2021 рік:
2022 рік:
2023 рік:
2024 рік:

29.04.2021

 

Сьогодні у "Юному читачі" підведені підсумки обласного туру Всеукраїнського конкурсу дитячого екомалюнка "Книга і діти, екологія і світ", організованого Національною бібліотекою України для дітей спільно з Національною секцією Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги IBBY, Благодійною організацією "Фонд Миколи Томенка "Рідна країна", Державною екологічною інспекцією України, ТОВ "Видавництво "Ранок", за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України та Української асоціації працівників бібліотек для дітей. Конкурс проводиться в рамках Десятиліття дій Організації Об'єднаних Націй із відновлення екосистем.

На обласний тур надійшли 54 індивідуальні дитячі роботи у трьох номінаціях та у двох вікових категоріях, а також 2 колективні роботи. 24 дитячих малюнка вибороли право позмагатись за призові місця на всеукраїнському рівні і будуть відправлені до Києва. Хоча всі роботи по-своєму гарні і заслуговують на увагу, проте правила Конкурсу диктують свої умови: перемагають найкращі. Серед переможців діти із Запоріжжя, Бердянська, Мелітополя, Оріхова, Нововасилівки, Михайлівки, Веселого. Приємно відзначити активність і сільської дітвори. Серед відібраних малюнків – роботи маленьких жителів сіл Оріхівської, Більмацької, Розівської, Долинської, Михайлівської ОТГ. Вітаємо переможців, сподіваємось на гарні результати у Києві. Не залишаться без нагород і всі інші учасники – отримають заохочувальні подарунки від ОБД "Юний читач".

Конкурс продемонстрував, що наші діти не байдужі до стану нашого навколишнього середовища і завжди готові захищати природу.

 

11b.jpg

IMG_6502

 

11b.jpg

IMG_6502

 

11b.jpg

IMG_6502

 

11b.jpg

IMG_6502

 

11b.jpg

IMG_6502

 

11b.jpg

IMG_6502

 

11b.jpg

IMG_6502

 

11b.jpg

IMG_6502

 

11b.jpg

IMG_6502

 

11b.jpg

IMG_6502

 

11b.jpg

IMG_6502

 

11b.jpg

IMG_6502

 

 

27.04.2021

 

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко:
«У Запоріжжі заклади культури надихають, люди, що там працюють,
вражають»

22 квітня 2021 року, перебуваючи з робочою поїздкою у Запорізькому регіоні, Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко завітав до Національного заповідника Хортиця, обласної універсальної наукової бібліотеки, обласного краєзнавчого музею та академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. В.Г. Магара, де ознайомився із досягненнями та проблемами закладів.

В історико-культурному комплексі «Запорозька Січ» Національного заповідника Хортиця було презентовано проєкт перетворень на Хортиці, запланованих на 2021 рік. Цього року планується реставрація та відкриття Музею історії Запорозького козацтва та оновлення Кургану єдності України. Учасниками заходу стали Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко, голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух та генеральний директор ПАТ «Запоріжсталь» Олександр Мироненко. Концепт проєкту передбачає реконструкцію будівлі, будівництво оглядового майданчика, доріжок, благоустрій, озеленення території навколо та оновлення Кургану.

Далі разом з Міністром культури та інформаційної політики України Олександром Ткаченком культурні об'єкти відвідали заступниця голови Запорізької обласної державної адміністрації Злата Некрасова та директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Владислав Мороко.

Обласна універсальна наукова бібліотека, заклад, що працює з 1905 року, сьогодні нараховує 1,5 млн документів бібліотечного фонду. Тут зберігаються сотні цінних рідкісних видань, унікальна колекція мініатюр - до 200 тисяч екземплярів. За словами співробітників закладу, карантинні обмеження ще більше стимулювали цифрову трансформацію бібліотеки і відтепер громадяни можуть отримати більшість послуг онлайн. Як розповіла директор бібліотеки Ольга Волкова, заклад співпрацює з багатьма організаціями, виграє гранти та реалізує на своїх майданчиках, у співпраці з неурядовими організаціями, численні інформаційно-просвітницькі і культурні проєкти, десятки соціальних ініціатив.

