ‒ (Невигадані історії про доброту).

Це цікава історія про веселу та безтурботну свинку на ім’я Мерсі. Вона живе у містера та місіс Вотсон, які щовечора співають Мерсі колискову, яку вона дуже любить, так само як грінки з маслом. Через свою любов до смачненького ця безтурботна свинка повсякчас потрапляє у різні халепи. Та доброта і щира любов друзів допомагають Мерсі виплутатися з усіх негараздів. Ця книжка про велику любов, коли тебе люблять просто тому, що ти ‒ це ти, навіть, якщо ти поросятко з єдиною думкою в голові: чим би ще поласувати! Дуже весела та позитивна книжечка, яка сподобається усій сім'ї.

 

Завалій, Є. Місія Порятунок: ведмеді / Є. Завалій. ‒ Львів : ВД Старого Лева, 2021. ‒ 60 с.

Маленьку ведмедицю Христю ловлять у лісі та змушують працювати в мандрівному цирку. Щоб Христя танцювала, її ставлять на гарячу платформу, тож вона змушена перебирати лапами під музику. Дресирувальник ‒ жорстокий чоловік, він погрожує не давати ведмедиці їсти та часто її б’є. На щастя, до цирку приходять зоозахисники і звільняють тварин. Христя потрапляє у притулок, де інші ведмеді, яких визволили з неволі, розповідають їй свої сумні історії. Багато хто з них уже не здатен повернутися до життя в дикій природі. Але це не про Христю. Адже в Карпатах її чекають мама і брат…

Книжка буде цікава не тільки дітям, а й дорослим. Читачі дізнаються про невідомі факти з життя ведмедів взагалі, а також із життя ведмедів, яких вилучають з природних умов для людських забав ‒ зоопарків, цирків, звіринців. Такі книги дуже потрібні – вони вчать співчуттю та плекають в дітях бережливе ставлення до навколишнього світу.

 

Кирпа, Г. Муся та бабуся / Г. Кирпа. ‒ Львів : ВД Старого Лева, 2020. ‒ 48 с. : іл.

Нелегко живеться на вулиці котикам-безхатькам. Нема в кого згорнутися клубочком на колінах, нема кому заспівати муркотливої колискової, ні з ким дивитися разом із вікна на дощ… Натомість ‒ холод, голод і мокрі босі лапки. Часом крихітне самотнє вуличне кошенятко може запримітити собі людину, з якою захоче прожити ціле життя. Так сталося і з маленькою Мусею, яка вибрала свою людину ‒ Бабусю. Історія зворушливої дружби тебе здивує та порадує. Адже це розповідь про сердечність і взаємодопомогу, про те, як легко насправді знайти щирих друзів і багато-багато щоденної радості!

 

 

10.03.2023

Друзі!

В чергове знайомимо Вас з новими книгами, які надійшли до "Юного читача". Цього разу серед них багато книг про видатних людей, які досягли значних висот у різних галузях. Завдяки величезному бажанню та копіткій праці, незламній вірі у власні можливості вони змінили наш світ і зробили його трохи кращим. Їхні досягнення не просто вражають ‒ вони спонукають до наслідування і демонструють усьому світу, що немає нічого неможливого. Ці книги ‒ про вчених, лікарів, спортсменів та й просто про звичайних людей, які залишилися в пам’яті людства завдяки своїм добрим справам. Знайомлячись з цими книгами, ви зрозумієте ‒ якщо ці люди змогли здійснити свої мрії та досягнути успіху, залишивши слід в історії, то зможете й ви.

Барзотті, Р. Відомі люди. Рекордсмени / Р. Барзотті. – Харків: ВД Vivat, 2020. – 64 с. : іл. – (Щось цікаве).

Вони не боялися перетинати океани в пошуку нових земель, вдаватися до ризикованих авантюр, підкорювати повітряний простір і навіть вирушати у відкритий космос. Рекордсмени, першопрохідці – енергійні відчайдухи, які рухають світ уперед, – ось яка зіркова компанія зібрана в цій надзвичайно яскраво проілюстрованій книжці. Читач зустріне тут сміливих піраток, видатних спортсменів, влучних стрільців та навіть неймовірних інтриганів, які хитрістю вплинули на перебіг історії. Деякі досягнення не просто вражають – вони надихають на рекорди, не гірші за ті, про які ви прочитаєте у цій книзі.

 

Вони змінили світ. Лікарі й біологи. – Харків : Юнісофт, 2021. – 120 с. : іл. – (Найкращий подарунок).

Як подолати всі хвороби світу? Чи можна знайти ліки, що дають зцілення від усіх хвороб? Відповіді на ці питання шукали з найдавніших часів. У книзі зібрані цікаві й дивовижні факти та легенди про великих учених у галузях медицини і біології – від Гіппократа до Флемінга. Ви дізнаєтеся про геніальні відкриття, ризиковані наукові експедиції, шукачів доісторичних істот, безстрашних мисливців на мікробів. Це розповідь про людей, безмежно закоханих у свою справу, – і про те, як важливо попри все зберігати вірність своїм мріям. Особливий захват викликають ілюстрації Наталії Шерстюк.

 

Гокінг, С. На плечах гігантів. Величні прориви у фізиці та астрономії / С. Гокінг. – Харків : Книжковий клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2021. – 256 с. : іл.

Які закони природи керують небесами? Як рухаються планети? Що тримає їх на орбіті? Відповіді на ці питання люди намагались знайти тисячоліттями. Миколай Коперник, Ґалілео Ґалілей, Йоганн Кеплер, Ісаак Ньютон та Альберт Айнштайн змінили курс науки, вивівши астрономію та фізику із Середньовіччя до сучасності. У цій збірці ви знайдете уривки з їхніх творів та короткі біографії вчених, дізнаєтесь про непохитну вірність Коперника істині попри його становище польського священника; про непокірний дух Ґалілея; про сімейні та фінансові негаразди Кеплера; про пристрасні конфлікти Ньютона; про скромні перші кроки в науці Айнштайна.

До слова, автор книги – прославлений англійський учений та один з найвідоміших популяризаторів науки в світі Стівен Гокінґ, відомий тим, що пояснює складні теорії світоустрою простою і доступною мовою.

 

Кемп Р. Хороші хлопці : 50 героїв, що змінили світ добротою / Р. Кемп, П. Блоу. – Київ : Книголав, 2020. – 120 с. : іл. – (Дитяча полиця).

Що звикли цінувати найперше в чоловіках? Зазвичай силу, успішність, харизматичність, та аж ніяк не доброту чи вміння дружити. Книжка "Хороші хлопці" – це надихаючі історії чоловіків, які змінювали цей світ своїми добрими справами і емпатією, а не силою. Щедрість, вміння дружити і віддавати – це ті цінності, які є ключовими для героїв цієї книги і які допомогли їм досягнути великих результатів. Тут можна прочитати про вчинки і таких відомих персон як Ліонель Мессі, Барак Обама, Мартін Лютер Кінг, Конфуцій, і про маловідомих героїв, як-от Джеймс Гаррісон, який понад 50 років здавав свою рідкісну кров, щоб врятувати мільйони немовлят.

Автор, розповідаючи про важливі вчинки чоловіків, доводить, що бути добрим справді круто. До слова, українське видання цієї книги доповнене історіями про Миколу Пирогова, Антона Макаренка, В’ячеслава Чорновола, Сергія Жадана і Валентина Фречку.

Франкавілья, Р. Атлас видатних дослідників / Р. Франкавілья. – Київ : Книголав, 2020. – 96 с. : іл. – (Дитяча полиця).

Ким були найперші мандрівники? Хто і чому назвав один з світових океанів Тихим? За скільки днів вдалось найшвидше втілити навколосвітню подорож і як це зробила дівчина з лише однією маленькою валізою? Книга розповідає про людей, що досліджували навколишній світ протягом багатьох століть. Ви познайомитеся з вікінгами, що відкрили Америку ще до Колумба, з Марко Поло, якого жага до знань довела аж до Китаю, а також з іншими видатними дослідниками. Ви пройдете їхніми маршрутами, дізнаєтесь, які труднощі їх спіткали, та як вони досягали своїх цілей. Захоплюючі пригоди і відкриття нового – це частина нашого життя: не лякайтеся невідомого, досліджуйте його. А книжка надихне вас, майбутніх мандрівників, на неймовірні подорожі і переконає, що вони вам під силу.

 

Черкаська, Г. Українська історія в обличчях / Г. Черкаська. – Київ : Саміт-книга, 2021. – 336 с. : іл.

