Краєзнавчі новинки
у фонді "Юного читача"

 

Смирнов, В. Борцовская кухня / В. Смирнов. – Запорожье: "Дикое поле", 2007. – 232 с.

Це друга книга заслуженого тренера України з греко-римської боротьби, члена Національної спілки журналістів України та міжнародної асоціації спортивних журналістів. Вона присвячена греко-римській боротьбі та майстрам бійцівського килиму. В ній відображене життя запорізької школи греко-римської боротьби за 2002-2004 роки.

 

Вірш солдату. – Запорожье, 2015. – 48 с.

Це збірка віршів запорізьких авторів, присвячених воїнам АТО. Зібрана за результатами конкурсного відбору, вона вмістила 53 вірші непрофесійних літераторів. Була презентована широкому загалу 25 липня 2016 року. Збірка опублікована у кишеньковому форматі, що дозволяє солдатам носити її у кишені біля серця.

 

Пашкова, В. Дождик с молоком: стихи / В. Пашкова. – Запорожье: ООО "Плюс 73", 2014. – 44 с.

Пашкова, В. Секрет: стихи / В. Пашкова. – Запорожье: ООО "Плюс 73", 2014. – 44 с.

Запорізька поетеса Віра Пашкова представляє на розсуд маленьких читачів дві чудові яскраві книги дитячих віршів.

 

Портянко, В. Степь как она есть: растительность Днепропетровской и Запорожской областей/В.Портянко. – Бердянск: "Дикое поле", 2011. – 112 с.

Книга Владимира Портянка – великого вченого та дослідника південно-східної фауни України, була видана посмертно на кошти родичів автора. Вона розповідає про флору та фауну Азовського моря і степу, що його оточує. Вічно відданий рідному краю, Владимир Портянко написав цілу серію книг про історію виникнення Бердянської коси, її рослинний світ та тварин.

 

PA090017.jpg Кузьменко, Н. Коробова, Н. Окна: альбом / Н. Кузьменко Н. Коробова. –Запорожье: "Дикое поле", 2000. – 80 с.

"Окна" – це збірка філософських оповідань Наталії Кузьменко, чудово проілюстрованих Наталією Коробовою. Вийшло дивовижне поєднання графіки і тексту. До речі, ілюстрації до цієї збірки були відзначені на книжковому ярмарку у Львові.

 

Жаботинский, Р. Мой отец – Леонид Жаботинский: история жизни великого человека, рассказанная его сыном / Р. Жаботинский. – Запорожье: ЧП "АА Тандем", 2014, – 216 с.

Книгу з такою назвою написав син легендарного українського спортсмена Леоніда Жаботинського. Це хронікально-документальна повість, матеріал для якої збирався протягом 6-ти років. Книга складається з 2-х частин. За словам авторів, все, що хотілось розповісти про легенду спорту – у 215 сторінок книги не вмістили. Тому планується випустити цикл видань.

 

Кушніренко, І. Жилінський, В. Любимівські борозни / І. Кушніренко. В. Жилінський. – Запоріжжя: "Дике поле", 2008. – 232 с.

Кушніренко, І. Жилінський, В. Темирівські обрії / І. Кушніренко В. Жилінський. – Запоріжжя: "Дике поле", 2004. – 160 с.

У своїх книгах автори-краєзнавці з Гуляйполя спробували відтворити сторінки історії селищ Темирівка і Любимівка Гуляйпільського району Запорізької області.

 

Шевченко, В. Багряний рушник: оповідання / В. Шевченко. – Запоріжжя: ПП "АА Тандем", 2010. – 56 с. – (Запорізький родовід)

Відомий запорізький письменник і краєзнавець присвятив свою збірку оповідань долям тих, хто загинув у часи голодомору, сталінських репресій та в роки Другої Світової війни. Є тут розповіді і про тих, хто зміг витримати всі ці поневіряння, залишившись живими. "Вони дивляться на нас і мовчки зазирають нам у душу, і водять моєю рукою по білому папері, розповідаючи різні історії, які я записую" – пише автор у своїй передмові до книги.

 

Шевченко, В. Надщерблене життя / В. Шевченко. – Запоріжжя: ПП "АА Тандем", 2009. – 56 с. – (Запорізький родовід)

У книзі на прикладі родини Савичів-Рейценів розповідається, як жорна жорстокого ХХ століття перемелювали людські життєві історії цілих родів.

 

Шевченко, В. Река жизни / В. Шевченко. – Запорожье: ЧП "АА Тандем", 2011. – 48 с. – (Запорізький родовід)

Книга присвячена пам’яті Михайла Івановича Степаненка, одного з найкращих капітанів Запорізького річкового порту.

 

Кузьменко, Н. Кликовка, А. Гладью вышитые годы: очерки о запорожанках-ветеранах войны и труда / Н. Кузьменко, А. Кликовка. – Запорожье: ЧП "АА Тандем", 2010. – 100 с. – (Запорізький родовід)

Книга розповідає про жінок-ветеранів війни і праці. До видання увійшло 11 нарисів про жіночу долю, пов’язану з історією нашого міста. Його героїні – вчителі, лікарі, інженери, бібліотекарі, актриси, що своєю працею прославили Запоріжжя далеко за його межами.

 

Фоменко, В. Днепровская линия крепостей / В. Фоменко. – Запорожье: "Тандем-У", 2008. – 52 с. – (Запорізький родовід)

Ця монографія видана до двохсотріччя початку будівництва нової Дніпровської лінії фортець, що огородили поселення півдня тодішньої Російської імперії від грабіжницьких набігів кримських татар та поклали початок заселенню Приазов’я.