2021 рік:
2022 рік:
2023 рік:
2024 рік:

03.06.2024

 

Зважаючи на воєнний стан та необхідність дотримання безпеки для відвідувачів ЗОБД "Юний читач" заходи в рамках традиційного сімейного бібліофестивалю "Відкриваємо двері в літо", який щорічно проводиться за підтримки Департаменту культури, туризму, національностей та релігій ЗОДА до Міжнародного Дня захисту дітей у 2024 році проводили протягом кількох днів, враховуючи і різний вік наших читачів, і різноманітність їхніх запитів. Як результат, кожен день був насичений цікавими подіями, корисними зустрічами, веселими конкурсами та приємними несподіванками. Шанувальникам рідної природи та любителям зеленого туризму надзвичайно цікаво було поспілкуватись із завідувачкою організаційно-масового відділу Запорізького обласного центру туризму та краєзнавства Оленою Шелегедою, яка провела їх екологічними стежинами заповідної Хортиці та розповіла про її природне розмаїття.

Темою ще однієї зустрічі був ХЛІБ – головна святиня нашого народу. Українські традиції та обряди, казки та легенди, пов’язані з хлібом, а ще перегляд лялькової вистави "Легкого хліба не буває", тематичного мультфільму, участь у конкурсах та створення "Колосочка поваги до хліба" переконали дітвору у потребі шанобливого ставлення до нього.

Для любителів творення краси були запропоновані цікаві майстер-класи: освоювали техніку петриківського розпису, плели райдужних метеликів з бісеру, виготовляли різнокольорові мандали, створювали для наших захисників обереги з пікселю (їх разом із смаколиками, зібраними бібліотекарями, відправляємо на передову). Цікаво, що на майстер-класах з однаковим натхненням працювали як діти, так і їхні батьки. А позаяк безпека і ментальне здоров’я наших дітей – головні питання часу, то разом з психологом Ольгою Чорненькою проводили заняття з арт-терапії.

Позитивних емоцій відвідувачам бібліотеки додала презентація фотовиставки "Краса у кожному дні" вихованців фотостудії Влада Івахніна "Black lion kids". Попри всі страхіття війни, а скоріше їм всупереч наші діти і їхні батьки бачать красу навколо: в квітці, в комашці, в краплинках роси, в хмаринці, в сонячних променях… І все це відобразилось на світлинах.

А щоб під час літніх канікул дітей супроводжувала цікава книга, надали рекомендації щодо літнього читання, детальніше познайомили з дитячими англомовними книжками, отриманими від волонтерської організації "AHEAD Ukraine" з американського міста Остін. Рекламували, звичайно ж, і українську дитячу книжку. Цьому присвятили черговий випуск "Читомагії".

Завершився фестиваль розвагами на літньому майданчику у дворі на траві. Квест-двір "Гулівер проти Робін Гуда" зібрав чимало дітвори, адже головною бешкетницею свята стала Фанні Карлсон – бабуся Карлсона, що живе на даху. Були веселі конкурси, ігри, естафети, співи… Змагалися всі: і дорослі, і малі. А по завершенню квесту кожна дитина отримала смачний подарунок від небайдужого татуся наших відданих читачок – сестричок Лізи і Мілани Разгон. Тож, двері відкрито – крокуємо в літо разом з книгою!

 

11b.jpg

 

11b.jpg

IMG_8888

 

11b.jpg

IMG_8888

 

11b.jpg

IMG_8888

IMG_8888

 

11b.jpg

IMG_8888

 

11b.jpg

IMG_8888

 

11b.jpg

IMG_8888

 

11b.jpg

IMG_8888

 

11b.jpg

IMG_8888

 

11b.jpg

IMG_8888

 

11b.jpg

IMG_8888