Книга "Українська історія в обличчях" об’єднала історичні портрети, які запорізька письменниця та журналістка Ганна Черкаська публікувала в своєму історичному блозі. Блог заснований на "живих" деталях біографій добре знаних і маловідомих особистостей в історії України. Письменниця, яку називають "всеукраїнською домашньою вчителькою з історії", знайомить нас з невідомими та вражаючими фактами з життя видатних українців. Це погляд із 21-го століття на галерею українських політичних, державних, громадських, культурних діячів, серед яких – Анна Ярославна, Микола Миклуха-Маклай, Леся Українка, Михайло Грушевський, Михайло Старицький, Олександр Шумський, Михайло Кравчук та ін. Вони зображені як добрі знайомі, позбавлені будь-якого пафосу. Головне бажання авторки книги – щоб українці не просто знали свою історію, а знали те, що дає можливість гордитися своєю нацією.

 

19.12.2022

Гарний настрій з новинкою

Друзі!

На календарі зима. І хоч ще не всюди земля вкрита білими килимами, але зимові свята все ж наближаються. А, найголовніше, – наближаються зимові КАНІКУЛИ! А на канікулах, між прогулянок з друзями, завжди можна, і ТРЕБА!, знайти час для цікавої книги. А якщо вона новенька, та ще й про зиму, про Різдво, про пригоди і дива, то, – запевняють бібліотекарі, – ви не схочете покидати зручне крісло довго-довго…

Тому загортайтесь у теплий плед, беріть чашку гарячого шоколаду, і – нумо шукати пригод разом з героями "зимових" книг!

Але попередньо завітайте до "Юного читача" за тією най-най-най-… книжкою. Чекаємо!!!

 

Андрес, К. Мишача зимонька, ведмежий сніжище / К. Андерс. – Харків : ВД Крокус, 2021. – 48 с. : іл.

У цій книзі йдеться про дивну і міцну дружбу двох звірів – великого ведмедя і маленької мишки. Загалом, спочатку ведмідь жив сам, але якось узимку, коли він міцно спав, до нього в хату прийшла перезимувати маленька мишка, яка й оселилася там назавжди. Ведмідь і мишка легко знайшли спільну мову і спільні захоплення, і в кожного з них були свої двері і своє вікно у хатинці. Заради мишки ведмідь не вкладався на зимову сплячку і намагався добре висипатися влітку, аби взимку не хотілося спати. І от одного зимового дня ведмідь і мишка поглянули у вікно і побачили, що наближається зима. Своїми маленькими розвагами вони намагалися випросити в зими побільше снігу, а коли сніг пішов, до друзів завітали веселі гості.

 

Барклем, Д. Зимова історія / Д. Барклем. – Харків : Читаріум, 2021. – 32 с. : іл. – (Ожиновий живопліт).

Історія розповідає про милих мишок, що живуть за Ожиновим живоплотом, які дбають про своїх дітей, відзначають свята та різні події, що трапляються в їхньому селищі. Вони люблять зиму, тому влаштовують сніговий бал. Але щоб він пройшов пишно,з танцями і смаколиками, потрібно збудувати красивий Крижаний зал…

 

Валько. Дивовижне Різдво : казкова повість / Валько. – Київ : Рідна мова, 2021. – 48 с. : іл. – (Неймовірні пригоди).

Ця книга про Різдвяне диво. Її головні герої – Бузиновий Ведмідь і Маленький Зайчик, які допомагають своїм друзям. Всі тварини готуються до свята, але з товстуном Якобом сталося лихо – в нього напередодні Різдва зруйнувалося житло. Та друзі не лишилися осторонь і свято вдалося на славу. Адже Різдво – це тепле і дружнє свято.

 

Гадсон, К. Гучна зимова сплячка / К. Гадсон. – Львів : ВД Старого Лева, 2020. – 28 с. : іл.

Загальновідомо, що деякі тварини, зокрема черепахи, взимку впадають у сплячку. У цій казці якраз і йдеться про черепаху, яка не могла заснути взимку через бурхливу діяльність лісових мешканців, що постійно їй заважали: то вільшанка влаштовує уроки співу, то кролик стукає, виготовляючи льодові скульптури, то білка грається у сніжки, то бобер пиляє дерево. І все це дуже надокучає бідолашній черепашці, яка вже готова заснути будь-де. І от, обравши собі нове місце для сну, черепашка несподівано для себе бере участь у зимових розвагах. Книжка кумедна і барвиста, із зимовою атмосферою і позитивним настроєм.

 

Гербіш, Н. Велика різдвяна книжка / Н. Гербіш, Я. Грицак. – Київ : Портал, 2020. – 200 с. : іл.

Різдво – свято з особливою атмосферою надії та дива. Голоси двох авторів цієї книги переплітаються, щоразу додаючи нових смислів та інтонацій у розмову про найсвітліше свято. Історичні факти, роздуми про народження Бога – це те, що відтворює особливе різдвяне співзвуччя. Книга розповість вам про адвент-календар, про квітку "різдвяна зірка", про різдвяні традиції українського та інших народів, занурить вас в атмосферу Свята…

 

11.08.2022

Друзі!

Ми знову знайомимо вас з новими книгами, які надійшли до нашої бібліотеки! Це тільки маленька частинка з того, що ми отримали нещодавно. Завітайте до бібліотеки і гарантовано знайдете собі не одну цікаву книгу, яка прийдеться до смаку і вам, і вашим друзям, і навіть батькам. В бібліотеці є книжки як для найменших, так і для старших читачів на різні теми. Об’єднує їх те, що вийшли вони всі в українських видавництвах. Тож не гайте часу: книжки чекають на вас!

 

Леонард, М. Г. Королева жуків / М. Г. Леонард. ‒ Харків : ВД Ранок, 2020. ‒ 320 с. : іл. ‒ (Битва жуків).

До вашої уваги продовження історії про хлопчика-жука! Нарешті вчений Бартолом’ю Каттл повертається додому… Трійко дітей знайомлять його із жуками, та, замість радіти, чоловік попереджає сина та його друзів про небезпеку. Тим часом стає відомо про зникнення 16-річного Спенсера Кріпса, який працював у лабораторіях «Каттер». Викрадення лаборанта замасковане під трагічну загибель. А ще Лукреція Каттер ‒ уперше в історії Кінопремії ‒ вирішує створити одяг для номінанток, серед яких ‒ її дочка Новак… І знову Даркус, Бертольт і Віргінія починають власне розслідування. Діти заінтриговані таємничим зникненням юного Кріпса. До того ж, їх цікавить, як це пов’язано із забутим «Проектом Фабр» та що приховує Лукреція Каттер за вишуканими сукнями.

 

Ністрат, А. Зграя з даху / А. Ністрат, А. Гюгінг. ‒ Харків : Vivat publishing, 2020. ‒ 152 с. : іл. ‒ (У вирі пригод).

Уночі, коли люди засинають, місто загарбують тварини. Вони вільно гуляють вулицями, деруться на дахи й балкони, та навіть їздять у метро! Єнот Пухась і сова Лулу ‒ найзухваліші тварини на світі. Якось уночі вони вирушили на полювання за їжею до супермаркету і натрапили на знаного бешкетника куницика Екі. І відтоді троє друзів-нерозлийвода щовечора зустрічаються на затишному горищі й планують наступну грандіозну пригоду. Разом із зухвалими підкорювачами дахів ви навчитесь не боятися кабанів, долати перешкоди, а також дізнаєтесь, чому варто завжди зберігати спокій.

 

Олкотт, Л. Маленькі чоловіки / Л. Олкотт. ‒ Харків : Фоліо, 2020. ‒ 300 с. : іл. ‒ (Шкільна бібліотека української та світової літератури ).

Американська письменниця Луїза Мей Олкотт здобула світову славу завдяки роману «Маленькі жінки». Його героїні виросли, а улюблениця читачів Джо здійснила свою мрію виховувати хлопчиків. У старовинному маєтку вона заснувала незвичну школу, де немає суворих правил і чіткого розпорядку, та й програма не вимагає засвоїти якомога більше предметів. Хлопчики, різні за віком і характерами, шибайголови й зовсім безпомічні, розпещені надмірною батьківською увагою й колишні безпритульні, навчаються цінувати дружбу й порядність. Непрості випробування роблять їх справжніми чоловіками. Адже не вік визначає це поняття.

 

Ранделл, К. Дослідник / К. Ранделл. ‒ Харків : ВД Vivat, 2020. ‒ 416 с. : іл. ‒ (Книжкова полиця підлітка).

Після аварії літака віч-на-віч із амазонськими лісами опиняються четверо дітей. Але вони не здаються і намагаються вижити, добувають їжу й вогонь, майструють пліт і досліджують скелі. Таємнича мапа, знайдена випадково, приводить їх до зруйнованого міста, де вони стикаються з несподіванкою. Що ж це буде: омріяний порятунок чи надзвичайна небезпека? Цього дітлахи поки не знають…Авторка, британська письменниця і науковиця, написала книжку після того, як сама побувала в лісах Амазонії і спробувала там виживати в дикій природі. Тож у книжці безліч цікавих фактів і корисних знань для юних дослідників, які марять пригодами.

 

Тернбулл, Е. Дівчата з голосом / Е. Тернбулл. ‒ Харків : ВД Жорж, 2020. ‒ 160 с.

