01.08.2022

 

Що читають підлітки? Які теми їх цікавлять? Чи актуально говорити про книги для підлітків? Звичайно! Адже нині підлітків більше не сприймають як "людей, які ще не виросли", і книжки для них – це не лише про те, як треба слухати батьків, бути чемними та ввічливими. Сьогодні художня література для підлітків розповідає про проблеми, які їх турбують натепер: як мати гарних друзів? як привернути до себе увагу? як переступити через страх, щоб висловити те, що накипіло? яке воно – справжнє кохання? чи можна завжди говорити правду? як бути самими собою і сприймати всіх такими, якими вони є?

Знайти відповіді на ці і багато інших запитань, які турбують сучасного підлітка, можна в книгах. І, зокрема, в книгах серії «Сучасна європейська підліткова книга». Серію видає харківський Видавничий Дім «Школа». Це кращі твори сучасних письменників, тих, чиї книжки мають численних прихильників у Польщі та Німеччині. Кожне видання серії – окрема історія, яка висвітлює буденні проблеми хлопців та дівчат у такому непростому підлітковому віці; дає ненав'язливі поради, як долати труднощі, бути гарним другом, кохати й радіти життю. Про деякі з цих книг ми розкажемо більш детально і, як зазвичай, чекаємо вас, друзі, у нашій бібліотеці.

 

Космовська, Б. Буба / Б. Космовська. – Харків : ВД Школа, 2020. – 272 с. – (Сучасна європейська підліткова книга).

«Буба» – це перша частина дилогії про дівчинку-підлітка Бубу, яку насправді звати Агнешкою, від польської письменниці Барбари Космовської. Батьки дівчинки – це доволі відомі люди, які рідко бувають вдома і фактично не мають часу на Бубу, адже вони навіть не пам’ятають в якому ліцеї вона навчається. На щастя, в неї є дідусь Генрик, який регулярно грає зі своєю онукою в бридж, і, потрібно визнати – у Буби до бриджу неабиякий талант. Кожен день в їхній квартирі на Звіринецькій щось відбувається: то приходять пан та пані Маньчаки, щоб пограти в бридж та з’їсти все, що можна, то з театралізованою істерикою прибігає Олька (старша сестра Буби, що хоче стати кінозіркою), та й сварки батьків Буби між собою чи з дідусем теж відбуваються часто… І це тільки квіточки. Головне – Буба безроздільно закохана в свого друга дитинства. А ще й навчання в ліцеї! Життя Буби не можна назвати спокійним.

Сповнена теплого гумору книжка про життя підлітків, які відкривають світ дорослих, знаходять дружбу і перше кохання зацікавить вас, друзі.

 

Космовська, Б. Буба : Мертвий сезон / Б. Космовська. – Харків : ВД Школа, 2020. – 240 с. – (Сучасна європейська підліткова книга).

Другий роман Барбари Космовської про життя Буби не менш насичений подіями. Сама Буба переживає не найкращі часи, їй щоразу треба все більше робити вибір самостійно. Героїня дізналася про те, що на світі «існують Ребекки, які народжуються для того, щоб Буби не могли спокійно спати». Саме вродливою та впевненою Ребеккою захопився коханий Мілош. Немає поруч найкращої подруги, дідусь поринув у віртуальний світ інтернет-чатів, а мама, як завжди, зайнята власною кар’єрою. Але, на щастя, не завжди все так погано. Як складуться стосунки Буби з новеньким в класі? Що трапилося зі зниклою подругою? Чи стане Буба чемпіонкою гри в бридж? А головне – які відбуваються чудеса, що розганяють хмари над їхньою домівкою?

Дилогію про Бубу молодь Європи любить за те, що авторка з великою увагою поставилася до підлітків. Складні й вразливі, подеколи не зрозумілі батькам і самим собі, вони говорять в цих книгах про те, що глибоко приховано в душі, – про перше кохання і розчарування, про пошуки себе та змісту буття, про стосунки з дорослими та своїми однолітками. Тут немає очевидної моралі, бо авторка залишає вам, дорогі читачі, право робити висновки самостійно.

 

Космовська, Б. Samotni.com / Б. Космовська. – Харків : ВД Школа, 2017. – 208 с. – (Сучасна європейська підліткова книга).

Головна героїня книги Йоанна – дівчина у камуфляжній куртці зі сплутаними рудими кучерями. Вона живе зі старшою сестрою, бо рано втратила маму. Йоанна не має друзів, бо старша від усіх в класі на 2 роки. Головний герой – Віктор, хлопець у старому потертому светрі. Розумний і здібний, але закинув навчання, пристав до банди малолітніх крадіїв, щоб заробити на ліки для бабусі. Цих двох головних героїв поєднує не школа, не компанія, не хобі, а… самотність. Це захворювання вражає будь-кого і має різні причини. 200 сторінок книги поєднали стільки важливих тем: дорослішання, матеріальні труднощі, вплив поганих компаній, виїзд батьків на заробітки і самотність покинутих дітей. Але головне в ній те, що якою б самотньою не була б людина, хай там що, вона знайде того, хто вислухає її і підставить дружнє плече допомоги, того, заради кого вона готова змінюватись.

Треба завжди пам’ятати, що є сила здатна здолати будь-яку хворобу, – це почуття любові, що народжується в серці та змінює долю.

 

Лачина, А. Фактор кохання / А. Лачина – Харків : ВД Школа, 2018. – 304 с. – (Сучасна європейська підліткова книга).

«Фактор кохання» – перша книга з трилогії сучасної польської письменниці Анни Лачиної про життя підлітків. Старшокласниці-подружки Магда й Патриція навчаються в гімназії, більш-менш терплять одні предмети й часом люблять інші, спостерігають за стосунками мам і тат, мріють про справжнє кохання і знаходять його. Патриція – у реальному житті, а Магда – у віртуальному світі. Патриція в реальному просторі й реальному часі закохується в Едварда Каллена. Магда знайомиться в Мережі із таємничим Адвененом. Едвард – імпозантний, гарно володіє англійською, і за ним просто цікаво спостерігати з вікна. А що? Щоб підступитися до такого хлопця, треба спершу вивчити його на відстані сусіднього будинку! А от до Магдиного Адвенена ще складніше наблизитися: він неперевершено зберігає своє інкогніто. Що ж із цього буде? Можна лише здогадуватися… А дізнатися, якщо прочитати цю книгу!

Фактор кохання"– це книга, яка дає зрозуміти, що ми всі варті кохання – почуття, яке окриляє людей. Але щоб не зруйнувати наші почуття, треба вміти розмовляти, ділитися своїми емоціями та переживаннями, вміти вислухати та домовитися.

 

Лачина, А. Украдений цвіт / А. Лачина. – Харків : ВД Школа, 2018. – 384 с. – (Сучасна європейська підліткова книга).

«Украдений цвіт» – це друга книга з трилогії авторки. У звичайній польській родині доньки названі трішки дивно: Жасміна, Ружа, Ірга, Калінка та Азалія. Батько називає їх барбарисками. Головними героїнями роману є Жасміна та Ружа. На двох сестер чекають захопливі й романтичні, але, водночас, небезпечно-детективні пригоди. Події відбуваються наприкінці літа. Жасміна вирушає з друзями мандрувати чарівною Грецією. Дівчина дуже серйозна, мудра. Вона не готова іти на компроміс з власними принципами. Перед тим як щось відповісти завжди все добре обмірковує. В той самий час її молодша сестра Ружа йде в паломницьку подорож. Дівчина знайомиться з симпатичним хлопцем Аріелем. До чого призведе це знайомство? Чи можна сліпо вірити першому стрічному? Що ж може статися серед давніх руїн та мальовничих краєвидів? Як здолати нездоланні випробування? Чи може кохання уберегти та врятувати від небезпек, які нас спіткають? Читайте...

Деколи ми навіть не підозрюємо, що звичайні романтичні та захопливі історії можуть виявитися небезпечними. Будьте обережними!

 

Лачина, А. Кохання під зіркою Сіріуса / А. Лачина. – Харків : ВД Школа, 2019. – 496 с. – (Сучасна європейська підліткова книга).

«Кохання під зіркою Сіріуса» є продовженням романтичної серії, яка розпочалась романами «Фактор кохання» та «Украдений цвіт». Іза, Анджей, Магдик і Роберт навчаються в одній школі, мають багато справ, різними способами намагаються їх вирішити. Головна героїня Магда, або як її називають вдома Магдик, – сором’язлива, невпевнена у собі дівчина-підліток. Але ведення власного блогу дає сили якось миритися із собою та світом. В інтернеті Магда має нік «Дощова» й регулярно поповнює «Список нікому не потрібних моїх думок». Вона пише вірші. І от ненароком один вірш загубився у своєму паперовому вигляді. Вірш знайшов редактор шкільної газети Анджей й вирішив «загуглити» його. А далі до цієї історії додалися бунтівник та грубіян Роберт, волонтерка Іза та ще багато інших людей. Чи легко віднайти при таких обставинах кохання? Спробуйте не проґавити його! Адже часто кохання ховається зовсім не там, де ми його шукаємо.

 

Пекарська, М.-К. Право на дорослість / М.-К. Пекарська. – Харків : ВД Школа, 2020. – 528 с. – (Сучасна європейська підліткова книга).

«Право на дорослість» – це остання книга з трилогії авторки про життя учнів одного класу варшавської гімназії. Початок історій шукайте в книзі «Клас пані Чайки». Сором’язлива Малгося, кумедна Єва, старанна Кінга, тендітна Каміла, зарозуміла Каська, товариський Мацек, веселий Білий Міхал та понурий Чорний Міхал й інші герої цієї книги – це звичайні гімназисти, яким по 12-13 років. У них відбувається сила-силенна подій: шкільні поїздки, літній табір, вечірки, свята, походи в кіно, а ще – і ревнощі, і бійки. Про взаємовідносини між однокласниками, проблеми у родинах, про перше кохання – в цілому про те, що цікавить майже усіх у 12-14 років, ви знайдете в цій книзі.

«Лотерея» – продовження книги «Клас пані Чайки». Ви знову зустрінетеся із улюбленими героями, дізнаєтеся що змінилося у житті підлітків, почуєте про їхні нові симпатії, кохання, розчарування, про вступ до навчальних закладів та ще багато чого цікавого... Їм доводиться самостійно робити вибір. І здається, що життя скидається на лотерею. Як не помилитися? Що треба вчинити, аби пощастило у цій шаленій лотереї?

