29.06.2022
Українці здавна прагнули до самостійної держави, а отже й написання власної Конституції. 26 років тому побачив світ Основний закон незалежної України. До цього в історії нашої держави було чимало спроб – амбітних і сміливих, але не завжди успішних. Саме історії творення основного правового документа нашої держави була присвячена інтерактивна вікторина "Скарб нації", організована у "Юному читачі". Як виявилось, діти добре обізнані і з основними положеннями Конституції, і з її історією, та й про права та свободи українських громадян теж знають немало, зокрема про те, що захист суверенітету та територіальної цілісності України є справою всього Українського народу.
02.06.2022
#юний_читач Попри складний, тривожний час – бо ж в країні йде війна, влаштувати дітям справжнє свято – то святе!!! Тож 1 червня, у Міжнародний день захисту дітей, як і було заплановано Департаментом культури та інформаційної політики ЗОВА ще до війни, у "Юному читачі" вирішили не зраджувати багаторічній традиції і влаштували для дітей та їхніх батьків сімейний бібліофестиваль "Відкриваємо двері в літо". Свято пройшло на кількох локаціях і всюди було доволі людно. На першій локації до уваги відвідувачів пропонувались цікаві виставки; працювала творча майстерня, де діти виготовляли обереги для наших воїнів; пройшов конкурс малюнка на асфальті – діти малювали свої мрії, і всі вони були про мир та нашу ПЕРЕМОГУ! Як бонус за свої старання та на згадку про свято кожен бажаючий мав змогу отримати від бібліотечного художника гарну патріотичну татушку.
На вуличній локації на Парковому бульварі можна було вдосталь і побігати, беручи участь у веселих конкурсах, і влаштувати імпровізований концерт, і порозмальовувати гіпсові зображення тваринок та комах, і проявити себе крутим знавцем рідного краю, ставши учасником краєзнавчого бібліодрайву, і, навіть, поспілкуватись з працівницями відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції м. Запоріжжя, які цього разу не читали "нудних" лекцій про правила поводження на вулиці, а також запросили дітвору до гри та провели майстер-клас з виготовлення світловідбиваючих браслетів.
Спеціальну локацію для дітей-переселенців влаштували на базі дитячого куточка гуманітарного центру "Козак Палац". Було чималенько інтерактивну, присвяченого книзі, бібліотеці, творчості відомих дитячих письменників. Свої творчі здібності діти могли продемонструвати на майстер-класі з виготовлення книжкової закладинки-метелика.
А яке ж свято без подарунків! Кожен отримав свої заслужені призи – солодощі, фрукти, патріотичні кульки, а ще цікаві книжечки-розмальовки від організатора проєкту СhildrenАrts Павла Сікорського.
Свято вдалося! До слова, навіть сирена у цей час не "гула", і це був гарний знак!!!
Та все ж війна, на жаль, триває… Тож нагадуванням про загиблих у війні дітей стала створена на бібліотечному ґанку інсталяція "В пам’ять про 240 дітей України, які вже ніколи не прийдуть до бібліотеки".
Більше про наш бібліофестиваль у нашому фотодайджесті.