Мотивуючі історії про дівчат. Мері-Енн у захваті: вона вперше залишає дім і їде до пансіону юних леді. А найголовніше ‒ там її навчатимуть співам та грі на клавесині! Нові шкільні друзі, талановиті вчителі, геніальний виступ 8-річного Моцарта та його сестри ‒ усе це надихає Мері-Енн наполегливо йти до своєї мрії і повірити, що одного дня вона таки стане оперною співачкою. Проте плани дівчини руйнує приголомшлива новина: батьки більше не зможуть платити за її навчання. Сповнена рішучості, Мері-Енн вигадує ризикований план, який має допомогти їй залишитися в пансіоні…Чим це все закінчиться?Читайте ‒ дізнаєтесь!

 

28.03.2022

Гарний настрій з новинкою

Друзі!

До нашої бібліотеки надійшло чималенько новеньких книжок. І щойно ми відкриємось (сподіваємось, що це відбудеться найближчим часом), ви зможете познайомитись з пригодницькими історіями та отримати незабутні враження та емоції. А поки що знайомимо вас з книгами про кмітливих детективів та таємничі загадки, таємні клуби та захопливі подорожі. А ще про історії справжньої дружби, яка навчить вас бути добрими й завжди допомагати тим, хто в біді. Сподіваємось, що книги про веселі, а часом і небезпечні пригоди стануть для вас друзями, і ви захочете їх читати знову і знову. Тож відкривайте книги та поринайте у пригоди!

 

Гаврош, О. Врятувати Тараса Шевченка : повість / О. Гаврош. – Харків : Фоліо, 2020. – 156 с. : іл.

Можливо ви вже читали книгу Олександра Гавроша "Музей пригод", в якій за допомогою крісла-гойдалки – міжчасового порталу – герої потрапляють до Києво-Печерської лаври XVII століття? Повість "Врятувати Тараса Шевченка" є її продовженням. Про Тараса Шевченка написано багато, а от героєм фантастичного твору для школярів він стає вперше.

Одного разу, побачивши у Музеї Шевченка вже знайоме крісло-гойдалку ‒ загадковий портал переміщення у часі, – директор Музею раритетів Роман Лук’янович Попадинець вирішує відправитися у ХІХ століття, щоб урятувати Тараса Григоровича від 10-річного заслання у казахські степи. Разом з ним вирушають у мандри часом син Попадинця Ясь та юна хранителька музейних фондів Яна Приймак. Героям доведеться пережити цілий калейдоскоп карколомних пригод: вони побувають у Києві ХІХ століття, познайомляться з Афанасьєвим, який згодом стане Афанасьєвим-Чужбинським, поспілкуються із самим Великим Кобзарем... А чи вдасться їм порятувати його, ви зможете дізнатися, прочитавши цю захопливу книжку з веселими малюнками.

Кокотюха, А. Врятуйте Бетмена : повість / А. Кокотюха. – Харків : Фоліо, 2020. – 106 с. : іл. – (TeenBookTo).

У книзі дві історії про пригоди шаленої парочки юних сищиків Максима Білана і Дениса Черненка: "Врятуйте Бетмена" та "Фальшиве кіно".

Шкільний бал, де у конкурсі на найкращого супергероя можна виграти приз, не передбачав нічого небезпечного. Однак на тих, хто записався на конкурс, розпочинається справжнє полювання із залякуванням. І навіть тим, хто спробує захистити інших, теж дістанеться. Тож Максиму та його друзям доведеться-таки поламати голову, аби вирахувати підступного злочинця і врятувати справжнього Бетмена.

Напевно кожен мріє знятися у кіно. Таку мрію має й Сашко – герой повісті "Фальшиве кіно". Але він ще не розуміє, наскільки небезпечним буває дорослий світ і які неприємності можуть бути на майданчику, де знімають кіно.

Головні герої повістей проявляють неабияку витримку і сміливість! А як все ж виплутаються з халепи – дізнаєтесь самі.

Мелех, А. Емі і Таємний клуб Супердівчат : повість / А. Мелех. – Львів : ВД Старого Лева, 2020. – 176 с. : іл.

Це перша книжка з серії польської письменниці Агнєшки Мєлех про допитливу дівчинку шести років, яка обожнює таємниці. Емі разом з подружками засновує Таємний Клуб Супердівчат. Що ж таємничого може трапитися в житті дошколярок? А от і дізнаєтесь, прочитавши про супертаємне завдання та розслідування, яке розпочинають дівчата. Вони слідкують за підозрілим професором Каганеком, який певно замислює підступний план – підірвати всі вулкани Землі. Звичайно, це може виявитися і вигадкою, та дівчаткам цікаво дізнатися правду. Книга містить навіть поради щодо створення власного таємного клубу. Читайте!

Райленс, У. Пеппі Пеппер. Метушня на ярмарку / У. Райленс. – Харків : ВД Vivat, 2020. – 160 с. : іл. – (У вирі пригод).

Пенні Пеппер, три її найближчі подружки-детективки та їхній песик-шукач Джастін вирушили на ярмарок у пошуках якого-небудь загадкового злочину, щоб його розплутати. Загалом з цим вони справлялися непогано. Однак, ніхто не міг і подумати, що дещо жахливе станеться саме з ними. А почалося з того, що Пенні втратила гаманець. І не тільки вона. У багатьох відвідувачів ярмарку зникли гаманці, годинники та мобільні телефони. Зчинилася справжня метушня, тож команда детективок має спіймати кишенькового злодія й повернути вкрадене. Здається, це саме та детективна загадка, про яку так мріяли дівчатка! Та чи вдасться їм вирахувати злодія?... Давайте дізнаємось разом.

Стівенсон, С. Агата Містері. Таємниця фараона : роман / С. Стівенсон. – Київ : Рідна мова, 2020. – 128 с. : іл. – (Дитячий детектив)

Агата Містері – головна героїня циклу дитячих детективів італійського письменника. Наділена дивовижним чуттям і феноменальною пам’яттю, вона мріє стати письменницею детективних романів. Разом зі своїм простакуватим двоюрідним братом Ларрі, студентом детективної школи, вона подорожує світом, щоб розв’язувати найзаплутаніші секрети. Допомагає їм відданий дворецький, капосний сибірський кіт і сила-силенна дивакуватих родичів.

У першій книзі серії дія відбувається в Єгипті. Група археологів готується оголосити всім про виявлення гробниці таємничого фараона. Це відкриття могло б стати найбільшою сенсацією... але, на жаль, безцінна табличка з підказками, як знайти гробницю, викрадена. І цю таємницю можуть розкрити лише детективи Агата та Ларрі Містері! Чи розгадають вони цю загадку? Цікаво? Тоді в подорож разом з героями!

 

13.12.2021

Гарний настрій з новинкою

Друзі!

І знову говоримо про новенькі книжки! Сьогодні про ті, що можуть дати відповіді на "незручні" запитання, які діти часто соромляться поставити перед дорослими. Так, це книги саме "про це": про будову вашого тіла, гігієну, збереження інтимності, про зміни, які відбуваються з людиною протягом її життя і про те, звідки беруться діти. Це ж нормально, коли діти починають цікавитися своїм тілом і замислюватись над змінами, що відбуваються в організмі. Але дорослі не завжди можуть пояснити і дати змістовну відповідь, а знання, отримані у дворі або з Інтернету не завжди достовірні. І дуже добре, що є такі гарні помічники, як книги! Нещодавно ми отримали кілька цікавих видань, автори яких дають легкі і правдиві пояснення, без жодної капусти, лелек та інших казочок. Тож завітайте до бібліотеки. Не пожалкуєте!

 

Смаль, Ю. Я і він. Про хлопчаче без секретів / Ю. Смаль. – Київ : Моя книжкова полиця, 2020. – 100 с. : іл.

З цієї веселої книги маленькі читачі разом із головним героєм Максом дізнаються про те, як влаштовано хлопчаче тіло. Допитливий пустун Макс, як і більшість хлопчиків його віку, цікавиться своїми інтимними органами та розпитує про них у батьків. З гумором, цікавими фактами, словничком та ілюстраціями, книга відповість на ці питання. Написана вона легкою та доступною мовою і буде цікавою як дітям, так і їх батькам.

 

Ярмоленко, Ю. Малечі про інтимні речі / Ю. Ярмоленко. – Харків : Юнісофт, 2020. – 48 с. : іл. – (Енциклопедія для допитливих).

Книга розповідає юним чомусикам про особливості побудови та призначення статевих органів дівчаток та хлопчиків; пояснює, що не буває неправильних чи некрасивих органів, їх не варто соромитися, бо вони забезпечують нормальне функціонування організму. У книзі діти знайдуть правила інтимної гігієни, яких обов'язково мають дотримуватися хлопчики і дівчатка. Ще книга дає відповіді на питання: звідки беруться діти та як правильно називаються статеві органи. Є розділ про безпеку дитини, в тому числі і в Інтернеті. Якщо якийсь розділ не цікавий – то можна його пролистати, подивитися картинки, а з часом знову повернутися до нього і прочитати. Ця книга має зручний формат та малюнки, хоча і трохи дитячі, але саме вони допомагають дивитися на «складні» речі простіше.

