Увага!
Важлива інформація для батьків

 

 

 

 

 

 

 

 

Книги для думаючих батьків щасливих дітей

Безперечно, усі батьки мріють про краще життя для своїх дітей. Сподіваючись побачити їх щасливими та успішними, вони прагнуть показати їм цілий світ та відкрити перед ними безліч можливостей. Так, саме з сім’ї починається шлях дитини до пізнання світу, до свого становлення як особистості. Глибше зрозуміти та відчути самоцінність дитинства, неповторність вдачі та особливості внутрішнього світу сина чи доньки, сформувати власну педагогічну культуру вдумливим батькам допоможуть нові книги, які отримала наша бібліотека.

 

Карпачов, Д. Як дати дитині все без грошей і зв’язків / Д. Карпачов. – Київ : Агенція ІРІО, 2019. – 256 с. : іл.

Як правильно виховати дитину? Відомий психолог та телеведучий Дмитро Карпачов пропонує підхід, що базується на здоровому глузді й балансі у всьому. Мета такого підходу – формування здорової психіки дитини, що дасть змогу підготувати її до дорослого самостійного життя. Дотримуючись завдань, поданих у цій книжці, ви навчитеся: любити дитину так, щоб вона це відчувала і могла відповісти вам взаємністю; проявляти невдоволення поведінкою дитини, залишаючись для неї авторитетом; впроваджувати у життя сім’ї правила, яких дотримуватимуться всі; допомагати дитині зростати впевненою і щасливою.

 

Петрановська, Л. Таємна опора: емоційний зв’язок у житті дитини / Л. Петрановська. – Харків : ВД Vivat, 2019. – 224 с.

Як не розбалувати немовля? Чи треба втішати дитину? Чи варто розповідати дитині про смерть? Як підготувати малечу до дитячого садочка? Ці та безліч інших запитань тисячі батьків задають собі щодня. Психолог Людмила Петрановська вважає, що формування у дитини здорової прив’язаності у стосунках з батьками – це найкращий внесок у її розвиток. Авторка пояснює потреби дитини у різному віці, говорить про формування її емоційного інтелекту і переживання кризових періодів. Книга буде корисною як для тих, у кого є немовлята, так і для тих, у кого діти вже досягли підліткового віку.

 

Сігел, Д. Досить істерик! Комплексний підхід до гармонійного виховання дитини / Д. Сігел, Т. Брайсон. – Київ : Наш формат, 2018. – 264 с.

Вам доводиться щодня квапити дітей до школи, сваритися з ними через невиконані домашні завдання чи з істерикою вкладати їх спати? А у відповідь – плач і крики? Якщо вам знайомі такі ситуації, не засмучуйтеся. Унікальний метод виховання відомих американських психотерапевтів допоможе дисциплінувати дитину без наказів, заборон і покарань. Дізнавшись, як функціонує мозок, ви краще зрозумієте своїх синів і доньок та зможете навчити їх давати раду негативним емоціям, зрозуміти свої почуття та контролювати вчинки. Ця книга стала бестселером New York Times і здобула чимало схвальних відгуків від батьків, які застосували поради авторів на власному досвіді.

 

Шаткін, Д. Народжені бути вільними. Чому підлітки ризикують та як захистити їх від небезпек / Д. Шаткін. – Київ : Книголав, 2019. – 304 с.

Підлітковий вік – страшне словосполучення для батьків, які пережили цей непростий період зі своїми дітьми. Неконтрольована поведінка, конфліктність, загравання з небезпекою, вдавана байдужість – неповний перелік викликів, з якими батькам доведеться жити, але в жодному разі не боротися. Чому? Бо у всього є свої причини. Розібратися у них, а також у специфіці психологічного та фізіологічного розвитку підлітків допоможе книжка Джесса П. Шаткіна – визнаного американського спеціаліста, викладача дитячої та підліткової психіатрії та педіатрії на медичному факультеті Нью-Йоркського університету. Ця книга дає розуміння того, чому підлітки наважуються на ризик.

 

Буше, Ф. Книжка, яка допоможе полюбити книжки навіть тим, хто не любить читати! / Ф. Буше. – Київ : ВД АРТБУКС, 2019. – 112 с.

Замість серйозних та нудних настанов – купа веселих малюнків та жартів. Ну що може бути краще? Особливо, якщо йдеться про таку корисну справу, як заохочення дитини до читання. Франсуаза Буше не лише відома французька письменниця та художниця. Вона також мама чотирьох дітей і на власному досвіді знає, як важливо навчити їх любити книги. Вона покаже дітям магію книжок, розкаже, якими вони бувають та чому читати їх – корисно та весело. Авторка бестселлера наводить такі аргументи на користь читання, до яких ніколи не додумався б жоден дорослий. Тож навіть найвпертіші нечитайки сядуть за книжки, щоб і собі перевірити, що з описаного тут блискавична вигадка, а що – чистісінька правда.

 

Відверта розмова про «Це». Перший підручник зі статевого виховання дитини. – Київ : ВД група КМ БУКС, 2019. – 208 с. : іл.