Однак життя продовжується. І у книзі "Право на дорослість" головні герої книги, закінчивши школу, готуються до вступу в доросле життя. Вибір напрямку навчання, переїзд до іншого міста, реалії життя у гуртожитку, перші підробітки, успіхи та неуспіхи у навчанні, і кохання… Герої знаходяться в пошуках відповідей на питання "Хто вони? Чого хочуть? Та що важливо для них?"

Книги цікаві, захопливі, дуже реалістичні і правдиві, дають можливість відчути себе вільним, самостійним, із повним правом на дорослий вибір. Приємних читань!!!

 

Крім цих книг в серії також вийшли і інші видання, а саме :

 

Космовська, Б. Позолочена рибка / Б. Космовська. – Харків : ВД Школа, 2020. – 176 с. – (Сучасна європейська підліткова книга).

Лачина, А. Дзвінки до друга / А. Лачина. – Харків : ВД Школа, 2020. – 400 с. – (Сучасна європейська підліткова книга). (На жаль, ця книга поки що в нашій бібліотеці відсутня)

Лачина, А. Останні канікули / А. Лачина. – Харків : ВД Школа, 2020. – 528 с. – (Сучасна європейська підліткова книга).

Міхельсон К. Правда із присмаком кави. – Харків : ВД Школа, 2019. – 288 с. – (Сучасна європейська підліткова книга). (На жаль, ця книга поки що в нашій бібліотеці відсутня)

Пекарська, М.-К. Клас пані Чайки / М.-К. Пекарська. – Харків : ВД Школа, 2022. – 352 с. – (Сучасна європейська підліткова книга). (В бібліотеці є інше видання цієї книги)

 

07.06.2022

 

Друзі, хто із вас не мріяв знайти справжній скарб! Наприклад, старовинні монети, дорогоцінне каміння чи хоча б давній меч. Але скарбом можуть бути не тільки матеріальні цінності. Історична подія, мудра порада, дотепна детективна повість чи розповідь про пригоди маленького хлопчика також можуть стати справжнім скарбом. Багато неймовірних історій ховаються в книгах, які є справжніми "скарбами" і з якими ми хочемо вас сьогодні познайомити. "Скарби" ‒ так називається серія книг, яка була заснована видавництвом "Знання" ще у 2013 році. У цій серії виходять твори, що ввійшли до скарбниці вітчизняної та світової літератури. Це і твори українських авторів, що вже стали класичними і вивчаються за шкільною програмою та програмою вищих навчальних закладів, і маловідомі та незаслужено забуті твори вітчизняних письменників, які заслуговують на те, щоб читачі зацікавились ними. Є в цій серії і книги зарубіжних авторів, які користуються заслуженою популярністю в українського читача і належать до класики світової літератури. Є й такі видання, що друкуються в Україні вперше: вперше перекладені українською мовою, і вперше стають доступними українському читачеві.

Тож вперед до бібліотеки за книжковими скарбами!

 

Лепкий, Б. Крутіж : повість / Б. Лепкий. – Київ : Знання, 2016. – 223 с. : іл. – (Скарби).

Це один з найкращих історичних творів Богдана Лепкого. Письменнику вдалося з великою правдивістю показати драматичний період в історії України ‒ період боротьби за гетьманство після смерті Богдана Хмельницького, що здобув назву Руїни. В центрі твору ‒ "родовитий" шляхтич Валентій Босаковський. Стурбований змовами і суперечностями серед козацької старшини, він піднімається на захист рідної землі. Перед нами дійсно круговерть подій, вирування пристрастей, зіткнення різних поглядів і людських доль. Вони захоплюють дедалі більше людей, виривають їх із звичайного життя і жбурляють у саме пекло. Через увесь твір рефреном проходить питання: чому у світі запанували розбій і ненависть, братовбивство і зрада? Де шукати порятунку для людей, для Вітчизни?

Динамічний сюжет, впізнавані історичні постаті роблять повість цікавою і захоплюючою. А безстрашність, лицарське благородство Валентія та його побратимів, а також влучні козацькі жарти та дотепи наповнюють душу оптимізмом і вірою у щасливе майбутнє.

Сухомлинський, В. Вогнегривий коник : казки / В. Сухомлинський. – Київ : Знання, 2017. – 255 с. : іл. – (Скарби).

Ця книга ‒ збірка мудрих і повчальних казок, оповідань, притч, новел, написаних для дітей і дорослих великим українським педагогом і письменником Василем Сухомлинським. Кожна казка і оповідання показують читачам неповторну красу природи, магічну силу доброти і чуйності у взаєминах між людьми, пробуджують у них бажання захистити слабшого, допомогти старшим. Вони допомагають виховувати в дітях найкращі людські якості. Призначені для дітей молодшого та середнього шкільного віку.

Тютюнник, Г. Вогник далеко в степу : вибрані твори / Г. Тютюнник. – Київ : Знання, 2018. – 207 с. : іл. – (Скарби).

До цієї збірки творів Григора Тютюнника ввійшли кращі повісті та оповідання письменника. Їх персонажі ‒ прості люди, життя яких припало на важкі післявоєнні роки. Автор писав лише про те, що він добре знав і пережив сам. Тому кожен твір збірки ‒ це портрет часу, неприхована, часом болісна правда про людей, яку письменник бачив серцем і прагнув донести новим поколінням. Книга нагадує нам про вічні цінності, учить чесності, людяності, шанобливого ставлення як до минулого, так і до людей, що живуть поруч із нами.

Кафка, Ф. Перетворення : вибрані оповідання / Ф. Кафка. – Київ : Знання, 2017. – 287 с. – (Скарби).

До збірки увійшли оповідання Франца Кафки, які мають здебільшого фантастичний сюжет, тісно вплетений автором у реальність. Неймовірне в цих творах відбувається у буденній обстановці, в них поєднується трагічне й іронічне, абсурдне та закономірне. Потрапляючи в незвичайні обставини, герої Кафки відчайдушно прагнуть врятуватися, однак на них усюди чатує фатум. Письменник змальовує складний світ людських стосунків, нездатність багатьох до справжньої любові та милосердя, трагічне знецінення людського життя. Кафка майстерно відобразив безсилля "маленької людини", її приреченість у цьому світі. Багата й дуже індивідуальна мова українського перекладача Івана Кошелівця надає книзі особливого шарму й привабливості.

Чапек, К. Оповідання з другої кишені / К. Чапек. – Київ : Знання, 2017. – 191 с. – (Скарби).

Книга "Оповідання з другої кишені" Карела Чапека – це збірка дотепних історій, більшість з яких написані¬ в де¬тек¬тивному жанрі. Але це не розважальний детектив. Автора¬ цікавить не таємниця злочину, а таємниця людської природи. Разом із своїми героями письменник роздумує про людські долі і вдачі, відносність істини, намагається збагнути глибинні психологічні процеси людини та суперечливість її поведінки. Крім з’ясування мотивації злочину, Чапек розмірковує над величчю кохання, важливістю дружби, загадковістю жінки, силою її почуттів, красою і неповторністю життя. Оповідання написані живою і колоритною розмовною мовою в іронічній манері. Вони сповнені доброзичливого гумору¬ та легко читаються.

Шолом-Алейхем Хлопчик Мотл : повість / Шолом-Алейхем. – Київ : Знання, 2017. – 287 с. – (Скарби).

Повість "Хлопчик Мотл" належить до найвідоміших творів Шолом-Алейхема. Вона сповнена любові до "маленьких людей", які, незважаючи на важке, злиденне життя, оптимістично дивляться у майбутнє, з гумором оцінюють своє становище, вірять у справедливість та мудрість Творця. В основі повісті – розповідь головного героя про поневіряння його сім’ї, котрій, як і багатьом іншим єврейським родинам, довелося залишити рідну домівку в пошуках кращої долі. Та хлопчик Мотл не тільки покірно приймає свою долю. Він ловить миті радості й насолоджується ними. Попри всі життєві негаразди, Мотл має прекрасне почуття гумору, і кожне його слово щире й дотепне. Саме завдяки цьому повість про непрості події в житті єврейського народу читається як пригодницький твір, сповнений неповторного національного колориту.

У серії "Скарби" вийшло з друку ще чимало цікавих книг. Ось деякі з них:

Баум, Ф. Американські казки / Ф. Баум. – Київ : Знання, 2016. – 143 с. – (Скарби).

Гоголь, М. Тарас Бульба : повість / М. Гоголь. – Київ : Знання, 2020. – 190 с. – (Скарби).

Доленга-Мостович, Т. Кар’єра Нікодема Дизми / Т. Доленга-Мостович. – Київ : Знання, 2015. – 383 с. – (Скарби).

Корчак, Я. Коли я знову стану малим : повість / Я. Корчак. – Київ : Знання, 2018. –191 с. – (Скарби).

Леру, Г. Привид Опери / Г. Леру. – Київ : Знання, 2015. – 335 с. – (Скарби).

Назарук, О. Роксоляна: жінка халіфа й падишаха Сулеймана Великого / О. Назарук. – Київ : Знання, 2015. – 366 с. – (Скарби).

Підмогильний, В. Невеличка драма : роман на одну частину / В. Підмогильний. – Київ : Знання, 2014. – 294 с. – (Скарби).

Стороженко, О. Марко Проклятий : вибрані твори / О. Стороженко. – Київ : Знання, 2014. – 206 с. – (Скарби).

Тичина, П. Не бував ти у наших краях! : вибрані твори / П. Тичина. – Київ : Знання, 2019. – 255 с. – (Скарби).

Турянський, О. Син землі : роман / О. Турянський. — Київ : Знання, 2020. — 303 c. – (Скарби).

Шиллер, Ф. Розбійники: п’єса / Ф. Шиллер. — Київ : Знання, 2020. – 175 с. – (Скарби).

 

 

30.03.2022

 

Погодьтесь, друзі, що кожна нова книга – це завжди цікава подія, нове знайомство та незабутні враження. А з ними завжди хочеться поділитись з найріднішими – батьками, друзями, приятелями. Видавництво "Час Майстрів" пропонує вибрати гарну книжку для сімейного читання, скориставшись серією "Рекомендуємо прочитати". У цій серії ви знайдете книги на будь-який смак: серйозні, веселі, повчальні, фантазійні, зворушливі. Впевнені, вони будуть цікавими і юним читачам, і їхнім батькам, бо дорослим допоможуть згадати себе в дитинстві і краще зрозуміти своїх дітей, а дітям – знайти нових друзів та отримати купу позитиву. Тож знайомтесь з новими книгами цієї серії. Вони не так давно надійшли до нашої бібліотек і їх на книжкових поличках вдосталь, так що дістанеться усім охочим.