 

Герцог, А. Не в капусті й не лелека / А. Герцог. – Харків : Юнісофт, 2020. – 32 с. : іл. – (Найкращий подарунок).

Поява на світ нової людини – тема, яку батьки часто вважають за краще обходити стороною. Але ж для дітей вона страшенно цікава! «Не в капусті й не лелека» – захоплива та пізнавальна книжка, яка розповідає про статеве дозрівання, зачаття та перебіг вагітності на прикладі теплої та милої історії однієї дружньої сім'ї.

В родині Оскара та Мії зовсім скоро буде поповнення – у них з'явиться братик! Діти з нетерпінням чекають його появи. Батьки розповідають їм про те, що відбувається протягом дев'яти місяців у маминому животику. Оповідь побудована як діалог між двійнятками Оскаром та Мією і їхніми батьками, а запитань у них хоч відбавляй: як у маму потрапила татова "клітинка"? Як дізнатися хто народиться – хлопчик чи дівчинка? Чи не лусне раптом мама? Чи не падає те, що їсть мама, на голову дитинці? А як виходять двійнята? Чому дітки можуть бути схожими на дідуся й бабусю? Пояснення легкі і правдиві, а великі гарні малюнки неймовірно толерантні і естетичні. У письменниці були наукові консультанти – лікарі й педагоги, які допомогли розповісти про весь цей фізіологічний ланцюжок – від запліднення до народження дитини.

 

Котка, А. 100 та 1 запитання й відповідь про це. Усе, про що підлітки соромляться говорити з дорослими. / А. Котка. – Київ : ПП Кристал Бук, 2020. – 64 с. : іл.

Як підлітку знайти правильні відповіді на свої делікатні питання? Що в таких випадках відповідати синові чи доньці? Як дібрати слова, аби просто й зрозуміло розповісти про фізіологічні процеси, що відбуваються в організмі в період статевого дозрівання і сформувати правильне ставлення до власного тіла? У книжці коректно висвітлюються теми, на які дорослі та підлітки часто не наважуються говорити відверто. Читачі вважають, що це одна з найкращих книг для сором’язливих підлітків.

 

Пейткс, М. Бруно дорослішає. Що варто знати про дозрівання / М. Пейткс. – Львів : Урбіно, 2019. – 48 с. : іл.

Хлопчику Бруно десять років, він полюбляє грати у футбол і нерідко витрачає час на ігрову приставку, однак є і те, що серйозно бентежить малого: нещодавно він почав помічати, що у нього швидко ростуть ступні, але сам він залишається невеличким на зріст. Далі ̶ більше: голос, гормони, прищі, зміни настрою, ваги, зросту, ріст яєчок і пеніса, ерекція, полюція. Дорослим ці проблеми можуть видатися смішними, але для підлітків це справді тривоги й хвилювання. Вік від десяти до тринадцяти років є досить-таки складним, адже саме в цей період у дітей починають з'являтися перші дорослі питання, виникають перші комплекси і перші переживання. Як перестати комплексувати та прийняти себе таким, яким ти є ?

Ця невеличка книжка про перші зміни в організмі хлопчиків, яку можна прочитати за 15 хвилин, чітко і доступно розповідає про їхнє дорослішання. А ще в книзі гарні малюнки, всілякі схеми та формули, терміни й наукові назви. І взагалі, якщо більше знати про свій організм, то оте дорослішання не таке вже й страшне.

 

21.06.2021

Друзі!

І знову для вас чергова порція інформації про новенькі книжки!

Цього разу ‒ це книги про дівчат і для дівчат. Захопливі історії і про ваших сучасних однолітків, а також про дівчат, які жили в інші часи.

Підлітковий вік… Дорослішання… Це дуже непростий період! Ви змінюєтеся, змінюються ваші інтереси та вподобання. З’являються перші симпатії, ви вперше закохуєтесь і зовсім не знаєте, що робити зі своїми новими почуттями… А тут ще й постійні непорозуміння з друзями або батьками. Ці питання вирішують і головні героїні книг, які ми вам пропонуємо прочитати.

Але це тільки невелика частина книжок на цю тему. На полицях нашої бібліотеки є ще багато інших новеньких книжок! Рекомендуємо їх до прочитання і дорослим, і підліткам!

Тож не баріться і пам’ятайте: книги сумують без вас!

 

 

Мензатюк, З. Ангел Золоте Волосся : повість / З. Мензатюк. - Київ : Знання, 2019. - 127. - ( Скарби).

 

Чи може в сучасному світі статися диво? Таке, щоб минулися усі Галині нещастя: погані стосунки з учителькою та однокласниками, те, що в неї не "круті" батьки, а головне ‒ хвороба братика, через яку життя стало зовсім нестерпним. На дівчинку чекає багато пригод, цікавих і, часом, небезпечних: мандрівка в далеку давнину, де Галя побачить княжий Київ, дізнається секрети старовинного мистецтва, а заодно й історію одного з найзнаменитіших шедеврів Київської Русі ‒ геніального творіння Алимпія Іконописця. А ще в неї з’явиться незвичайний друг ‒ Ангел Золоте Волосся. Це він допоможе Галі здобути одне з найважливіших людських умінь ‒ уміння бути щасливою.

 

Новацька-Тітаренко, Т. Завтра новий день, або На гілці старої яблуні / Т. Новацька-Тітаренко. - К. : Час майстрів, 2020. - 80 с.: іл. - (Рекомендуємо прочитати ).

 

Маргарита мріє мати те, що для багатьох її однолітків норма: брендові модні речі, дорогі ґаджети, заможних батьків. А ще хоче не проводити вихідні та канікули в селі, а тусити разом із друзями в місті. І звісно, задивляється на найвродливішого хлопця в школі ‒ Ігоря. Вона сумує, що замість дискотек чи зустрічей з подружкою Нелею вимушена їздити з дідусем Степаном у село. Там на неї вірно чекає друг Вітька. Але невже він просто друг? Чи може між ними щось більше, скажімо – кохання? Бо саме так вирішують однокласники й беруть Ритку на кпини. І все б нічого, але й Неля приєднується до гурту, насміхається з Рити. І це справді жорстоко. У найнесподіваніший момент, коли весь світ наче налаштований проти неї, Ритка отримує і омріяний ґаджет, і нового друга. А ще – цінний життєвий досвід й знання про те, що всі шкільні клопоти, сварки з подругою чи непорозуміння з батьками ‒ то дрібниці, бо завтра буде новий день…

 

Ньюбері, Л. Дівчата за право вибору/ Л. Ньюбері. - Харків : Жорж, 2020. - 184 с.

 

12-річна Поллі мріє стати дослідницею. Проте її батьки вважають, що головна мета кожної дівчини ‒ вдало вийти заміж і стати покірною дружиною. Ну, це вже точно – ні! А як же подорожі світом, пригоди та небезпеки? Добре, що хоч нові сусідки розуміють і підтримують її. Едвіна і Вайолет ‒ суфражистки, учасниці руху за права жінок. Вони пропонують Поллі допомогти їм з організацією маршу вулицями Лондона на підтримку виборчого права для жінок. Дівчинка, звісно, погоджується, не підозрюючи, наскільки небезпечною виявиться ця пригода…

 

Олкотт, Л. Маленькі жінки / Л. Олкотт. - Харків : Фоліо, 2019. - 316 с. : іл. - (Шкільна бібліотека української та світової літератури).

 

Роман "Маленькі жінки" Луїзи Мей Олкотт збирає урожай слави вже майже два століття. Його називають одним з найвідоміших у світі творів американської літератури для юнацтва. Четверо юних сестер ‒ Мег, Джо, Бет та Емі, які народилися в заможній родині, а нині потерпають від бідності, хоч інколи й нарікають на долю, але день у день вчаться наповнювати душу добром та милосердям. Кожна з них має свої риси характеру, вирізняється неповторною зовнішністю і манерами, світобаченням та інтересами. Але вони люблять одна одну та батьків, вміють знаходити радість у простих речах і тим самим творять навколо себе атмосферу справжності, яка притягує інших.

27.04.2021

 

 

06.03.2021

Друзі!

А чи знаєте ви, що слово "енциклопедія" в перекладі з французької мови означає дослівно "коло наук". Комусь із вас, можливо, видасться нудним та нецікавим читати такі книги. Але це точно не про нові енциклопедії, що надійшли до нашої бібліотеки, адже вони подають інформацію в легкій, цікавій формі, містять багато яскравих майстерно виконаних ілюстрацій і зовсім не схожі на буденні шкільні підручники. Вони цікаві, захоплюючі, а іноді, навіть, веселі, а то й смішні, але найважливіше – суперкорисні. Бо саме ці книги не тільки здивують вас багатством нової інформації, але й подарують безліч нових відкриттів, розкриють захоплюючі таємниці і розкажуть про ще не відомі вам речі.