Усі дітлахи надзвичайно допитливі і, рано чи пізно, вони зацікавляться своїм тілом. Ця книга призначена для дітей віком від 6 років і вона стане порадником у найінтимніших питаннях: де беруться діти, в чому різниця між дівчатками та хлопчиками, які зміни в організмі відбуваються в підлітковому віці і як треба себе вести, як уникнути насилля, коли можна починати інтимні стосунки? В кінці книги є поради батькам, як пояснювати різні теми, як правильно розставляти пріоритети. Якщо батьки прочитають її спільно з дітьми, то, однозначно, матимуть з ними більш довірливі стосунки: зможуть спокійно обговорювати теми їхнього дорослішання, а згодом, коли вони досягнуть підліткового віку, – порушувати більш серйозні питання.

 

Це далеко не повний перелік цікавих, і головне, корисних книжок для спільного читання з дітьми. Серед них ви знайдете і перераховані нижче.

 

 • 373.3/5.015.31:613.58
 • Буше, Ф. Книжка, яка нарешті пояснить тобі геть усе про
 • Б 94
 • хлопчиків і дівчаток / Ф. Буше. – Київ : ВД АРТБУКС,
 •  
 • 2019. – 114 с. : іл. – (Читати – класно!).

 

 • 316.6
 • Вокер, Н. Чому виникають конфлікти? Причини. Етапи. Розв’язання.
 • В 66
 • Наслідки / Н. Вокер. – Харків : ВД Vivat, 2018. – 80 с. : іл.

 

 • 37
 • Волкер, Т. Як навчають у Фінляндії. Найкраща шкільна освіта /
 • В 66
 • Т. Волкер. – Київ : ВД група КМ БУКС, 2018. – 232 с.

 

 • 159.922.7
 • Петрановська, Л. Таємна опора: емоційний зв’язок у житті дитини /
 • П 30
 • Л. Петрановська. – Харків : ВД Vivat, 2019. – 224 с.

 

 • 373.2.091.301
 • Рідна колисанка : збірник народних колискових пісень,
 • Р 49
 • надрукований шрифтом Брайля : для занять з дітьми з вадами
 •  
 • зору. – Київ : Веселка, 2019. – 30 с.

 

 

Скарбничка дитячих розваг

Скачать

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Інтернет-ресурси, що стануть в нагоді батькам

 

http://www.mon.gov.ua/ - Сайт міністерства освіти і науки України

http://children.kmu.gov.ua/- Урядовий сайт для юних громадян. На сторінках ресурсу Ви маєте можливість ознайомитися з структурою та історією державної влади в Україні, роботою Кабінету Міністрів та органів виконавчої влади. Також Ви можете дізнатися як захищати свої права, бути активним членом суспільства.

http://yourbaby.com.ua/ - Ви та ваш малюк: енциклопедія для батьків

http://children.edu-ua.net/- Діти України . Сторінка для батьків порталу "Діти України", містить посилання на ресурси мережі Інтернет, які можуть бути корисні батькам, в тому числі батькам дітей з особливими потребами.

http://mama-tato.com.ua/ - Все, що ви маєте знати про своїх дітей. Здоров’я, розвиток дитини від народження. Сценарії до свят, конкурси, розваги, ігри та багато іншої цікавої інформації.

Ошибка! Недопустимый объект гиперссылки. сімейний ресурс. Сайт присвячений питанням народження, розвитку та виховання дітей і призначений для батьків, які шукають докладну інформацію в Інтернет. Надана інформація охоплює період від планування дитини до молодшого шкільного віку .

http://www.uaua.info/ -Інтернет-енциклопедія сім'ї, материнства, дитинства. Статті, огляди, відгуки, думки на теми: планування дитини, вагітність, розвиток дитини; здоров’я, хвороби, лікування дітей; психологія дітей і підлітків, сімейних стосунків та інші. Також: новини, каталоги необхідних товарів і послуг по Україні, інформація про організацію дозвілля. Є можливість отримати консультацію лікаря, психолога, юриста; взяти участь в обговоренні проблем.

http:/www./malecha.org.ua/ - "Малеча" - ресурс для сучасних батьків . До вашої уваги цікаві статті про розвиток дитини, здоров’я, навчання. Форум, на якому Ви зможете знайти цікаву тему для себе.

http:/ditvora.com.ua/ - сайт дбайливих батьків. На цьому сайті Ви знайдете статті про планування сім`ї, вагітність та пологи, розвиток дитини, виховання дітей, англійська для маленьких, юридичні консультації та багато-багато іншого.

 

Для батьків дітей з особливими потребами

http:/www.education-inclusive.com/shho-take-inklyuziya/ - все про інклюзивну освіту для дітей з особливими потребами.

http:/www.caritas-ua.org/ - Карітас - сайт міжнародної мережі благодійних організацій, що є конфедерацією 165 міжнародних організацій. Метою Карітасу України є розробка та впровадження національних програм для забезпечення соціальної допомоги та підтримки найбільш потребуючого населення України незалежно від національної приналежності чи віросповідання.