 

Гавріш, О. Казки баби Гавришихи / О. Гавріш. – Київ : Час майстрів, 2019. – 356 с. : іл. – (Рекомендуємо прочитати).

Кожне українське село ‒ це маленькій світ зі своїми звичаями та легендами, зі своїми героями і, навіть, зі своїми демонами. Ось і в цій книзі казок сільська баба Гавришиха розкриває своїм онукам, які приїхали погостювати з міста, таємниці села Некремінне. В її оповідях з’являються і сільська відьма, і страшний лісовий цар Ох, і невідомі мерці, які тероризують люд, і лиха дзеркалиця, що висмоктує душу, та ще чимало іншої усілякої нечисті. Кожна бабина оповідка навіює страх та тривогу… Але, як і ведеться в казках, кожного разу добро перемагає злі сили.

 

Курилов, С. Сам в океані: історія втечі / С. Курилов. – Київ : Час майстрів, 2019. – 248 с. : іл. – (Рекомендуємо прочитати).

Не часто зустрінеш документальну книгу, автор якої викладає текст так, наче це не історія життя, а крутезна пригодницька історія. Саме такою є ця книга. Без їжі й пиття, без морського спорядження, оснащений лише маскою, ластами й трубкою, Слава Курилов проплив до філіппінського берега близько ста кілометрів, провівши в океані майже три доби... Ця невигадана історія ‒ про силу людської мрії, яка знищила страх і сумніви. Книга надихає знайти в собі силу, жагу до життя і здійснити задумане.

 

Коршунова, А. Комп і компанія / А. Коршунова. – Київ : Час майстрів, 2018. – 232 с. : іл. – (Рекомендуємо прочитати).

Як відкрити для себе світ, повний пригод і несподіванок? Варто лише натиснути кнопку "Вимкнути комп’ютер" і зробити крок назустріч літу. Владик, герой цієї книги, виріс у місті, і навіть тиждень у селі без комп’ютера й Інтернету здається йому справжньою каторгою. А вже за кілька днів він разом із компанією нових друзів порине у життя, повне захопливих занять. Їм вдасться, навіть, викрити злочинців! Як виявилось, й поза компом є життя! То комп чи компанія ‒ що краще? Цей твір може стати для підлітків першим кроком до розуміння переваг "живого" спілкування.

 

Пеннак, Д. Око вовка / Д. Пеннак. – Київ : Час майстрів, 2018. – 104 с. : іл. – (Рекомендуємо прочитати).

Полярний вовк із паризького зоопарку вже понад десять років дивиться на все, що відбувається навколо, лише одним оком. Якось до його клітки підійшов хлопчик-сирота. І навіть в одному вовчому оці він побачив біль і страждання. Хлопчикові не байдужа доля вовка, тож він теж заплющує одне око і починає розповідати історії, що відкривають вовкові нові грані світу і ставлять перед ним питання, над якими він раніше не замислювався. Чи може людина потоваришувати з хижим звіром? Прочитайте книгу і дізнаєтесь відповідь. Надзвичайно зворушлива, трішки фантастична, трішки психологічна і чуйна історія!

 

Кириченко, В. Багато веселих історій / В. Кириченко. – Київ : Час майстрів, 2017. – 206 с. : іл. – (Рекомендуємо прочитати).

У книжці зібрано 69 оповідань. Це хроніка подій із життя одного хлопчика, який не давав занудьгувати цілій купі людей – мамі, татові, бабусі, дідусеві, сусідам, друзям, вихователькам дитсадка, випадковим перехожим. А потім хлопчик виріс, написав і намалював цю чудову веселу книжку і тепер не дає нудьгувати жодному з читачів. Книга буде цікава і дорослим, бо автор майстерно передає свої почуття у дитячому віці, свої наївні погляди та реакції на слова і дії батьків. В книзі є чимало повчальних моментів, описано багато кумедних випадків. Вона про дитинство, про стосунки, про дружбу, про саме життя…

 

Потапова, А. Молочний зуб дракона Тишка /А. Потапова. – Київ : Час майстрів, 2017. – 152 с. : іл. – (Рекомендуємо прочитати).

Славко і Оксанка ще не знають, що на них чекає маленький, але справжній дракончик Тишко, який і бурчить, і лається, але заради друзів готовий ставати плотом, мостом і навіть літальним апаратом. Але дракончика попри все потрібно повернути до його мами. Діти дуже хочуть допомогти своєму другу в цьому, тому ніяка небезпека їх не зупинить. Ця казка стверджує, що, віддаючи і допомагаючи, стаєш щасливішим, а прагнення тільки примножувати і зберігати своє багатство веде до самотності. А ще казка навчить не надто дивуватися, якщо раптом зустрінете велетенського дракона-вегетаріанця.

Книга призначена дошкільнятам та молодшим школярам. Підійде вона також і для сімейного читання, бо ця мудра і цікава казка про добро, дружбу та справедливість виховує найкращі якості і почуття.

 

У нашій бібліотеці ви знайдете ще чимало книжок цієї серії. Ось деякі з них:

Андрусяк, І. Сорокопуди, або як Ліза і Стефа втекли з дому : дівчача повість / І. Андрусяк. – Київ : Час майстрів, 2015. – 96 с. : іл. – (Рекомендуємо прочитати).

Багряний, І. Тигролови / І. Багряний. – Київ : Час майстрів, 2016. – 320 с. : іл. – (Рекомендуємо прочитати).

Григорук, А. Перша доріжка в небо / А. Григорук. – Київ : Час майстрів, 2017. – 112 с. : іл. – (Рекомендуємо прочитати).

Гузєєва, Н. Любов та 17 страждань Петрика П’яточкіна / Н. Гузєєва. – Київ : Час майстрів, 2017. – 200 с. : іл. – (Рекомендуємо прочитати).

Кириченко, В. Страшенно-хуліганська книжка / В. Кириченко, Ю. Нікітінський. – Київ : Час майстрів, 2019. – 108 с. : іл. – (Рекомендуємо прочитати).

Нікітінський, Ю. Вовчик, який осідлав бомбу / Ю. Нікітінський. – Київ : Час майстрів, 2019. – 136 с. : іл. – (Рекомендуємо прочитати).

Новацька-Тітаренко, Т. Завтра новий день, або На гілці старої яблуні : повість / Т. Новацька-Тітаренко. – Київ : Час майстрів, 2020. – 136 с. : іл. – (Рекомендуємо прочитати).

Фомбель, Т. Тобі Лолнесс : У 2-х кн. Кн. 1. На волосину від загибелі / Т. де Фомбель. – Київ : Час майстрів, 2018. – 368 с. : іл. – (Рекомендуємо прочитати).

Фомбель, Т. Тобі Лолнесс : У 2-х кн. Кн. 2. Очі Еліші / Т. де Фомбель. – Київ : Час майстрів, 2016. – 384 с. : іл. – (Рекомендуємо прочитати).

Фредріксон, А. Пригоди пусяки Сані / А. Фредріксон. – Київ : Час майстрів, 2015. – 152 с. : іл. – (Рекомендуємо прочитати).

Шевердіна, А. Крамниця щастя / А. Шевердіна. – Київ : Час майстрів, 2019. – 216 с. : іл. – (Рекомендуємо прочитати).

Яріш, Я. Самійло / Я. Яріш. – Київ : Час майстрів, 2016. – 200 с. : іл. – (Рекомендуємо прочитати).

 

 

13.12.2021

Друзі!

 

Погодьтесь, усі ми – хтось більше, а хтось менше – любимо мріяти, фантазувати. Безперечно, мріяти – життєво необхідно! Так вже влаштований наш світ: якщо дуже вірити в мрію і діяти, вона, швидше за все, здійсниться.

А про що мріють діти? Можливо, як зустріти фею чи єдинорога, як поговорити з золотою рибкою, як стати космонавтом, принцесою або супергероєм? Книги для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку видавництва «Vivat» , що виходять у серії «Мрійники», допоможуть маленьким читачам поринути в країну мрій. Вони розкажуть про те, як сміливість, віра в добро та впевненість у собі можуть творити справжні дива, про те, що щастя ховається у простих речах, і що не варто боятися бути інакшими. Теплі, добрі, здебільшого кумедні історії мають незвичайні сюжети. Кольорові та оригінальні ілюстрації дуже гарно прикрашають книги. З такими цікавими книжками діти точно не засумують, а батьки не вагатимуться, що ж почитати маленьким мрійникам. І головне, всі вони є у "Юному читачі". Тож поспішайте до бібліотеки.

 

Андрусяк, І. Морськосвинський детектив / І. Андрусяк. – Харків : ВД Vivat, 2021. – 96 с. : іл. – (Мрійники).

В одному багатоквартирному будинку живе собі великий, геніальний, славетний детектив Жерар. Ну, принаймні, він так про себе думає. Такого детектива ви ще не бачили. Жерар – це ... морська свинка, а точніше свин. Коли стаються таємничі злочини, до нього по допомогу звертаються усі тваринки-жителі не лише цього або сусідніх будинків, але й ті, що мешкають на вулиці. Однак Жерар береться за справу, лише отримуючи смачненький гонорар з листочків та зерняток. Та все ж він розплутує найскладніші, найзагадковіші справи свого двору. Судіть самі – ось з'являється якась таємнича істота, настільки страхітлива, що хом'як втрачає свідомість і падає з великої висоти. А грізний дворовий пес ціпеніє, побачивши страшидло. А хто ж ще, як не геніальний детектив, безстрашно рушає до лігва хижаків, щоб знайти сліди зниклої мешканки бібліотеки та поцуплені скарби. Книга складається із трьох детективних історій. Всі вони цікаві та веселі. А ще навчають бути уважними і спостережливими. А які неймовірні ілюстрації! Книга буде цікава і батькам і дітям. Спробуйте! Радимо!

 

Креллер, С. Швидкожер-монстр, який завжди запізнювався / С. Креллер, С. Бюхнер. – Харків : ВД Vivat, 2018. – 80 с. : іл. – (Мрійники).