 

Вілліс, К. Ботанікум / К. Вілліс. – Львів : ВД Старого Лева, 2019. – 96 с. : іл.

А чи тримали ви коли-небудь в руках книгу-музей? «Ботанікум» саме така книга! І розділи у ній називаються галереями. Цей музей відкритий цілодобово і експонатами у ній виступають представники світу рослин. Тут є надзвичайна колекція рослин – від зовсім крихітних, які іноді навіть важко роздивитися неозброєним оком, до величезних, розміром з 20-поверховий будинок. Цікаво, чи не так? Загалом, за даними вчених, людству відомо близько півмільйона рослин. Ця книга-музей розповість вам про середовище та умови, в яких існують різні рослини, серед яких є і рослини-хижаки, і гриби, і лишайники найдивовижніших кольорів, і багато чого іншого.

Як рослини виникли, розвивались, еволюціонували та продовжують далі пристосовуватись у нашому світі? Чому без рослин не було б на Землі людей? Як саме рослини створюють та регулюють повітря? Про все це ви дізнаєтеся, відкривши унікальну книгу-музей «Ботанікум». А ще однією безумовною перевагою цієї книги є її чудові ілюстрації – великі, детальні, гарно промальовані до дрібничок. Здається, простягни руку – і торкнешся квітки дивовижної краси!

 

Манро, Р. А що, як?.. Серйозні відповіді на абсурдні питання / Р. Манро. – Харків : ВД Vivat, 2018. – 320 с. : іл.

А що, як усі люди на Землі одночасно посвітять на Місяць лазерними променями? А що, як комусь вдасться осушити всі океани? А що, як усі блискавки на світі вдарять в одне й те саме місце? Вам не приходили на думку подібні питання?

Автор цієї книги Ренделл Манро – інженер НАСА, учений, художник і творець веб-коміксів. У книзі він досліджує гіпотетичні головоломки – від філософських до наукових, у яких передбачається, наприклад, цілковите зникнення людства, чи хоча б по-справжньому великий вибух, і дає серйозні відповіді на найнеймовірніші запитання, які, можливо, ніколи не спадали вам на думку. Виявляється, про найсерйозніші наукові проблеми можна говорити легко і з великим гумором.

 

Нельсон, Дж. Історіум / Дж. Нельсон. – Львів : ВД Старого Лева, 2018. – 96 с. : іл.

Ще одна книга-музей – «Історіум». Історія людської цивілізації залишила по собі велику кількість матеріальної спадщини, познайомитися з якою надає можливість ця книга. Відкриваючи її, ви вирушите у незабутню подорож історичними епохами, дізнаєтеся про людей стародавнього світу та дослідите дивовижні речі, які вони по собі залишили. 130 експонатів цієї книги – артефакти стародавніх цивілізацій з усіх куточків світу: Африки, Америки, Європи, Азії, Середнього Сходу, Океанії. Знайомлячись з ними, ви дізнаєтеся про побут, традиції, релігію та культуру давніх народів. Ця книга дає вам унікальну можливість роздивитись історичні експонати зблизька, просто перебуваючи вдома. А допоможе вам в цьому значна кількість кольорових ілюстрацій та детальні фотографії експонатів.

 

Пуї, Ж.-Б. Енциклопедія неуків, бунтівників та інших геніїв / Ж.-Б. Пуї, С. Блох. – Львів : ВД Старого Лева, 2019. – 144 с. : іл.

Хто б міг подумати, коли герої цієї книги були малими дітьми, що з них виростуть великі люди, знаменитості, відомі всьому світові? Читаючи цю книгу, не одразу й віриться, що величні постаті, які фігурують у багатьох шкільних підручниках, були в дитинстві справжніми бешкетниками. Деякі історії про відомих людей викликають справжній подив: виявляється, що далеко не всі науковці були в школі найкращими учнями. Для прикладу, Томаса Едісона в школі вчитель називав телепнем. Але нині ми знаємо, що саме Едісон винайшов електричну лампочку, фонограф, телефон, телеграф, створив першу електростанцію і подав щонайменше 1000 патентів на свої винаходи!

Так, видатні люди були такими ж підлітками, як і ви, зі своїми переживаннями, труднощами в сім'ї і складнощами в навчанні. Шлях до успіху не завжди прямий і зрозумілий, іноді на ньому трапляються прикрощі і випробування. Проте, якщо докласти достатньо зусиль, можна досягнути будь-якої мети. І це беззаперечно!

А поки що спробуй відкрити для себе ці гучні імена по-новому і дізнатися більше про їхні зухвалі юні роки.

07.12.2020

Друзі!

Вчергове знайомимо вас з новенькими книгами, що надійшли до бібліотеки. На цей раз розповімо про твори сучасних українських письменників.

 

Кокотюха, А. Небезпечна спадщина : повісті / А. Кокотюха. – Київ : Довженко Букс, 2019. – 92 с.

У книзі представлені дві повісті: "Небезпечна спадщина" та "Собачі клопоти". Герої повісті "Небезпечна спадщина" Максим, Денис та їхня подруга Оксана, приїхавши в Карпати на фестиваль пісні, потрапляють у дивну і заплутану історію. Лишень уявіть собі: їм довелося ловити нечисту силу в затишному карпатському будиночку, що отримав у спадщину від свого дядька-мольфара українець з Канади Зорян Бачинський… А от у повісті "Собачі клопоти" розумник Максим Білан та силач Денис Черненко приходять на допомогу маленькій дівчинці, яка загубила свого песика. Відважним хлопцям таки вдається зруйнувати "бізнес" викрадачів домашніх улюбленців.

 

Русіна, О. Мія і місячне затемнення : повість / О. Русіна. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. – 240 с.

Мії ніколи нудьгувати. Разом з однокласником Матвієм та його молодшим братом Людожерчиком вона постійно потрапляє у всілякі пригоди. І цих пригод стає ще більше, коли на порозі квартири з’являється незнайомець – як виявляється, Міїн тато. Настороженість дівчинки змінюється захватом – виявляється, тато працює в астрономічній обсерваторії! А це значить, що Мія, Матвій і Людожерчик теж зможуть туди потрапити. Але чи збудеться мрія насправді? Про це ви й дізнаєтеся з повісті, сповненої кумедних витівок і жартів.

 

Бачинський, А. З Ейнштейном у рюкзаку : повість / А. Бачинський. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. – 152 с.

Для трьох однокласників – красеня-футболіста Олега, красуні Солі та тихого і таємно закоханого у Солю Юрка, мандрівка у гори, яка могла би стати чудовим відпочинком, обернулася несподіваною пригодою.

Як знання законів фізики та вміння застосувати їх на практиці допомогло підліткам у небезпечних для життя умовах – читайте у цій захоплюючій пригодницькій повісті.

 

Чернієнко, Ю. Помста : повість / Ю. Чернієнко. – Київ : ВЦ «Академія», 2019. – 160 с.

Міра мріє про нормальні стосунки, друзів, щире кохання, а натомість її шкільне життя – щоденне випробування. Вона стає жертвою цькування. Дівчинка готується до помсти. За три дні до випускного вона приходить у клас, одягнута в жилет, нашпигований вибухівкою, і… зачиняє двері. Що буде з десятком життів людей, які її кривдили – тепер вирішує тільки Міра. Рішуча, жорстка й безкомпромісна, як ніколи до цього. Вона кожному скаже все, що думає – привселюдно і прямо в очі. Ця книга – про право на помсту. Чи є воно в людини, це право? Які можуть бути його наслідки?

 

Гридін, С. Дорослі зненацька : повість / С. Гридін. – Львів : ВД Старого Лева, 2019. – 144 с.

Тимофію – шістнадцять, він живе з мамою, бо тато давно залишив родину. Він намагається добре вчитися в школі та ще знайти якийсь підробіток. Все змінюється, коли Тимко вперше закохується і втрачає голову. Тепер і йому, і його коханій, п’ятнадцятирічній Юлі, доведеться дуже швидко подорослішати і стати відповідальними за нове життя. А це непросто, коли сам ще майже дитина. Автор пропонує модель поведінки для підлітків, які потрапили в таку складну ситуацію. Батькам, що повністю довіряють своїм "дорослим" дітям, теж не завадить прочитати цю повість

 

ГЗахабура, В. Лепрекони / В. Захабура. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. – 176 с.

Гадаєте, ця книжка про міфічних ірландських персонажів? А от і ні! Вона про жвавих українських підлітків, які взувають до гімназії зелені черевики і називають себе спільнотою лепреконів. Друзі-лепрекони потерпають від набридливих вчителів, які ні сі¬ло ні впало можуть заборонити учням весну, а ще від надмірної чи недостатньої батьківської уваги та від застарілих стереотипів. А ще вони шукають себе, закохуються, хвилюються одне за одного й завжди готові прийти на допомогу. Адже дружба – їхній найбільший скарб.