- Приємно бачити справді потужну бібліотеку. Я вражений такою кількістю соціальних проєктів, заходів та ініціатив, які реалізує колектив закладу. Впевнений, що втіливши в життя всі свої плани з реконструкції та модернізації, цей просвітницький центр зможе скласти конкуренцію провідним бібліотекам України, - поділився Олександр Ткаченко своїми враженнями.

Також посадовці завітали до музично-драматичного театру ім. В.Г. Магара, де поспілкувалися з його творчим колективом. В закладі працюють 5 народних артистів, 8 заслужених артистів, 2 заслужених працівників культури України. Кожного року театр показує близько 400 культурно-мистецьких програм. І сьогодні його колектив презентував гостям декілька уривків із вистав свого репертуару та репетицію однієї зі сцен майбутнього театрального шедевру.

На згадку про себе Міністр культури та інформаційної політики України залишив у книзі пам'яті театру свої побажання колективу: «Натхнення, радості та нових вистав і вдячних глядачів».

Свою подорож Запоріжжям Олександр Ткаченко завершив відвіданням обласного краєзнавчого музею - центру краєзнавчої, туристичної та пам'яткоохоронної роботи в Запорізькій області. У музеї зберігається понад 112 тис предметів державної частини Музейного фонду України. Тут створені та діють 20 експозиційних і три виставкові зали. Протягом 20 років закладом видається науково-теоретичний щорічник «Музейний вісник», який багато років залишався єдиним фаховим виданням з музейної справи в державі. Музей бере участь у міжнародних, всеукраїнських та міжрегіональних музейних та туристичних конференціях, виставках і фестивалях.

- Я бачив багато подібних закладів в різних регіонах України і Запорізький обласний краєзнавчий музей значно відрізняється в кращий бік. Це живий науково-просвітницький центр з непересічним персоналом і цікавими та часом унікальними експозиціями. Тому разом з обласною владою ми шукатимемо можливості для його підтримки та розвитку, - підкреслив Олександр Ткаченко.

За результатами робочої поїздки у Запорізький регіон, Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко зазначив: «Запоріжжя зробило своїм слоганом – місто щастя. На перший погляд незвично для усім відомого українського промислового і технологічного міста, але не все так однозначно. Тут водночас культура та історія – насправді мають зміст. Бо на підсилення Хортиці є потужні культурні заклади, які дуже надихають. Як і вражають люди, що там працюють та вкладають душу.

Карантин максимально ускладнив життя закладів культури, але ніхто не втратив мотивації.

Команда Запорізького академічного обласного музично-драматичного театру імені В. Г. Магара намагається зробити цікаві вистави, якими потім можна збирати овації вдячного глядача.

Колектив Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки перетворив її в місце, яке хочеться відвідувати, і проблем з читачами тут не спостерігається.

Запорізький обласний краєзнавчий музей має потужний музейний фонд та експозицію. Тому спробуємо знайти можливості його підсилити разом із обласною владою та попрацювати над реставрацією історичної споруди національного значення.

Тож Запоріжжя – не тільки про індустріальний туризм. Це ще й про чудові вихідні з прекрасною культурною програмою».

 

11b.jpg

/m5.jpg

 

11b.jpg

/m7.jpg

 

 

19.03.2021

 

Дотримуємось усіх карантинних заходів, але… Так же хочеться відправитись у справжні мандри! Тож взяли з собою гарних попутників – читачів бібліотеки, та й гайда подорожувати невідомою Україною. Цього разу досліджували її південний регіон, куди входить і наша область. А щоб було цікавіше подорожувати, створили віртуальну гру – геокешинг із схованками-скарбами, які діти із задоволенням відшукували, попутно відкриваючи для себе незвідані куточки Запорізької та суміжних з нею областей.