Знайомся: це Швидкожер! Хто він? Звичайнісінький монстр. Ви ж захоплюєтесь вигадливими монстриками, яких так весело придумувати? То ось і він. Швидкожер робить все, що належить монстрам: іноді не вітається у відповідь, лякає бабусь у трамваях, час від часу він чистить кілька своїх зубів, а відрижка його бува настільки жахлива, що всі довкола втікають. І все це нормально у світі монстриків. Але навіть в такому середовищі запізнюватися – це верх невихованості. Чи зможе монстр виправитися? Мерщій читай, і дізнаєшся! Тут шість цікавих та смішних історій-пригод, які трапилися з Швидкожером. А ще тобі сподобаються яскраві малюнки про містечко, де живуть монстрики, їх домівки, транспорт, яким вони пересуваються, їжу та хоббі.

 

Кузякін, К. Кожен може стати принцесою : казки про дівчисько з палацу / К. Кузякін, Є. Доброва. – Харків : ВД Vivat, 2018. – 80 с. : іл. – (Мрійники).

Ну хто з дівчаток не мріє стати принцесою? У цій книзі живе весела принцеска, яка кличе татка «ваша татусевосте», яка вчиться етикету, але це не заважає їй почубитись у пісочниці з хлопчиком. Вона дуже справжня, така жива, що майже можна до неї доторкнутись. І така непосида! Чого тільки не спадало на думку Принцесі! Зробити ремонт у замку, порибалити, пошукати ананаси на березі, стати письменницею – батьки просто за голову хапаються від витівок улюбленої доньки. А втеча у місто з-під самісінького носа Головного Радника пана Етикетуса! Що ж трапилося далі? Швидше відкривайте книжку! І готуйтеся отримувати задоволення від напрочуд добрих і по-справжньому кумедних історій.

 

Кузякін, К. Кожен може поцілувати принцесу / К. Кузякін. – Харків : ВД Vivat, 2018. – 80 с. : іл. – (Мрійники).

Казково-детективна історія про Сплячу Принцесу – на дуже новий лад! У королівстві сталася велика неприємність: утік генерал-бухгалтер, прихопивши королівську скарбницю. Щоб урятувати становище, Король і Головний Радник пан Етикетус вдалися до… хитрощів. І тепер кожен, хто сплатить організаційний внесок і відгадає три загадки, зможе поцілувати Принцесу. Ось тільки ця непосида зовсім не хоче ні спати, ні цілуватися… А далі події розвиваються так несподівано і стрімко, що читачам точно не доведеться нудьгувати. Кумедні ілюстрації й легкий добрий гумор викличуть дзвінкий сміх.

 

Нікітінський, Ю. І прийшли пінгвіни / Ю. Нікітінський. – Харків : ВД Vivat, 2018. – 80 с. : іл. – (Мрійники).

А що ви знаєте про пінгвінів? Звичайно, що вони живуть в Антарктиді. Але незвичайне те, що вони прилітають літаком в гості до київського школяра Вані, беруть участь в рок-концерті, вирощують парникові помідори. А ще доставляють до Києва антарктичне морозиво і... літають в космос. Як ще проводять час Ваня Овалов та пінгвін Міхельсон ти дізнаєшся, коли прочитаєш книжку. Ця книжка для тих, хто любить жартувати, фантазувати і вигадувати чудернацькі історії.

 

Пилипенко, О. Дуже чемний лемур. Захоплива школа етикету / О. Пилипенко. – Харків : ВД Vivat, 2016. – 80 с. : іл. – (Мрійники).

У густих джунглях на далекому екзотичному Мадагаскарі мешкає веселий стрибучий лемур на ім'я Джамп. Він полюбляє гратися з друзями, смачно попоїсти, інколи не слухається батьків... Але є в нього одна здібність, яка робить його особливим – де б він не був, що б не робив, обов’язково потрапить у халепу. Хто тільки не постраждав від нечемної поведінки тваринки! Але цей малюк уміє вийти зі складної ситуації і зробити правильні висновки. Читаючи цю книгу ви зможе подорожувати справжнісінькими джунглями, а також познайомитеся з їхніми неймовірними мешканцями та зазнаєте справжніх, просто неймовірних пригод.

 

Поставна, Т. Коли я була лисицею / Т. Поставна. – Харків : ВД Vivat, 2019. – 64 с. : іл. – (Мрійники).

Історія маленької мрійниці буде цікава для читачів будь-якого віку. Якось дідусь запевнив онучку, що знайшов її в лісі й що насправді вона – лисиця, яка «з часом вилюдніла, хоча так і залишилася руда і дика». Дівчинка, котрій саме виповнилося п’ять років, не мала жодних причин, щоб не повірити діду. Крім того, саме він і бабуся були всією родиною маленької Лисиці. І ще пес Меркурій. Глибока і душевна, дуже прониклива книжка про дитинство і віру в дива, втрату близької людини, про пригоди дівчинки, її вірного друга – собаки та особистого янгола на ім’я Ре. Ласкаво просимо до світу Лисички!

 

Степаненко, Я. Заборонений Санта, або Перше Різдво Славка / Я. Степаненко. – Харків : ВД Vivat, 2020. – 112 с. : іл. – (Мрійники).

А що, як Різдва не буде? Влада заборонила святкування й наказала замурувати всі каміни в місті. У школах розповідають, що різдвяні персонажі – суцільна вигадка. Однак десятирічного Славка ці заборони не лякають – вони лише розбурхують цікавість. Разом із батьком хлопчик розпалює не замурований усупереч наказу камін, і з цього починаються пригоди. Це бешкетна світла історія про Різдво, про юного Ніколаса з Мири Лікійської, він же Святий Миколай, він же Санта Клаус. Про те, що різдвяні бажання здійснюються, варто лише мріяти й вірити у власні сили і в дива. А ще про сміливість, незламний дух і відстоювання прав попри заборони.

 

Чапек, Й. Оповідання про песика й кицю. Як вони разом господарювали та ще багато про що / Й. Чапек. – Харків : ВД Vivat, 2016. – 80 с. : іл. – (Мрійники).

А чи знаєте ви, що десь зовсім поруч, можливо, на сусідній вулиці, живуть і самі господарюють... песик та киця? Не вірите? Тоді скоріше відкривайте книжку відомого чеського письменника Йозефа Чапека! І познайомтеся з милими й добрими тваринками, які вміють робити все: і мити підлогу, і пекти торт, і навіть давати вистави! Вони ніколи не сваряться. А головне: вони дуже полюбляють веселитися з дітлахами! Завітайте до песика й киці в гості і дізнаєтесь про кумедні пригоди, які трапились з маленькими друзями.

 

Юс, А. Маленький Лев / А. Юс. – Харків : ВД Vivat, 2016. – 80 с. : іл. – (Мрійники).

У звичайному невеличкому містечку живе собі незвичайний маленький лев, якого так і звати Маленький Лев, бо він загубився, коли його мама роздавала усім імена. Дуже цікавий та допитливий малюк боїться пропустити найсвіжіші новини. Наприклад, якщо хтось відправиться в навколосвітню подорож або відкриє нову планету, а він не буде знати. Лев вивчає світ навколо, грається, дивується та заводить друзів, має завжди хороший настрій. І навіть коли він вирішує посумувати, йому це не вдається, надто вже весела в нього вдача. Його люблять всі, навіть місто, в якому він живе. А ті, хто ще не знає Маленького левенятка, обов’язково захочуть з ним познайомитись, адже він багато фантазує, придумує історії, і твердо вірить в них. З таким життєрадісним другом корисно і приємно проводити час.

 

 

Друзі!

 

І знову ми ведемо розмову про вже добре відоме вам Харківське видавництво "ШКОЛА", а саме про їхню, ну дуже цікаву, серію "Дитячий бестселер». Впевнені, що книги з цієї серії одразу припадуть вам до душі, бо знайомлять з найкращими творами українських та зарубіжних дитячих письменників. Більшість із них – це визнана дитяча класика, написана десятки років тому. Проте, і натепер книги залишаються цікавими і дорослим, і дітям, бо коли починаєш гортати сторінки, то відразу потрапляєш у чарівний світ неймовірних вигадок, казок та фантазій. До того ж книги мають красиве оформлення, якісний друк, багато кольорових ілюстрацій, які так приємно роздивлятися. Тож чекаємо вас з нетерпінням в стінах нашої бібліотеки.

 

Прокоф’єва, С. Латочка та Хмареня / С. Прокоф’єва. - Харків : ВД ШКОЛА, 2015. - 224 с. : іл. - (Дитячий бестселер).

 

Ця книжка розповідає про королівство, у якому існувала жахлива заборона на вільне користування водою. Тож вода стала на вагу золота. Та ось у запилюжене, втомлене посухою королівство навідалася… справжня хмарка, а точніше Хмареня, яке збурило геть усе. Воно подружилося з бідною дівчинкою-служницею на ім’я Латочка, і вже разом вони, потрапляючи в неймовірні пригоди, нарешті перемогли жадібного короля Фонтаніуса та його підступного прислужника Слуха.

 

Сухомлинський, В. Всі добрі люди - одна сім'я : збірка творів / В. Сухомлинський. - Київ : ШКОЛА, 2016. - 160 с. : іл. - (Дитячий бестселер).

 

До збірки художніх творів Василя Сухомлинського увійшли не тільки твори, де дійові особи люди, а й тварини та рослини. І немає значення, де відбуваються ті чи інші події, бо ж усюди можна побачити щедрість і жадібність, радість і смуток, вірність і зраду… Пронизані любов’ю до всього живого, твори письменника вчать у кожній ситуації прислухатися до голосу серця.

 

Лагерлеф, С. Дивовижна подорож Нільса з дикими гусьми / С. Лагерлеф. - Харків : ВД ШКОЛА, 2018. - 224 с. : іл. - (Дитячий бестселер).

 

У книзі розповідається про захоплюючу подорож хлопчика з дикими гусьми до Лапландії. Зачарований гномом малий Нільс і свійський гусак Мартин потрапляють разом з дикими гусьми у неймовірні пригоди. Часто їхнє життя висить на волосині. Боротьба з хитрющим лисом, самовідданий порятунок друзів – через усе це проходить герой казкової повісті. І тільки пізнавши ціну справжньої дружби, Нільсу вдається побороти гномові чари і знову стати звичайним хлопчиком.