20.08.2020

Друзі!

І знову для вас чергова порція інформації про новенькі книжки! Тож не баріться і пам’ятайте: книги сумують без вас!

 

Гадсон, К. Забагато моркви / К. Гадсон. – Львів : ВД Старого Лева, 2019. – 32 с. : іл.

Перед вами перша перекладена українською мовою книжка талановитої британської письменниці Кеті Гадсон з авторськими ілюстраціями. Добра історія про трохи нахабного і егоїстичного Кролика, який так любив моркву, що це приносило незручності його друзям. Дуже повчальна історія про дружбу, про вміння ділитися і про те, що колекціонувати потрібно в міру.

 

Горицвіт, Т. Червона панда на ім’я Феєрверк / Т. Горицвіт – Київ : АВІАЗ, 2019. – 96 с. : іл.

Як мурашкам вдається ніколи не спати? Чому в тигра смужки чорні, а не фіолетові? У якого дерева хвоїнки біль колючі: у кедра чи сосни? Хто придумує птахам пісні? Злива запитань з ранку і до вечора від малого панденятка змусила його маму відвести свого сина до вчителя. Панда на ім’я Феєрверк. Він такий один: яскравий, нестримний, невгамовний. Це він пізнає таємницю сніжного барса, заспокоїть розлюченого гімалайського ведмедя, пройде крізь кордони імператорської охорони, визволить друга з неволі й зупинить війну. Занурюйся скоріш і ти у світ пригод панди на ім’я Феєрверк!

 

Дерманський, С. Арктична пасіка / С. Дерманський. – Харків : ВД АССА, 2019. – 32 с. : іл. – (Читальня. Рівень 1)

Білий ведмідь живе в Арктиці, а Бурий ‒ у Карпатах. Це відомо всім. Але якось Білому ведмедю захотілося скуштувати меду, тож він вирішив написати своєму Бурому родичу. Проте, виконати бажання Білого виявилося зовсім непросто. Дотепний вірш Сашка Дерманського розповідає про дружню допомогу та цінність хорошого товариства.

 

Ерлін, К.-Й. Слоненя, яке хотіло заснути: незвичайна казка на добраніч / К-Й. Ерлін. – Київ : ВД АРТБУКС, 2019. – 28с. : іл. – (Читати – класно!)

Ця книга стала справжнісіньким хітом видавництва. Вона призначена для сімейного читання, бо це казка про слоненятко Софійку та її друзів, які допоможуть батькам швиденько укласти малечу спати. В основі казки – перевірені психологічні техніки для розслаблення. Тут продумано добір слів і побудову кожного речення, що неодмінно допоможе дитині підготуватися до відпочинку: «Сонне Кротеня та вся його сім’я вже спить. Але скоро й ми задрімаємо посеред чарівного лісу», - каже Слоненя Софія і позіхає. (позіхніть).» Солодкий та міцний сон вашій дитині гарантовано!

 

Лазуткіна, І. Єнотик Бо і повітряна куля / І. Лазуткіна. – Львів : ВД Старого Лева, 2019. – 104с. : іл.

Єнотик БО мріяв полетіти на повітряній кулі.

Так дуже сильно мріяв, що аж намалював її, свою мрію – велетенську повітряну кулю, на якій він буде подорожувати разом з кротиком Омом. Читайте про захопливі пригоди відважних повітроплавців!

14.08.2020

Друзі!

Ми знову раді представити вам новенькі книжки! Це тільки маленька частинка з того, що ми отримали нещодавно. Завітайте до бібліотеки і гарантовано знайдете собі не одну цікаву книгу. Тож не гайте часу. Книги вже зачекались на вас!

 

Грьонтвенд, Н. Суперліто : повість / Н. Грьонтвенд. – Львів : ВД Старого Лева, 2019. – 344 с. : іл.

 

«Любий щоденнику!» Так завжди звертається героїня книги Уда і розповідає йому про свої історії, пригоди, друзів, непорозуміння з батьками, відпочинок у літньому таборі. Та найголовніше – про кохання. Хто подобається більше – Ерік чи Альфі? Хто допоможе розібратись у перших почуттях?

Вагання і сумніви, щасливі і сумні моменти в житті: все як на американських гірках – вгору, вниз, вгору. Думаю, кожен читач знайде у головній героїні рису характеру, яка підходить саме йому. Дуже цікаво читати книгу саме влітку, у час тих розваг, які описані у книзі.

 

Мельникова, Д. Розбишацький детектив : повість / Д. Мельникова. – Київ : Фонтан казок, 2019. – 208 с. : іл. – (Книжка про мене)

 

Головні герої повісті – друзі-школярі Леся та Сер, тобто Сергій. Юним непосидам до вподоби встрявати у різні пригоди, метою яких є зробити добру справу. Якось у музеї зникає надзвичайно цінний артефакт – меч самого Святослава Хороброго! Це саме той князь, який, йдучи у похід, попереджав ворогів словами "Іду на ви!".

Із неймовірним завзяттям наші детективи беруться за розслідування. Цікаво, що, знайшовши злодія, Леся та Сер щиро шкодують, що розгадали головоломку і, навіть, просять поліцію не арештовувати його.

 

Марченко, М. Місто тіней : повість / М. Марченко. – Київ : Фонтан казок, 2019. – 360 с. – (Книжка про мене)

 

Дівчинка Марта, втративши матір, приїздить в інше місто до батька, якого майже не знає. Але... Вона приїздить не сама, а з янголом у кишені. Янгола звуть Серафін. І це новорічна прикраса, яку дуже любила мама дівчинки. По приїзді в нове місто Марта дістає його з кишені, щоб показати куди вони приїхали. І з цього моменту в історії починають відбуватися магічні дива. Бо насправді, це янгол щастя з Загубленого міста, що контролює злий чаклун Магнус. І з поверненням янгола до міста Тіней щастя теж повернеться.

Кінні, Дж. Щоденник слабака. Канікули псу під хвіст : роман у малюнках / Дж. Кінні. – Київ : ВД КМ-БУКС, 2019. – 224 с. : іл.

Кінні, Дж. Щоденник слабака. Третій зайвий : роман у малюнках / Дж. Кінні. – Київ : ВД КМ-БУКС, 2019. – 224 с. : іл.

 

Джеф Кінні – американський дитячий письменник та карикатурист. Світове визнання автору принесла книга «Щоденник слабака», яка започаткувала однойменну книжкову серію про життя та пригоди підлітка Ґреґа Гефлі. Книга одразу стала бестселером і послужила основою для створення повноцінного художнього фільму.

 

Літо! Чудовий час щоб зустрітися з друзями, навчитися чогось нового, зайнятися спортом... Ну або зробити як Ґреґ Гефлі – залишитися вдома та присвятити час проходженню улюблених відеоігор. Так, у Ґреґа свої плани на літо та свої погляди на цю пору року, так що він не має наміру від них відмовлятися, навіть, якщо усі навколо диктують свої правила, якими повинні бути справжні канікули: наприклад, його мама, яка впевнена, що літо варто проводити на свіжому повітрі. Яким же буде літо для сім'ї Гефлі? Читайте на сторінках «Канікули псу під хвіст»!

 

Дискотека у Ґреґовій школі на День Валентина перевернула все з ніг на голову. У такий важливий вечір Ґреґ боїться лишитися одинаком, тож відчайдушно шукає собі пару. У його найкращого друга Роулі теж печальні перспективи, але це слабо втішає. Несподіваний поворот дарує Ґреґові партнерку для танців, а Роулі стає зайвим. Проте за один вечір може статися багато всього, і ніколи не знаєш, хто все-таки знайде своє кохання.

 

Хочете відпочити і посміятись? Тоді ці книги точно для вас!

Гумор з неперевершеними ілюстраціями!

"Щоденник слабака " – це захоплюючі та цікаві книжки!!!

05.02.2020

Друзі!

Ми знову отримали купу новеньких книжок! Пропонуємо познайомитись лише з чотирма з них, бо про всі не розповіси. Та впевнені, що завітавши до бібліотеки, ви знайдете собі не одну цікаву книгу, яка прийдеться до смаку і вам, і вашим друзям. Тож гайда до бібліотеки. Книги вже зачекались на вас!

 

Андрусяк, І. Зайчикова книжечка : віршоказки / І. Андрусяк. – Київ : Фонтан казок, 2019. – 48 с. : іл.

"Зайчикова книжечка" призначена для читання дитині вголос та першого самостійного дитячого читання. Це пустотливі, іноді задумливі, часто веселі, незрідка ніжні й неодмінно добрі історії у віршованій формі. Кожна сторінка прикрашена ілюстраціями, що допомагає ще більше поринути у світ казок.

 

Гербіш, Н. Пуанти для Анни : повість / Н. Гербіш. – Львів: ВД Старого Лева, 2018. – 56 с. : іл.