 

До уваги батьків

 

У Запорізькій області 2016 рік оголошено роком дітей з особливими потребами

 

Пропозиція оголосити 2016 рік у Запорізькій області прозвучала і була підтримана під час засідання колегії Департаменту освіти і науки облдержадміністрації. В області проживає майже 6,5 тис. дітей з інвалідністю та особливими потребами, для яких працюють 16 спеціальних шкіл-інтернатів, у чотирьох загальноосвітніх навчальних закладах відкрито дев’ять класів з інклюзивним навчанням.

У рамках Року обласний інститут післядипломної педагогічної освіти планує розробити спецкурс з проблеми інклюзивного навчання "Індекс інклюзії" для керівників закладів освіти, педагогів, вихователів та запровадити його на курсах підвищення кваліфікації усіх категорій педпрацівників; розробити положення про ресурсний клас для навчання дітей з аутистичним спектром; розмістити на сайті КЗ «ЗОІППО» ЗОР банер з посиланнями на кращі освітні, навчальні та методичні ресурси щодо роботи з дітьми з особливими потребами для різних категорій учасників навчально-виховного процесу: батьків, учителів, вузьких спеціалістів.

За підсумками цієї роботи з нового навчального року передбачено розпочати перепідготовку педагогічних кадрів для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами в умовах класу чи групи в дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладах; запровадити навчальні тренінги, семінари для педагогів області щодо роботи з аутичними дітьми дошкільного та шкільного віку; налагодити співпрацю з науковими працівниками Інституту спеціальної педагогіки НАПН України, Запорізького педагогічного коледжу для спільної підготовки та перепідготовки педагогів області для роботи з дітьми з особливими потребами. Крім цього, органи управління освітою у районах та містах області повинні вивчити потреби у впровадженні інклюзивного навчання дітей з особливими потребами; провести роз’яснювальну роботу з батьками щодо відкриття нових можливостей для кращої соціалізації дітей у разі їх залучення до інклюзивного навчання. На підставі цієї інформації планується відкрити в кожному районі та місті не менше одного класу та не менше однієї дошкільної групи з інклюзивною формою навчання, забезпечивши необхідні матеріально-технічні умови для перебування дітей з особливими освітніми потребами.

 

Спеціалізовані навчальні заклади Запорізької області

 

Комунальний заклад "Кам'янсько-Дніпровська загальноосвітня санаторна школа-інтернат" Запорізької обласної ради

 

Комунальний заклад "Мелітопольська загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІІ ступенів" Запорізької обласної ради

 

Комунальний заклад "Новомиколаївська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів" Запорізької обласної ради

 

Комунальний заклад "Чернігівська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів" Запорізької обласної ради

 

Комунальний заклад "Запорізька загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів № 4" Запорізької обласної ради

 

Комунальний заклад "Запорізька загальноосвітня санаторна школа-інтернат № 7 І-ІІ ступенів" Запорізької обласної ради

 

Комунальний вищий навчальний заклад "Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія" Запорізької обласної ради

 

Комунальний заклад "Бердянська загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІІ ступенів" Запорізької обласної ради

 

Комунальний заклад "Матвіївська загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІІ ступенів" Запорізької обласної ради

 

Комунальний заклад "Василівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат" Запорізької обласної ради

 

Комунальний заклад "Вільнянська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат" Запорізької обласної ради

 

Комунальний заклад "Гуляйпільська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат" Запорізької обласної ради

 

Комунальний заклад "Кам'янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат" Запорізької обласної ради

 

Комунальний заклад "Мелітопольська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат "Гармонія" Запорізької обласної ради

 

Комунальний заклад "Молочанська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат" Запорізької обласної ради

 

Комунальний заклад "Новомиколаївська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат "Паросток" Запорізької обласної ради

 

Комунальний заклад "Преславська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат" Запорізької обласної ради

 

Комунальний заклад "Терпіннівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат" Запорізької обласної ради

 

Комунальний заклад "Токмацька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат" Запорізької обласної ради

 

Комунальний заклад "Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат № 1" Запорізької обласної ради

 

Комунальний заклад "Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат № 2" Запорізької обласної ради

 

Комунальний заклад "Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат "Світанок" Запорізької обласної ради

 

Комунальний заклад "Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат "Орієнтир" Запорізької обласної ради

 

Комунальний заклад "Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат "Джерело" Запорізької обласної ради

 

Комунальний заклад "Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат "Оберіг" Запорізької обласної ради

 

Комунальний заклад "Запорізький обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою "Захисник" Запорізької обласної ради

 

Комунальний заклад "Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів "Січовий колегіум" Запорізької обласної ради

 

Комунальний заклад "Малобілозерська спеціалізована естетична школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів "Дивосвіт" Запорізької обласної ради

 

Комунальний заклад "Мелітопольська спеціалізована школа-інтернат ІІІ ступеня "Творчість" Запорізької обласної ради

 

Позашкільні освітні центри

 

Комунальний заклад "Запорізький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді" Запорізької обласної ради

 

Комунальний заклад "Запорізький обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді "Грані" Запорізької обласної ради

 

Комунальний заклад "Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді" Запорізької обласної ради

 

Комунальний заклад "Запорізький обласний центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді" Запорізької обласної ради