 

Баррі, Д. Пітер Пен : повна версія / Д. Баррі. - Харків : ВД ШКОЛА, 2018. - 224 с. : іл. - (Дитячий бестселер).

 

Це найулюбленіша книжка мільйонів дітей по всьому світу! Вона запрошує малих і великих читачів у дивовижну подорож до острова Небувандії – країни вічного дитинства. А дивовижна ця подорож хоча б тому, що летіти треба самим! Зробити це дуже легко ‒ варто лише уявити собі прекрасний острів. Там на вас чекають хлопчаки із їхнім ватажком – Пітером Пеном, чванькувата фея Дзинька і підступні пірати. Та найдужче слід боятися капітана Гака, який замість руки має страшний залізний пазур! А ще там є гості: дівчинка Венді та двоє її братиків. Тож у такому товаристві точно буде весело.

 

Це лише чотири книги з цієї чудової серії, але на полицях нашої бібліотеки ви знайдете ще чимало не менш цікавих. Ось деякі з них:

 

Волков, О. Чарівник Смарагдового міста / О. Волков. – Харків : ВД Школа, 2013. – 224 с. : іл. – (Дитячий бестселер).

Кіплінг, Р. Чому і як? Такі собі казочки / Р. Кіплінг. – Харків : ВД Школа, 2020. – 240с. : іл. – (Дитячий бестселер).

Нестайко, В. Дивовижні пригоди в лісовій школі [комплект із 4-х книг]. – Харків : ВД Школа. – (Дитячий бестселер).

Прокоф’єва, С. Маша і Ойка / С. Прокоф’єва. – Харків : ВД Школа, 2017. – 72 с. : іл. – (Дитячий бестселер).

Чеповецкий, Е. Весёлые приключения Мыцика и Кыцика / Е. Чеповецкий. – Харьков : Школа, 2017. – 160 с. : ил. – (Детский бестселер).

Чеповецький, Ю. Пригоди шахового солдата Пєшкіна / Ю. Чеповецький. – Харків : ВД Школа, 2016. – 192 с. : іл. – (Дитячий бестселер).

 

 

Шановні прихильники цікавого читання!

 

Харківське видавництво "ШКОЛА" підготувало для вас цікавенну новину! Започатковано видання серії "Нова дитяча книга". Саме в цій серії видаються книги сучасних зарубіжних письменників, що пишуть для дітей і про дітей. Сьогодні, зокрема, ми знайомимо вас з книжками популярних польських письменників Малгожати Стрековської-Заремби, Аніти Гловінської, Ґжеґожа Касдепке та відомого фінського письменника Тімо Парвели.

Чудово ілюстровані книги припадуть до смаку не тільки маленьким читачам, а й батькам. Буде гарна нагода повернутися в дитинство. Тож, уперед, до "Юного читача" за книжками!

 

Гловінська, А. Для чого потрібні котлети? / А. Гловінська. – Харків : ВД ШКОЛА, 2017. – 128 с. : іл. – (Нова дитяча книга).

 

Гловінська, А. Дірка в газеті / А. Гловінська. – Харків : ВД ШКОЛА, 2018. – 128 с. : іл. – (Нова дитяча книга).

Коли голова повна шалених ідей, то легко потрапити у великі халепи. Але для хлопця Каєтана та його шкільних друзів кожна така халепа перетворюється на цікаву пригоду. Письменниця вміє захопливо розповісти про різні ситуації, які, напевне, пригадають зі свого шкільного життя і маленькі читачі і. навіть, їхні батьки. До речі, свої книжки вона ілюструє сама!

 

Касдепке, Г. Касперіада. Незвичайні пригоди звичайної родини / Г. Касдепке. – Харків : ВД ШКОЛА, 2016. – 192 с. : іл. – (Нова дитяча книга).

Письменник Ґжеґож Касдепке написав кумедні історії про хлопчика Каспера, який навіть буденні справи може перетворити на пригоди, і цим захоплює читачів по всьому світу. У Польщі письменника вважають одним з найбільш яскравих фантазерів сучасності зі своєрідним почуттям гумору.

 

Касдепке, Г. Знайомтесь: детектив Нишпорка. Нові клопоти детектива Нишпорки / Г. Касдепке. – Харків : ВД ШКОЛА, 2016. – 144 с. : іл. – (Нова дитяча книга).

 

Касдепке, Г. Зачіпки детектива Нишпорки. Канікули детектива Нишпорки / Г. Касдепке. – Харків : ВД ШКОЛА, 2016. – 136 с. : іл. – (Нова дитяча книга).

Бажаєте навчитися логічно мислити, робити висновки та розгадувати цікаві загадки? Тоді запрошуємо вас познайомитися з кумедним диваком – детективом Нишпоркою, який працює в детективній агенції «Рожеві окуляри»! Ви дізнаєтесь, куди поділися шкарпетки з дельфінами, хто зламав повітряного змія та як, навіть, звичайні речі можуть стати необхідними зачіпками для розслідування загадок.

 

Касдепке, Г. Обережно! Усе, що має знати дитина, щоб безпечно бавитися вдома / Г. Касдепке. – Харків : ВД ШКОЛА, 2017. – 64 с. : іл. – (Нова дитяча книга).

Гострі предмети, гарячі рідини, отруйні речовини — все це може бути небезпечним як для дорослих, так і для дітей. Найбільше нещасних випадків трапляється з дітьми у власних домівках, тому Ґжеґож Касдепке в цій книжці розповідає про все, що має знати дитина, щоб безпечно бавитися вдома.

 

Парвела, Т. Елла та її друзі / Т. Парвела. – Харків : ВД ШКОЛА, 2016. – 96 с. : іл. – (Нова дитяча книга).

 

Парвела, Т. Елла та її друзі. Веселі пригоди / Т. Парвела. – Харків : ВД ШКОЛА, 2016. – 128 с. : іл. – (Нова дитяча книга).

В першій книзі юні читачі, познайомившись з фінською дівчинкою Еллою, дізнаються про цікаве і веселе життя першокласників. А в другій книзі вони разом з Еллою і її друзями перейдуть до другого класу. Кумедні й дотепні розповіді дівчинки про шкільні будні, гумор письменника, а також спільне читання книги разом з батьками подарують незабутні моменти всій родині. Книги про Еллу входять до сотні найбільш читаних дитячих книжечок у Західній Європі.

 

Стрековська-Заремба, М. Беррі, гангстер і купа клопотів / М. Стрековська-Заремба. – Харків : ВД ШКОЛА, 2017. – 160 с. : іл. – (Нова дитяча книга).

 

Стрековська-Заремба, М. Канікули з коровою, танком і злодієм / М. Стрековська-Заремба. – Харків : ВД ШКОЛА, 2017. – 128 с. : іл. – (Нова дитяча книга).

Ці книги відомої польської письменниці про шалені пригоди, щиру хлоп’ячу дружбу та вірного пса Беррі. Двоє найкращих друзів Куба і Войтек – головні герої цих книжок – переживають неймовірно захоплюючі та кумедні пригоди. Крім того, це історії про дуже важливі речі: страх і сміливість, справедливість, слухняність та пустощі.

 

Стрековська-Заремба, М. Філіпек і весела сімейка / М. Стрековська-Заремба. – Харків : ВД ШКОЛА, 2016. – 160 с. : іл. – (Нова дитяча книга).

 

Стрековська-Заремба, М. Філіпек і шкільні витівки / М. Стрековська-Заремба. – Харків : ВД ШКОЛА, 2016. – 160 с. : іл. – (Нова дитяча книга).

 

Стрековська-Заремба, М. Філіпек і дівчатка / М. Стрековська-Заремба. – Харків : ВД ШКОЛА, 2016. – 144 с. : іл. – (Нова дитяча книга).

 

Стрековська-Заремба, М. Філіпек і шалені канікули / М. Стрековська-Заремба. – Харків : ВД ШКОЛА, 2016. – 144 с. : іл. – (Нова дитяча книга).

Історії про веселого бешкетника Філіпека та його друзів, без сумніву, сподобаються дітям. На читача чекає дуже насичена програма: змагання з футболу, викриття шпигуна, поїздка з дідусем у санаторій для літніх людей, спортивний табір з дівчатками-балеринами, «викрадення» власною тіткою, подушкова вечірка та ще чимало розваг. Бешкетник уміє розважити і себе, і усіх довкола!

 

Книги чудової серії «Нова дитяча книга»
ви знайдете в нашій бібліотеці.

 

Чекаємо вас!

 

11b.jpg

 

 

Шановні поціновувачі гарної книги!

 

Представляємо вашій увазі ще одну дуже цікаву книжкову серію. Її назва говорить сама за себе: "Найкраще – дітям", а виходить вона у видавництві "Час майстрів", творчий колектив якого своєю головною місією бачить створення книжок, призначених саме дітям, і книжок неабияких, а тих, які несуть корисні і справжні знання, розкривають устрій світобудови, формують правильні образи, дають досвід, а головне - залишають післясмак від їх прочитання. І хоча серія має назву "Найкраще – дітям", проте історії, які виходять у ній, варто б читати і дорослим, бо як кажуть самі видавці: "Книги ми створюємо для дітей, але так, щоб виховувати батьків". І ще один важливий момент: художники-ілюстратори допомагають зробити ці книги справжніми витворами мистецтва.

 

Вільямс, М. Вельветовий Кролик, або Як оживають іграшки / М. Вільямс. – Київ : Час майстрів, 2016. – 32 с. : іл. – (Найкраще – дітям).

Вперше надрукована у 1922 році, багаторазово перевидана, екранізована, показана в театрі і по телебаченню, ця книга стала світовим бестселером. Майже сто років вона залишається цікавою як для маленьких дітей, так і для їхніх батьків.

Простий вельветовий кролик став улюбленою іграшкою хлопчика, який не розлучався з ним ані вдень, ані вночі. Він не проміняв би його ні на які набагато красивіші іграшки. Кролик відчував себе потрібним і від цього був неймовірно щасливим. Єдине, що трохи засмучувало, це його «несправжність». Та щастя було зруйноване хворобою хлопчика. Малюк видужав, але лікар наказав позбутися усіх речей, що оточували хворого. Тому кролику довелось «загубитися». І він заплакав справжніми сльозами, але не від того, що його можуть спалити, а від розлуки з хлопчиком.

Чи оживають іграшки насправді? Хто врятує кролика та здійснить його мрію стати справжнім? Ця дитяча казка має неабияку глибину, навчає бути справжніми, здатними любити, прощати і бути потрібними.