Анна має величезну мрію: дівчинка понад усе хоче стати справжньою балериною. Відколи вона побачила на сцені театру тридцять два магічні фуете, Анна робить усе, аби її мрія справдилася, загартовує і тіло, і характер. Та чи легко бути танцівницею? Зі сцени балет видається казкою, а за лаштунками він часом нудніший за шкільну фізкультуру. Разом з Анною ти дізнаєшся, що таке релеве, реверанс, екзерсис, пліє, а також розкриєш багато інших балетних секретів. «Пуанти для Анни» – це ніжна та життєствердна історія про доброту, любов та родинне тепло.

 

Арєнєв, В. Відчайдушний боягуз / В. Арєнєв. – Львів : ВД Старого Лева, 2018. – 84 с. : іл.

Герой книжки Володимира Арєнєва «Відчайдушний боягуз» Данько ‒ звичайнісінький хлопчик, життя якого повне пригод: він блукає світами сновидінь, грає головну роль у захопливому фільмі, мандрує машиною часу в майбутнє та бореться із мікробами-прибульцями. Він вчиться долати труднощі, з якими щодня стикаються діти, і на допомогу йому приходять вірні друзі. Данько розуміє, що подолати страх можна, лише переставши боятись, а справжня сміливість полягає в допомозі тим, хто її потребує. І, звісно, ця книжка про дива, любов та підтримку й віру у краще.

 

Ягоджинська, Н. Суничні казки від Ніни Ягоджинської / Н. Ягоджинська. – Київ : Гамазин, 2019. – 60 с. : іл.

На лісовій галявині, де ростуть сунички, творяться дива. Це не прості сунички дозрівають у лісі, і поливає їх не лише дощ, а й казкова фея, яка за добрі справи віддячує чарівними мандрівками і пригодами: допоможе побувати у країні Доброландії, побачити різдвяного Ангелика, побороти жахливого павука, навчитися дружити й малювати, а ще – спробувати врятувати країну Велосипедію... Допомогти героям цих суничних казок, Русланчикові, Сашкові та Єві, можеш і ти! Гайда з нами!

 

Шановні друзі!

 

У цьому переліку ви знайдете лише невеличку частинку новинок літератури, які надійшли до наших фондів. Впевнені – і малеча, і підлітки, і батьки знайдуть собі книги до смаку, відвідавши нашу бібліотеку.

 

Тільна, О. Жовтий підводний човен: повість: літературно-художнє видання по Брайлю / О. Тільна. – Київ: Республіканський будинок звукозапису і друку, 2014. – 70с.

До фондів нашої книгозбірні надійшла нова українська книжка, надрукована шрифтом Брайля. Це повість "Жовтий підводний човен". Її автор, Ольга Тільна, сама має інвалідність по зору і є ще й автором комплексної програми реабілітації незрячих школярів для спеціальних навчальних закладів. Книга видана за програмою "Українська книга" у 2014 році. Повість порушує проблеми молодих людей з особливими потребами в сучасному суспільстві.

 

Екман, П. Чому діти брешуть. Як батьки можуть заохотити дітей бути чесними / П. Екман. – Київ: КМ Publishing, 2015. – 208 с., іл.

Майже всі опитані автором діти заявили, що отримали перший досвід безкарної брехні у віці від 5 до 7 років. Пол Екман пояснює, чому деякі діти брешуть більше, ніж інші, і який зв’язок між брехливістю дітей та їх пристосованістю до подальшого життя. Книга вкаже батькам на правильний спосіб спілкування зі своїми дітьми, допоможе впоратися з дитячою брехнею і навчить як запобігти її розвитку. Вона буде корисною не тільки фахівцям (вчителям, психологам, слідчим), а й усім батькам, які вже мали справу з обманом з боку власних дітей або яким ще належить боротися з ним.

 

Кові Ш. Сім звичок високоефективних підлітків. Путівник підлітка до успіху / Ш. Кові. – Львів: ВД Старого Лева, 2015. – 252с.: іл.

Цю книгу вже встигли оцінити підлітки по всьому світу – на сьогодні твір Шона Кові перекладений понад 30-ма мовами і став світовим бестселером. Це покроковий путівник для підлітків, який допоможе їм дійти із того місця, де вони є зараз, туди, де хочуть опинитися в майбутньому. Їхні цілі, мрії, плани – усе це здійсненне й досяжне. Просто потрібно знати, що допоможе правильно рухатися обраним шляхом. Ця книга Шона Кові стала для мільйонів підлітків школою самоповаги та успіху.

 

Лаврик, О. В. 1000 цікавих фактів про Україну / О. В. Лаврик. – Харків: Аргумент Принт, 2015. – 256с. – (Корисна книга)

У цій книжці зібрано кілька сотень цікавих фактів про все, що стосується України. Допитливий читач дізнається хто такі русичі, українці та малороси, про архітектурні шедеври та природні заповідники, малознані факти про українські пісні, народні традиції, національну кухню, цікаві факти з життя видатних українців. Видання стане при нагоді і учням, і студентам, і тим, хто просто небайдужий до України.

 

Подволоцький, А. Сокровенна історія Руси-України / А.Подволоцький. – Харків: Аргумент Принт, 2015. – 352с. – (Загадки минулого)

Який перший "богатир" згадується в давньоруських літописах? Хто такий Іван, король Руський? Чому князь Дмитро Вишневецький посварився з московським царем Іваном Грозним? Чому гетьман Сагайдачний не захопив Москву? У якій битві московська армія втратила більше дворян, ніж простих солдатів? Як цар Микола І наважився на викуп Тараса Шевченка? Чому команда "Динамо" (Київ) у 1937 році не стала чемпіоном СРСР з футболу? За яких обставин загинув Роман Шухевич? Відповіді на ці та інші запитання ви знайдете на сторінках книги "Сокровенна історія Руси-України".

 

Градова, А. Гетьмани України: історії про славу, мудрість і відвагу / А. Градова. - Харків: Аргумент Принт, 2015. – 352с. – (Загадки минулого)

У книзі зібрані біографії керманичів України – гетьманів, чия посада протягом кількох століть була уособленням непереможного прагнення нашого народу до волі та державної самостійності, а їхній життєвий шлях – славетними і водночас трагічними сторінками української історії. Тож читаймо про славу і зраду, мудрість і підлість, відвагу і слабкість та крізь призму століть вдивляймося в сьогодення.

 

Капранови, бр. Веселих свят! Український рік / бр. Капранови. – Київ: Гамазин, 2014. – 104с.: іл.

З чого починається кожне українське свято? З того, що батько чи мати питають дітей: "Чи знаєте ви, який нині день?" І разом згадують, що і як відзначають сьогодні. Саме завдяки цьому невмирущому маленькому сімейному ритуалу українці від прадавніх часів аж дотепер зберегли традицію народних свят і незгасимим вогником пронесли її крізь тисячі років випробувань та боротьби. У книзі ви знайдете все про головні українські свята – історію, традиції, прикмети, ритуали, а ще пісні з нотами, святкові страви із рецептами, ігри та забави, рукоділля зі схемами, багато малюнків та іншої корисної інформації. Книжка навчить святкувати українські свята по-сучасному і водночас так, як це робили наші дідусі та бабусі.

 

Саричев В. Д. Три століття козацького флоту / В. Саричев. – Запоріжжя: Кераміст, 2015. – 136 с.: іл.

Книга створена за даними наукових досліджень, у тому числі підводних археологічних експедицій біля о. Хортиця. Досліджується роль Запорозького козацтва в глобальних історичних процесах на прикладі його суднобудування та судноплавства. Його традиційно пов’язують із XVI - XVII ст. – часом численних походів легендарних "чайок" по Чорному морю. Але й у пізніші часи козацьке судноплавство та суднобудування не щезли. У XVIII ст., козацьке суднобудування набуло нових технологій, а "чайки", більше відомі вже як "дуби", залишалися тією зброєю, з якою запорожці брали участь у геополітичних процесах навколо чорноморського регіону. Це науково-популярне видання має численні ілюстрації та англійський переклад.

 

Мізелінська, А. Карти: ілюстрована мандрівка материками, морями та культурами світу / А. Мізелінська. – Львів: ВД Старого Лева, 2015. – 109с.:іл.

Понад 50 великих карт проведуть вас 6-ма континентами та 42-ма країнами. Безліч детальних зображень немов перенесуть вас у неймовірні куточки планети. Ви побачите могутні гейзери Ісландії, довгі каравани в пустелях Єгипту і величні міста майя в Мексиці. В Англії зіграєте в крикет, в Індії займетесь йогою, а в Китаї дізнаєтеся про теракотову армію. Книга відкриє перед вами найцікавіші місця світу і Батьківщини. "Карти" увійшли до 20 кращих книг премії "Найкраща книга Форуму видавців – 2014".