 

11b.jpg

IMG_6502

 

11b.jpg

IMG_6502

 

11b.jpg

 

19.03.2021

 

20 березня відзначатимемо Міжнародний день щастя. Звичайно, кожен вкладає у це слово свій зміст, але кожен погодиться, що в оточенні прекрасної природи не можна не почувати себе щасливим. Саме про природу, про її весняне пробудження говорили з дітьми бібліотекарі, запросивши у казкову подорож "Сім кольорів веселки". Слухали легенди про тюльпан та про те, чому веселка стала смугастою, читали казку "Як плакала хмаринка". А ще переглянули лялькову виставу про Мухоморчика, подискутували про рівновагу в природі і дійшли висновку, що навіть шкідливі, на перший погляд, рослини мають право на існування. А на завершення заходилися власноруч виготовляти чарівну "квітку щастя". Вийшло красиво.

 

11b.jpg

IMG_6502

 

11b.jpg

IMG_6502

 

11b.jpg

IMG_6502

 

11b.jpg

IMG_6502

 

11b.jpg

IMG_6502

17.03.2021

 

Діалог читачів обласної бібліотеки для дітей "Юний читач" Запорізької обласної ради з запорізькою письменницею Ярославою Дегтяренко виявився надзвичайно цікавим та плідним. Пані Ярослава поділилась з дітьми своїми думками щодо важливості вдумливого читання, розповіла про те, як у неї виникла ідея стати письменницею та чому вона обрала для себе саме жанр історичної прози. А ще письменницею був презентований новий роман "Останній володар", який вже найближчим часом має з’явитись у книгарнях України. Старшокласників заінтригував буктлейлер за книгою, створений письменницею власноруч. Пообіцяли обов’язково прочитати "Останнього володаря".

 

11b.jpg

IMG_6502

 

11b.jpg

IMG_6502

 

11b.jpg

IMG_6502

11.03.2021

 

"Шепіт вітру, підслуханий пензлем…". Такою була тема зустрічі у художньому салоні обласної бібліотеки для дітей "Юний читач" Запорізької обласної ради. Говорили про Великого Кобзаря не тільки як про визначного поета, а й як про талановитого художника. Діти мали змогу переглянути репродукції картин Тараса Григоровича, пригадати цікаві факти з його біографії, відповідаючи на запитання вікторини, і, навіть, поринути у часи його дитинства, ставши учасниками майстер-класу з живопису. Малювали Шевченківську хату. Старанно і з натхненням, тому і вийшло дуже гарно.

 

11b.jpg

IMG_6502

 

11b.jpg

IMG_6502

 

11b.jpg

IMG_6502

 

11b.jpg

IMG_6502

 

11b.jpg

 

09.03.2021

 

Мистецький каламбур "Матуся очима дитини" до свята 8 березня організувала для вихованців бібліостудії "Уроки різноколірного чарівництва" художник обласної бібліотеки для дітей "Юний читач" Запорізької обласної ради Ніна Муленко. Діти малювали своїх любих матусь, а згодом, розмістивши портрети на стенді, запропонували мамам віднайти свої зображення. Мами отримали неймовірне задоволення від підготовленого сюрпризу, раділи талантам своїх дітей. Долучився до процесу упізнавання і один з татусів, вибрав свою прекрасну половинку миттєво і впевнено.

 

11b.jpg

IMG_6502

 

11b.jpg

IMG_6502

 

11b.jpg

IMG_6502

 

11b.jpg

IMG_6502

 

11b.jpg

IMG_6502

 

11b.jpg

IMG_6502

 

11b.jpg

IMG_6502

 

11b.jpg

IMG_6502

 

01.03.2021

 

Про цікавинки з історії української мови розповіли дітворі бібліотекарі обласної бібліотеки для дітей "Юний читач" Запорізької обласної ради під час проведення "Ілюзіону мовної словесності". А приводом для розмови стала казка відомої української письменниці Зірки Мензатюк "Пригоди з м’яким знаком". Діти встигли не тільки познайомитись з цікавою книжкою, а й пограти у літературні ігри, знайти ключове слово у запропонованому ведучою кросворді, а також позмагатись у веселій грі зі складання казки.

 

11b.jpg

IMG_6502

 

11b.jpg

IMG_6502

 

11b.jpg

IMG_6502

 

11b.jpg

IMG_6502

 

11b.jpg

IMG_6502