 

Еліот, Р. Просто тому що / Р. Еліот. – Київ : Час майстрів, 2013. – 32 с. : іл. – (Найкраще – дітям).

Зворушлива історія про хвору дівчинку, розказана її маленьким братиком, нікого не зможе залишити байдужим. Кожний розділ книги – нова пригода малих: від будівництва замку з піску до подорожі на Марс. Просто тому, що… – це рефрен, який закінчує кожну із забавок: дівчинка просто така, яка є, її треба сприймати саме такою, особливою. І цього достатньо, щоб усвідомити: люблять малі одне одного не за щось, а просто тому що…

Це одна з кращих книг про справжню любов, яка рятує від страху і страждань, наповнює життя змістом і щастям. Адже люблять не заради чогось, не тому що треба. Справжня любов безумовна і безмежна. Вона сама обирає нас і дарує нам себе просто так, ПРОСТО ТОМУ ЩО... До слова, письменниця Ребекка Еліот написала цю книгу про своїх дітей.

 

Костецький, А. Віршаки-розбишаки / А. Костецький. – Київ : Час майстрів, 2016. – 36 с. : іл. – (Найкраще – дітям).

У цій книзі ціла тонна сміху. А то й більше! Не вірите? То перевірте, хоча сміх не так просто зважити. Знайти його в тяжких шкільних буднях зміг тандем дотепного пера відомого поета Анатолія Костецького і веселого олівця талановитого художника Дмитра Кузьменка. Ця книга легко спростує впевненість дорослих у тому, що поезія не дуже цікава школярам. Досить прочитати лише кілька рядків смішних віршів та кинути оком на веселі ілюстрації – і будь-якого розбишаку-нечитайка до книжки притягне, як магнітом. Заодно ви дізнаєтесь про п’ять нетрадиційних способів застосування портфеля, опануєте новітній вид спорту – перильне катання, спробуєте затвердити новий закон про батьківське дозвілля, а ще довідаєтесь про дуже, ну дуже страшну таємницю.

 

Макаревич, А. Сказки / А. Макаревич. – Київ : Час майстрів, 2014. – 32 с. : іл. – (Лучшее – детям).

Талановитий російський музикант Андрій Макаревич, відомий нам, як дуже смілива людина, яка не боїться висловлювати свою думку, як виявилось, є не менш талановитим письменником. У нього вже вийшло кілька художніх творів, але книгу для дітей він написав вперше. У ній всього дві казки: «Сказка про сардинку» та «Сказка про деревянную палочку». Казки філософські, як і вся його творчість. Вони про те, що іноді потрібно йти проти системи, плисти проти течії, не боятися бути несхожим на інших. Одна казка – про сардинку Ліду, яка мала багато подруг, з якими могла щебетати про що завгодно… Але ось одного разу Ліда опинилась сама посеред величезного океану.... Як вона справиться з його небезпеками, чи подолає перешкоди?

Друга казка на прикладі звичайної диригентської палички розповідає про унікальність свого призначення.

Доповненням до текстів стали прекрасні ілюстрації харківської художниці Галини Зінько.

 

Амфт, Д. Як полюбити павученя : казки / Д. Амфт. – Київ : Час майстрів, 2018. – 104 с. : іл. – (Найкраще – дітям).

Чому люди так бояться павуків? Можливо тому, що вони такі тихі і з’являються наче з-під землі? А можливо, заздрять їм, бо вони вміють плести таке чудове павутиння? Маленька допитлива павучинка Леле здійснить велику подорож, щоб знайти відповіді на ці запитання. Разом з нею і ви побуваєте на павучиному дні народження та почуєте цікаві історії про звірів далекої Африки, відвідаєте ферму та познайомитеся з тамтешніми тваринами, а також разом з героями книги відчуєте радість від того, що в родині з’являється нова дитина.

Так звідки ж береться арахнофобія (страх павуків) та як її позбутися? Маленьке павученя допоможе вам знайти відповіді на ці запитання.

 

Байки з мораллю. – Київ : Майстер-клас, 2012. – 40 с. : іл. – (Найкраще – дітям).

Байка – це дуже давній спосіб передавати мудрість. Ця книга пропонує старовинні байки в сучасній обробці. У ній зібрано 18 невеликих цікавих історій на здавна відомі сюжети. Деякі з них були придумані ще Езопом дві з половиною тисячі років тому, деякі – іншими байкарями в різні часи і в різних країнах. Усі байки закінчуються коротенькими віршиками-моралями, в яких і приховані зернятка мудрості.

Байки завжди висміювали людські вади – жадібність, дурість, нещирість, марнославство. Ми впізнаємо у їхніх персонажах родичів, сусідів, знайомих... Чи вистачить нам сміливості впізнати в них себе?

 

Гузєєва Н. Жила собі дівчинка / Н. Гузєєва. – Київ : Час майстрів, 2013. – 40 с. : іл. – (Найкраще – дітям).

Хоча головна героїня книги – маленька дівчинка на ім’я Оленка, насправді ця книга не тільки про неї, а й про її сім’ю і про все, що в ній відбувається. А там відбуваються різні історії: смішні, веселі, добрі. Але й сумні трапляються – це коли домочадці сваряться або коли ні в кого ні для кого немає часу. Наче всі в одній квартирі живуть, але кожен сам по собі. І що ж тоді робити? Ось тоді Оленка вигадала та-а-аке!... Таке чудове заняття, таке свято вона придумала! Гарантуємо, вам точно захочеться зробити так само, як Оленка.

Смішні та зворушливі історії про дівчинку Оленку дають можливість поглянути на себе збоку, відшукати рецепт щастя і любові. Книга вчить тому, що сім'я, дім, любов та взаєморозуміння між близькими – найважливіші складові щастя людини.

 

До речі, у нашій бібліотеці ви знайдете ще чимало книжок цієї серії. Ось деякі з них:

 

Горбачов, В. Пригоди Хрюші / В. Горбачов. – Київ : Час майстрів, 2016. – 96 с. : іл. – (Найкраще – дітям).

Дитячі пісеньки народів світу. – Київ : Майстер-клас, 2013. – 32 с. : іл. – (Найкраще – дітям).

Козлов, С. Їжачок у тумані : казки про справжнє / С. Козлов. – Київ : Час майстрів, 2015. – 104 с. : іл. – (Найкраще – дітям).

Марійка та ведмедів трійко : народна казка. – Київ : Майстер-клас, 2014. – 24 с. : іл. – (Найкраще – дітям).

 

11b.jpg

 

 

Наші шановні читачі!

 

Наразі представляємо вашій увазі дуже цікаву книжкову серію під назвою "Книжкова полиця підлітка". Книги цієї серії видаються добре відомим не тільки в Україні харківським видавництвом "Vivat". Ми добре знаємо, що молодь та підлітки – дуже уважна та вимоглива аудиторія, бо саме під час дорослішання підлітки самі визначають власні інтереси, бажання та розставляють свої пріоритети, у т. ч. і в питанні, які саме книжки їм читати. На сторінках книг, які ми пропонуємо нижче, ви зможете знайти споріднені душі і наповнити своє життя їхніми переживаннями та пригодами. До речі, в сучасній підлітковій літературі часто піднімаються цілком дорослі питання, актуальні для нашого сьогодення. Упевнені, що представлена нижче серія може багато чому навчити не тільки молоде покоління, а й всезнаючих дорослих.

 

Відута, Л. Ловці думок : роман / Л. Відута. – Харків : ВД Vivat, 2018. – 240 с. ‒ (Книжкова полиця підлітка).

У дивовижних світах точиться боротьба за рівновагу. Квадроси, вогнекрили, могутні маги – всі вони пов’язані із Правителем, мудра воля якого забезпечує лад і викликає заздрість у темних сил. І коли двадцять родів гинуть із волі зрадників, постати проти них може лише він – юнак, якому стерли пам’ять, але в якого не змогли забрати талант ловця думок. Він знаходить вірних друзів, мандрує між світами і отримує найвищий дар – кохання. Але основна боротьба ще попереду…

 

Матолінець, Н. Гессі : роман / Н. Матолінець. ‒ Харків : ВД Vivat, 2018. – 416 с. – (Книжкова полиця підлітка).

У затишному світі, де люди дбають передусім про мистецькі насолоди, танцювальні вечірки й вишукані манери, живе 15-річна Гессі. Проте її життя перетинається з іншим світом – невидимим, міфічним. І чим далі, то більше Гессі розуміє: вона має розгадати хитросплетіння цих світів – лише тоді сповна пізнає себе… З одного боку – це фентезійна історія із різними світами та богами, з іншого – історія про дорослішання на тлі цілком звичних підліткових проблем. Це історія пошуку себе.

 

Нікуліна, А. Зграя : роман–виклик / А Нікуліна. – Харків : ВД Vivat, 2018. – 320 с. – (Книжкова полиця підлітка).

Це міський роман про сучасну молодь, для якої надзвичайно важливими є спорт та самовдосконалення, неформальні об’єднання та почуття братства. П’ятеро 18-річних львів’ян щодня тренуються, адже паркур – це стиль їхнього життя. Разом хлопці – команда, вони сильні і здатні протистояти небезпеці та долати власні страхи. В цілому роман про те, як варто гуртуватися та підтримувати один одного.

 

Нікуліна, А . Сіль для моря, або Білий Кит : роман–буря / А. Нікуліна. – Харків : ВД Vivat, 2018. – 320 с. – (Книжкова полиця підлітка).

Ліза не знаходить спільної мови ані з батьками, ані з однокласниками. Здається, єдині, хто її розуміють – це море і хлопець під загадковим ніком Білий Кит. А ще дивна Анна, яка вчить: "Головне не те, що зовні, і не ті, хто навколо тебе. Головне, що в тебе всередині". Чи випадкова їхня зустріч з Лізою? Хто такий насправді Білий Кит? Ця історія про довіру, зневіру, любов, і про те, що сенс життя не в тому, щоб ставати сіллю для моря.

 

Дашевська, Н. Віллі / Н. Дашевська. ‒ Харків : ВД Vivat, 2016. – 128 с. ‒ (Книжкова полиця підлітка).