 

Греція: історія європейської цивілізації / Під ред. У. Еко. – Харків: Фоліо, 2015. – 863с.: іл. "Історія європейської цивілізації. Греція" – це сучасна енциклопедія історії Європи, яка надає повну картину політичного, військового та культурного світу Стародавньої Греції від початку палацової фази мінойської цивілізації (близько 2000 року до н. е.) до завершення Ахейської війни, останньої спроби відкритого повстання проти Риму (146 рік до н. е.).

Видання доповнене багатим ілюстративним матеріалом – всесвітньо відомими шедеврами із багатьох музеїв світу.

 

Школьник, Ю. К. Екзотичні птахи. Яскраве царство пернатих / Ю. К.Школьник. – Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 64с.: іл. – (Популярна енциклопедія сучасних знань)

Книга "Екзотичні птахи. Яскраве царство пернатих" – це парад найнезвичайніших птахів світу. На сторінках книги можна довідатися про птахів, які живуть серед льодів, про мешканців тропічних джунглів, посушливих пустель, печер, про дивні здатності пернатих, їхнє дивовижне пір’я і райські голоси. Ця прекрасно ілюстрована книга подарує сотні відкриттів. Тут ви знайдете захоплюючі статті, цікаві факти, яскраві ілюстрації.

 

Ананьєва, О. Г. Небезпечна природа. Незвичайні і грізні явища природи / О. Г.Ананьєва. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 64с.: іл.

За багато тисяч років люди неодноразово ставали свідками дивовижних і небезпечних явищ природи. Чи знали ви, наприклад, про дощ із жаб і нашестя сарани? Про те, що під час виверження вулкану пропав у безодні вод цілий острів? Ця книга про відомі й невідомі, небезпечні й незвичайні явища, серед яких – пилові бурі й падіння метеоритів, киплячі гейзери й руйнівні цунамі. Книга "Небезпечна природа" допоможе читачам зробити маленькі відкриття навколо себе, дасть додаткові відомості для підготовки доповідей про природні процеси і явища.

 

Кокотюха А. Таємниця підводного човна: пригодницька повість / А. Кокотюха. – Київ: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015. – 275с.: іл.

У Криму, на темному дні загадкової бухти, лежить «Сом» – один із перших підводних човнів українського Чорноморського флоту. Майже сто років тому його затопила команда, щоб він не дістався ворогам молодої Української держави. На борту «Сома» – справжній скарб, що може розкрити чимало таємниць і змінити уяву про один із героїчних епізодів нашої історії. Але що за чудовисько стереже вхід до цієї бухти? І хто полює за цим підводним скарбом, аби заволодіти ним і знищити таємницю? Про це хочуть дізнатися наші давні знайомі, невтомні шукачі скарбів: київські хлопці Данило й Богдан, їхня приятелька Галка з Полтавщини та незмінний член безстрашної команди, бойовий африканський страус на ім’я Футбол.

 

Матiяш Д. Марта з вулиці Святого Миколая: повість / Д. Матiяш. – Львів: ВД Старого Лева, 2016. – 240с.

Повість Дзвінки Матіяш адресована підліткам. В ній розповідається про життя звичайної тринадцятирічної дівчини, яка мріє стати художницею. Це оповідь про життя її рідних і друзів, про творчість і натхнення, живопис і музику, любов і втрату. Книга призначається підлітковій аудиторії, але її можуть почитати і старші, аби краще зрозуміти сутність підлітка. Сюжет у цій історії не пропонує нам дуже різких змін, чи якихось розумних роздумів про життя: все це покладається на людину. Але є й приємні моменти життя, які описані настільки деталістично, що, читаючи, ти потрапляєш у інший світ, іншу реальність, і повністю поглинаєшся нею.

 

Лірник, С. Казки Лірника Сашка / С. Лірник. – Київ: Гамазин, 2014. – 74с.: іл.

Казки Сашка Лірника ви звикли слухати в авторському виконанні: наживо на фестивалях, у відео- чи аудіозаписах. А недавно збірка його казок вийшла у книжковому форматі. Химерні і страшні, епічні і жартівливі казки Лірника Сашка поведуть вас аж за обрій. А там… козаки відважні, дівчата шляхетні, чумаки, цигани, відьми з хвостиками і нечиста сила з ріжками. Та найвидатніше – вони виховують українських патріотів і культурних людей, вчать добру, любові, родинним цінностям і хоробрості. Родзинкою книжки безумовно є 30 високохудожніх ілюстрацій, що не поступаються сучасним західноєвропейським анімаціям об’ємністю і образністю.

 

Ролінг, Д. Фантастичні звірі і де їх шукати / Д. Ролінг. – Київ: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015. – 128 с. "Фантастичні звірі…" – це копія книги, що нібито належить Гаррі Поттеру, авторства Ньюта Скамандера, відомого магічного зоолога. У книзі розглянута історія магічної зоології, описано 75 різних видів, знайдених по всьому світу. Інформація, що міститься в книзі, зібрана

Скамандером протягом багатьох років спостережень та подорожей п’ятьма континентами. Примітною особливістю книги є позначки, залишені Гаррі та Роном. Так, наприклад, з них ми дізнаємося, що Гогвортс знаходиться в Шотландії.

 

Нанетті, А. Мій дідусь був черешнею / А. Нанетті. – Львів: ВД Старого Лева, 2015. – 136с.: іл.

Ця книга – родинна історія хлопчика Тоніно, розказана від його імені. Така, що зачепить кожного знайомими ситуаціями, подіями, фразами і страхами. У Тоніно є мама й тато, які не завжди знаходять спільну мову. Є дідусь і бабуся міські, а є – сільські. І вони зовсім різні, бо живуть у різних світах. І саме сільські дідусь і бабуся словами, вчинками, тим, які вони є, відкривають перед Тоніно скарби емоцій, вчать розуміти себе й близьких, сприймати і переосмислювати навіть найскладніші речі та явища. Ця історія – повернення в дитинство і нагадування про те, що дива існують поряд з нами.

 

Гутовська-Адамчик, М. Дівчата з 13-ї вулиці: роман / М. Гутовська-Адамчик. – Львів: Урбіно, 2015. – 240 с.

Ви ще не читали такої відвертої, правдивої та проникливої книжки, де з надзвичайним розумінням описуються проблеми чотирнадцятирічних! Вічно похмура Агата, легковажна Клаудія й старанна відмінниця Зося – однокласниці, але не подруги. Занадто вони різні! Та несподівано доля зводить дівчат разом. Вони отримують незвичайне завдання – читати вголос їхній однолітці Магді, яка лежить у комі після нещасного випадку. Вражена Агата розуміє, що ця дівчина і є таємничою незнайомкою, яка віднедавна постійно їй снилася! Своїми здогадами вона ділиться із Клаудією та Зосею. Тепер у них є спільна мрія: Магда мусить прокинутися...

 

Штанко, К. Дракони, вперед!: пригодницько-детективна казкова повість / К. Штанко. – Київ: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015. – 272с.: іл.

Одна з найулюбленіших українських дитячих графіків Катерина Штанко майже закинула малювання. Замість ілюструвати чужі твори, вона вирішила писати свої. І що вже найнеймовірніше – з легкістю написала просто цікавенну казкову повість! Київський школяр, захопившись біологією, випадково вирощує... дракона, який круто змінює його звичне життя... Ця феєрична казка є певною мірою і детективом, і пародією на детектив. Тут і легке фентезі, і дитяча "бондіана", і багато пізнавальних моментів. Це перша повість визначної української ілюстраторки.

 

Воронина, Н. Таємне товариство боягузів, або засіб від переляку № 9: повість / Л. Воронина. – Київ: Знання, 2015. – 128с.: іл.

Дитяча пригодницька повість сучасної української письменниці Лесі Ворониної у 2012 році отримала премію "Дитяча книга року BBC". Хлопчик Клим, боягуз, що боїться хуліганів, одного разу дізнається про Таємне Товариство Боягузів. Вступивши до нього, він розкриває, що Землі загрожують прибульці з космосу, які поширюють вірус страху. Але ті, хто й так боягузи, можуть побороти страх і протистояти лиходіям. Клим потрапляє в пригоди у часі й просторі, щоб врятувати батьків, бабусю, друзів та увесь світ.

 

Льюис, Д. Джуди четвероногий герой: роман / Д. Льюис. – Харьков: Белгород: Клуб Семейного Досуга, 2015. – 336 с.

Крихітне цуценя, яке народилось у шумному Шанхаї у 1936 році, чекала незвичайна доля. Хоробрий малюк з дитинства прагнув до пригод. І незабаром Джуді опинився на борту британського військового судна. Йому потрібно було разом з командою патрулювати річку Янцзи, евакуювати людей з обложеного Сінгапуру, потрапити на безлюдний острів і нарівні з людьми пройти через пекло табору для військовополонених ... Його вражаючий талант відчувати небезпеку врятував не одне людське життя, а любляче серце допомагало вижити там, де, здавалося, не було ніякої надії ...