Дитинство ‒ це така пора, коли у твоєму житті неодмінно з’являється щось дивовижне. Приміром, балакучий велосипед або покинуте Село велетів; або височезна подруга, котра випікає смачнюче печиво. У героя повісті Севка усе це є. Але він вірить у дива, які чекають на нього. Звісно, в житті чекають не лише дива, проте Севко не засмучується. Разом зі своїми друзями він заново відкриває своє місто та знаходить у ньому дивовижні місця.

 

 

 

Дорогі наші маленькі "Читайлики"! Шановні батьки!

 

Звичайно ж ви погодитесь з нами, що мудрість книг об’єднує людей, позитивно впливає на родинні стосунки, допомагає разом пізнавати світ. Яскравим прикладом книжок для сімейного читання, цікавих як дітям, так і дорослим, є серії книг-біографій відомих людей видавництва «Агенція «ІРІО» "Видатні українці. Люди, які творили історію" та "Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей".

Наша історія знає чимало імен видатних і талановитих українців, що зробили значний внесок у розвиток науки, мистецтва, літератури… Кожен з них вплинув на Україну та світ своїми вчинками, працею, думками, відкриттями та дослідами. Серія книжок "Видатні українці. Люди, які творили історію" присвячена розповідям саме про таких величних людей. У них докладно ідеться про дитинство героїв, їхні мрії, а вже потім – і про досягнення, завдяки яким вони стали знаменитими. Ці книги вчать досягати цілей, не боятися труднощів, ніколи не здаватися на шляху до мети та завжди вірити в успіх.

 

 

Панасов, І. Леонід Каденюк / І. Панасов. - Київ : Агенція "Іріо", 2018. - 128 с. : іл. - (Видатні українці. Люди, які творили історію).

Книга розповідає про звичайного хлопчика з буковинського села, який завдяки наполегливості та сміливості зміг стати першим космонавтом в історії незалежної України. Дитячі враження, навчання у льотному училищі, робота випробувачем, підготовка до космічних перенавантажень – все це стало прологом до головної події його життя – польоту в космос. Дивовижно, що саме Леонід Каденюк – перший і єдиний космонавт в історії України! Що саме в дитинстві допомогло Леонідові Каденюку здійснити мрії? Як він зміг обійти три тисячі претендентів-пілотів, щоб потрапити до загону космонавтів?

Читаючи біографію відомого космонавта, кожен зрозуміє, що будь-яка мрія – досяжна!

 

Промахов, О. Ігор Сікорський / О. Промахов. - Київ : Агенція "Іріо", 2018. – 128 с. : іл. - (Видатні українці. Люди, які творили історію).

Ігор Сікорський – піонер авіабудівництва. Його нагороджено 80-ма нагородами в цій галузі. Вперше у небо він здійнявся в Києві і поставив перші світові рекорди. Ігор Сікорський – перший, хто почав займатись будівництвом великих, багатомоторних літаків, існування яких доти в авіації вважали нереальним. Саме завдяки йому політ на пасажирському літаку став для нас можливим. Чому Ігор Сікорський створював і випробовував свої літаки особисто? Які схеми авіаконструктора використовують в сучасних гелікоптерах? Як він спромігся увійти до когорти засновників індустрії авіації? Про все це йдеться у книзі. А ще ви дізнаєтесь про те, що Ігор Іванович Сікорський мав дивовижну життєву місію – поліпшувати життя людей за допомогою техніки.

 

Шутко, О. Роксолана / О. Шутко. - Київ : Агенція "Іріо", 2018. - 128 с. : іл. - (Видатні українці. Люди, які творили історію).

Це історія українки Роксолани – полонянки кримського хана, яка стала дружиною наймогутнішого султана Сулеймана Пишного та матір’ю його наступника – Селіма ІІ. Її життя сповнене таємниць та загадок. Читаючи книгу, ви зможете потрапити у чарівний світ Сходу, в якому мешкала Роксолана, дізнатися, як вона змогла пройти тернистий шлях від доньки українського священика до величної султанші, а також надихнутися силою волі Роксолани, яка змогла протистояти суворим традиціям Сходу і стати порадницею чоловіка в державних питаннях.

Будь-кого приголомшить той факт, що впродовж 500 років Роксолана залишається музою для письменників, композиторів та кінематографістів з усього світу.

До речі, у цій серії вийшли також книги про Любомира Гузара, Кузьму Скрябіна та Валерія Лобановського

 

Серія "Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей" – це розповіді про дитинство та доросле життя відомих та успішних людей, які внесли значні зміни у життя світового суспільства, біографії винахідників, науковців, підприємців, акторів…

Це чудова мандрівка по життєвих шляхах хлопчиків та дівчаток, котрі в кінці розповіді стають людьми, які увійшли в історію. Книги серії написані цікаво та просто, в них безліч фактів. Там на вас чекають позитивні емоції, справжні пригоди, цікаві відкриття та приклади того, яким може бути життя. У кожного з героїв були свої унікальні якості, вміння та інтереси. Яким було їхнє дитинство та навчання? Як вони обирали свій шлях та йшли до мети? Як діяли після поразки та досягали успіху? Всі відповіді – у книжках серії. А у кінці кожного розділу - завчасно підготовлені запитання, які допоможуть вам зрозуміти і запам'ятати найважливіше!

 

Вздульська В. Вільям Шекспір / В. Вздульська.- Київ : Агенція "Іріо", 2018. - 144 с. : іл. - (Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей).

Вільям Шекспір – драматург, життя якого сповнене таємниць та загадок. Автор найвідоміших творів: «Ромео і Джульєтта», «Гамлет» та ін. Ми відправляємось у подорож до Великої Британії і починаємо знайомитись з невеличким містечком поблизу Лондона. Дізнаємося про народження та дитинство Вільяма. Історію кохання його батьків. Про невдачі, які Шекспір зміг подолати завдяки своїй наполегливості, силі волі, тяжкій праці та вірі в свою мрію.

Як писав видатний драматург? Що надихало його на шедеври? Чому інформація про його біографію «частково втрачена»? Хто правив Великою Британію в 16 ст. і як це вплинуло на творчість поета? На ці питання кожен знайде відповідь, «потоваришувавши» з книгою.

 

Костюченко, І. Маргарет Тетчер / І. Костюченко. – Київ : Агенція "Іріо", 2018. - 176 с. : іл. - (Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей).

«Залізна леді» – так прийнято називати жінок, які займають високі посади, відрізняються сильним характером і безкомпромісними рішеннями. Як виник цей термін, що став «другим ім’ям» однієї з найвпливовіших жінок у світі – Маргарет Тетчер. 71-ша прем’єр-міністерка Великої Британії і перша жінка на цій посаді в європейській державі. Шлях до своєї мрії Меггі почала ще в дитинстві: вона вже тоді знала, що хоче стати політиком і допомогти своїй країні стати великою державою. Ці та інші цікаві подробиці з життя «Залізної леді ви дізнаєтеся з цієї книжки

 

Опанасенко, О. Блез Паскаль / О. Опанасенко. – Київ : Агенція "Іріо", 2018. - 112 с. : іл. - (Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей).

Це біографія видатного французького математика, фізика, літератора. Його відкриття стали основою для сучасної інформатики, гідравліки та обчислювальної техніки.

Не дивлячись на те, що протягом свого життя Паскаль тяжко хворів – це не зламало його допитливий дух, а навпаки допомогло стати великою людиною. В 12 років він намагався зрозуміти і вивчити геометрію, не знаючи навіть назв геометричних фігур. В 17 років він написав трактат по геометрії, в 19 винайшов лічильну машину, яка стала першою версією калькулятора. До свого 40-річчя Паскаль зумів зробити десятки важливих відкриттів. В його честь назвали одиницю вимірювання, трикутник в математиці, мову програмування.

 

Опанасенко, О. Нікола Тесла / О. Опанасенко. – Київ : Агенція "Іріо", 2018. - 112 с. : іл. - (Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей).

Нікола Тесла – один з найвидатніших вчених та інженерів, його внесок в науку оцінюють нарівні з внеском Леонардо да Вінчі, а його життя схоже на фантастичний роман.

Флуоресцентне світло, електричний годинник, двигун на сонячній енергії, радіо, передбачення електрокарів, Інтернету та мобільного зв’язку – свого часу відкриття Ніколи Тесли називали магією. Книжка розповідає історію людини, яка доводить: нестандартне мислення може дати поштовх до справді грандіозних відкриттів, але жоден талант не обернув людину на генія без зусиль, наполегливості й невтомної праці.

Книга зрозуміло пояснює фізичні явища і складні терміни і буде цікава і батькам, і дітям.

 

Потерянко, Ю. Альберт Ейнштейн / Ю. Потерянко. – Київ : Агенція "Іріо", 2018. - 104 с. : іл. - (Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей).

Книга про унікального вченого ХХ століття, який за допомогою мислених експериментів вивів на новий рівень всі знання про Всесвіт. Навіть якщо для вас фізика завжди здавалася складною, в цій книзі ви побачите її з іншої – цікавої сторони. Усіма відкриттями Ейнштейна ми користуємося і сьогодні, адже його праця стала поштовхом для інших вчених створити на основі його теорій телевізор, комп’ютер, фотоапарат… До речі, вченого, якому не давались багато шкільних предметів, який був небагатослівним, почали запрошувати у всі університети світу, щоб почути його видатні лекції.

Історія Альберта Ейнштейна, лауреат Нобелівської премії розповідає, чому один із найрозумніших людей на землі так і не закінчив школу, за що його любили діти та що він цінував найбільше.

 

Потерянко, Ю. Марія Кюрі / Ю. Потерянко. – Київ : Агенція "Іріо", 2018. - 176 с. : іл. - (Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей).

Марія Кюрі – найзнаменитіша жінка-науковець XX століття. Вона отримала дві Нобелівські премії одразу в двох дисциплінах – фізиці та хімії. Найвизначнішими досягненнями Кюрі вважається відкриття радіоактивності і таких елементів як радій та полоній.

Марія росла доброю дівчиною з відчуттям справедливості. Завдяки професії батька, який був вчителем, Марія і сама сумлінно вчилася, багато читала і ще в дитинстві назавжди закохалася у науку. Попри брак коштів у родині, забороні вчитися жінкам в університеті в її рідній країні, Марія все ж таки знаходить вихід і вступає до університету у Франції.

Обставини не впливали на Марію. Кюрі вважала, що кожен зобов’язаний працювати над удосконаленням своєї особистості, беручи на себе певну відповідальність за життя людства.

 

Росоловська, А. Леонардо да Вінчі / А. Росоловська. – Київ : Агенція "Іріо", 2018. - 224 с. : іл. - (Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей).

Захоплююча розповідь про життя одного з найвидатніших людей історії. Леонардо да Вінчі відомий тим, що був дуже різнобічною особистістю: винахідник і дослідник, художник і письменник. Він зробив багато відкриттів, які значно випередили свій час.

Змалку він прискіпливо спостерігав за тим, як влаштоване все у природі. Незвичний інтерес до усіх природних явищ Леонардо зберіг до самої старості. Це був один з основних секретів його таланту і подальшого успіху.

У книзі є чому здивуватися. Тут і зворушлива історія створення «Джоконди», і багато інших цікавинок про життя людини, яка змінила світ науки і мистецтва.

 

Сердюк, М. Стів Джобс / М. Сердюк. – Київ : Агенція "Іріо", 2018. - 224 с. : іл. - (Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей).

Сьогодні мало знайдеться людей, які не чули про Айфон, компанію Еппл, комп’ютер чи смартфон. Новатор в IT-технологіях, творець одного з найвідоміших брендів, геніальний оратор, талановитий керівник, людина, що змінила світ! це все – про Стіва Джобса.

Але яким чином цей успіх був здобутий, які стосунки мав Стів з іншими людьми, своїми підлеглими, з другом-співзасновником Стівом Возняком? Безсумнівно, історія життя Стіва Джобса буде цікавою і корисною для кожного члена сім’ї.

А ще у кінці кожного розділу книги є питання-завдання, котрі не лише допоможуть запам’ятати корисну інформацію, а й підштовхнуть вас на роздуми, що насамперед потрібно робити, щоб бути першим, як Стів Джобс

 

Сердюк, М. Чарлі Чаплін / М. Сердюк. – Київ : Агенція "Іріо", 2018. - 144 с. : іл. - (Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей).

Книга розповідає про життя найвідомішого коміка ХХ століття. Композитор, режисер, тричі нагороджений премією «Оскар». Найбільш відома особистість ери німого кінематографу. Його наслідують і досі попри те, що кіно суттєво змінилося.

Дитинство Чапліна проходило в злиднях. Він працював ким завгодно і де тільки міг, щоб заробити хоч якісь гроші. Чарлі не мав освіти і навіть не вмів читати. Перші ролі йому допомагав вчити старший брат. У Чапліна багато чого не було, проте було найголовніше – геніальність і вміння дивитися на світ позитивно.

Як з'явився відомий образ Чарлі Чапліна? За яких обставин Чарлі вирішив стати режисером? Чому ФБР переслідувало Чарлі Чапліна? Відповіді на ці та інші цікаві питання ви знайдете в книзі.

 

Сердюк, М. Коко Шанель / М. Сердюк. – Київ : Агенція "Іріо", 2018. - 112 с. : іл. - (Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей).

Що ви знаєте про Коко Шанель? Маленька чорна сукня і відомі кожному куточку світу парфуми…? Почнемо з того, що Коко зовсім не Коко, а Ґабріель. Чому Ґабрієль Бонер Шанель почали називати Коко? Чому Коко обрала назву «Номер п’ять» для своїх перших парфумів? Яка подія стала приводом для створення маленької чорної сукні?

Ці та інші цікаві факти зібрані у захоплюючу розповідь про життя дівчини, на шляху якої було безліч труднощів, проте вона лишилась вірною своїм ідеям, що і зробило її відомою на увесь світ. Історією свого успіху Коко довела, що розпочати власну справу можливо коли завгодно, головне йти за мрією та вірити в себе.

 

 

 

Перше NON FICTION читання

Скачать

 

 

 

 

 

Шановні батьки!

 

Книги серії "Розумна дитина" харківського видавництва "Віват" – це розвиваюча та навчальна література для найменших. На їх сторінках ви знайдете багато завдань, які допоможуть вашій дитині творчо мислити, самостійно знаходити рішення, розвивати пам'ять, увагу. Вони відкриють для ваших малюків цікавий та дивовижний світ знань.

 

 

Жадан, А.В. Етикет для дівчаток і хлоп’яток / А.В.Жадан. – Харків: Віват, 2014. – 48с.: іл. – (Розумна дитина)

Батьки знають: прищеплювати дитині хороші манери ніколи не рано! Пан Етикет і пані Манера разом з Буратіно і Мальвіною розкажуть про основні правила етикету, навчать малюків правильно поводитися в гостях, в транспорті, в зоопарку, кінотеатрі. А ще – як правильно сидіти за столом, як користуватися столовими приборами тощо. А перевірити свої знання діти зможуть, відповідаючи на запитання вікторини, тестів, відгадуючи загадки і граючись в ігри з друзями

 

Литвиненко, Т. Домашня логопедія / Т. Литвиненко. – Харків: Віват, 2014. – 48с.: іл. – (Розумна дитина)

Ця барвисто ілюстрована книга спрямована на розвиток мовлення дитини. З її допомогою малюк навчиться розрізняти дзвінкі і глухі звуки, правильно вимовляти їх, утворювати з ними слова і складати речення. Цікаві завдання, ігри і забавні віршики неодмінно сподобаються вашій дитині і вона буде вчитися із задоволенням.

 

Плотникова, О. Чи готова ваша дитина до школи: тести: пам’ять, сприйняття, увага, мислення, фантазія / О. М. Плотникова. – Харків: Віват, 2014. – 128с.: іл. – (Розумна дитина)

До книги увійшли різноманітні тести у вигляді ігрових завдань для перевірки рівня готовності дитини до школи. Запропоновані тести можна виконувати як у домашніх умовах (активну участь у тестуванні беруть батьки), так і разом із педагогом молодшої школи чи дитячого садка. Призначена для дбайливих батьків та кмітливих діточок.

 

Чуб Н. Раз, два, три, чотири, п'ять, просто все запам’ятать! / Н. Чуб. – Харків: Віват, 2014. – 128с.: іл. – (Розумна дитина)

Ця книжка – чудовий посібник, спрямований на розвиток дитячої пам’яті. На її перших сторінках ви знайдете відповіді на запитання, які найчастіше ставлять батьки та вчителі. А потім на вас чекає безліч веселих ігрових завдань, які допоможуть покращити пам’ять вашого малюка. За їхньою допомогою можна тренуватися як удома, так і в дитсадку. Проведіть час із дитиною не лише цікаво, а й корисно!

 

 

 

Друже!

 

Чи знаєш ти, що інколи не потрібно великих матеріальних витрат, щоб створити справжній витвір мистецтва? Книги серії "Чарівна майстерня. Мої перші шедеври" допоможуть тобі відкрити для себе нові види творчості, створити власноруч маленькі шедеври з різних матеріалів, дізнатися багато нового та цікавого про такий нині популярний та модний хенд мейд.

 

 

Гученко, І. Декоративні свічки своїми руками / І. Гученко. - Донецьк: Глорія трейд, 2013. - 64с.: іл. - (Чарівна майстерня. Мої перші шедеври)

Декоративні свічки все частіше використовуються як елемент дизайну інтер'єру. Це прекрасний спосіб створити атмосферу комфорту і затишку у вашому домі. У магазинах можна знайти безліч свічок різної форми з різних матеріалів. Але виготовити свічку своїми руками набагато цікавіше. Це нескладний, але дуже захоплюючий процес. Ваш улюблений малюк зможе освоїти новий вид творчості, навчитися комбінувати і гармонійно поєднувати кольори, а також розвивати дрібну моторику.

 

Дерев’янко, Г. Футболки: Креативний розпис / Г. Дерев’янко. - Донецьк: Глорія трейд, 2014.– 64с.: іл. - (Чарівна майстерня. Мої перші шедеври)

У давнину вважалося, що одяг, прикрашений розписом, захищає людину від усіляких напастей. Можливо, це й правда, адже художник, малюючи, передає через фарбу свою позитивну енергію і позитивно заряджені думки. Особливістю ручного розпису є те, що створити два однакові малюнки практично неможливо, тому розписні речі виходять унікальними і незвичайними. Дотримуючись покрокових інструкцій книги, ви створите свій унікальний предмет одягу, що гармонійно поєднується з вашим внутрішнім «Я».

 

Піцик, А. Вироби з яєчної шкаралупи / А. Піцик. - Донецьк: Глорія трейд, 2013. - 64с.: іл. - (Чарівна майстерня. Мої перші шедеври)

Казкове яєчко з дитячої казки – це не просто яйце. Для кожної дитини це щось більше. Це чарівний предмет, який можна взяти в долоньки. Але чи знаєте ви, що з яєць можна майструвати вироби? Такі вироби сподобаються і дітям, і дорослим. Трохи зусиль – і ось перед вами зайчик із морквою, жираф із вигнутою шийкою, веселі поросята і курочка з курчатами. З нашою книгою ви швидко навчитеся створювати власні маленькі шедеври.

 

Піцик, А. Чарівні кульки / А. Піцик. - Донецьк: Глорія трейд, 2013. - 64с.: іл. - (Чарівна майстерня. Мої перші шедеври)

Кожен з нас, напевно, не раз заворожено спостерігав, як клоун за лічені секунди перетворює довгі вузькі кульки на дивних і милих звірят. Виявляється, навчитися цьому веселому мистецтву нескладно, потрібно тільки дотримуватися правил та поетапних інструкцій, що наводяться в нашій книзі. Досить лише трохи потренуватися, і у ваших руках почнуть оживати звірята та квітнути яскраві квіти. Мистецтво зі скручування фігурок з куль називається твістінгом. Займатися твістінгом можна всією родиною.

 

Шквиря, Ж. Кумедні тваринки. 3Д-квілінг / Ж. Шквиря. - Донецьк: Глорія трейд, 2013.– 64с.: іл. - (Чарівна майстерня. Мої перші шедеври)

Ласкаво просимо у світ об’ємного квілінгу! У світ, де відбуваються дива і звичайні смужки гофрокартону можуть перетворитися на чарівних милих тваринок. Створювати фігурки тварин особливо цікаво: кожен персонаж має свій характер і емоції. Здається, ще трохи – і вони оживуть, наповнять кімнату всілякими голосами: скромняга-єнот, синя жаба, ручний папужка, величний фламінго, лижник-пінгвін та багато інших героїв! Пориньте в світ квілінгу, і ви відкриєте для себе багато нового і цікавого!