Друзі!

 

І знову ми ведемо розмову про вже добре відоме вам Харківське видавництво "ШКОЛА", а саме про їхню, ну дуже цікаву, серію "Дитячий бестселер». Впевнені, що книги з цієї серії одразу припадуть вам до душі, бо знайомлять з найкращими творами українських та зарубіжних дитячих письменників. Більшість із них – це визнана дитяча класика, написана десятки років тому. Проте, і натепер книги залишаються цікавими і дорослим, і дітям, бо коли починаєш гортати сторінки, то відразу потрапляєш у чарівний світ неймовірних вигадок, казок та фантазій. До того ж книги мають красиве оформлення, якісний друк, багато кольорових ілюстрацій, які так приємно роздивлятися. Тож чекаємо вас з нетерпінням в стінах нашої бібліотеки.

 

Прокоф’єва, С. Латочка та Хмареня / С. Прокоф’єва. - Харків : ВД ШКОЛА, 2015. - 224 с. : іл. - (Дитячий бестселер).

 

Ця книжка розповідає про королівство, у якому існувала жахлива заборона на вільне користування водою. Тож вода стала на вагу золота. Та ось у запилюжене, втомлене посухою королівство навідалася… справжня хмарка, а точніше Хмареня, яке збурило геть усе. Воно подружилося з бідною дівчинкою-служницею на ім’я Латочка, і вже разом вони, потрапляючи в неймовірні пригоди, нарешті перемогли жадібного короля Фонтаніуса та його підступного прислужника Слуха.

 

Сухомлинський, В. Всі добрі люди - одна сім'я : збірка творів / В. Сухомлинський. - Київ : ШКОЛА, 2016. - 160 с. : іл. - (Дитячий бестселер).

 

До збірки художніх творів Василя Сухомлинського увійшли не тільки твори, де дійові особи люди, а й тварини та рослини. І немає значення, де відбуваються ті чи інші події, бо ж усюди можна побачити щедрість і жадібність, радість і смуток, вірність і зраду… Пронизані любов’ю до всього живого, твори письменника вчать у кожній ситуації прислухатися до голосу серця.

 

Лагерлеф, С. Дивовижна подорож Нільса з дикими гусьми / С. Лагерлеф. - Харків : ВД ШКОЛА, 2018. - 224 с. : іл. - (Дитячий бестселер).

 

У книзі розповідається про захоплюючу подорож хлопчика з дикими гусьми до Лапландії. Зачарований гномом малий Нільс і свійський гусак Мартин потрапляють разом з дикими гусьми у неймовірні пригоди. Часто їхнє життя висить на волосині. Боротьба з хитрющим лисом, самовідданий порятунок друзів – через усе це проходить герой казкової повісті. І тільки пізнавши ціну справжньої дружби, Нільсу вдається побороти гномові чари і знову стати звичайним хлопчиком.

 

Баррі, Д. Пітер Пен : повна версія / Д. Баррі. - Харків : ВД ШКОЛА, 2018. - 224 с. : іл. - (Дитячий бестселер).

 

Це найулюбленіша книжка мільйонів дітей по всьому світу! Вона запрошує малих і великих читачів у дивовижну подорож до острова Небувандії – країни вічного дитинства. А дивовижна ця подорож хоча б тому, що летіти треба самим! Зробити це дуже легко ‒ варто лише уявити собі прекрасний острів. Там на вас чекають хлопчаки із їхнім ватажком – Пітером Пеном, чванькувата фея Дзинька і підступні пірати. Та найдужче слід боятися капітана Гака, який замість руки має страшний залізний пазур! А ще там є гості: дівчинка Венді та двоє її братиків. Тож у такому товаристві точно буде весело.

 

Це лише чотири книги з цієї чудової серії, але на полицях нашої бібліотеки ви знайдете ще чимало не менш цікавих. Ось деякі з них:

 

Волков, О. Чарівник Смарагдового міста / О. Волков. – Харків : ВД Школа, 2013. – 224 с. : іл. – (Дитячий бестселер).

Кіплінг, Р. Чому і як? Такі собі казочки / Р. Кіплінг. – Харків : ВД Школа, 2020. – 240с. : іл. – (Дитячий бестселер).

Нестайко, В. Дивовижні пригоди в лісовій школі [комплект із 4-х книг]. – Харків : ВД Школа. – (Дитячий бестселер).

Прокоф’єва, С. Маша і Ойка / С. Прокоф’єва. – Харків : ВД Школа, 2017. – 72 с. : іл. – (Дитячий бестселер).

Чеповецкий, Е. Весёлые приключения Мыцика и Кыцика / Е. Чеповецкий. – Харьков : Школа, 2017. – 160 с. : ил. – (Детский бестселер).

Чеповецький, Ю. Пригоди шахового солдата Пєшкіна / Ю. Чеповецький. – Харків : ВД Школа, 2016. – 192 с. : іл. – (Дитячий бестселер).

 

 

Шановні прихильники цікавого читання!

 

Харківське видавництво "ШКОЛА" підготувало для вас цікавенну новину! Започатковано видання серії "Нова дитяча книга". Саме в цій серії видаються книги сучасних зарубіжних письменників, що пишуть для дітей і про дітей. Сьогодні, зокрема, ми знайомимо вас з книжками популярних польських письменників Малгожати Стрековської-Заремби, Аніти Гловінської, Ґжеґожа Касдепке та відомого фінського письменника Тімо Парвели.

Чудово ілюстровані книги припадуть до смаку не тільки маленьким читачам, а й батькам. Буде гарна нагода повернутися в дитинство. Тож, уперед, до "Юного читача" за книжками!

 

Гловінська, А. Для чого потрібні котлети? / А. Гловінська. – Харків : ВД ШКОЛА, 2017. – 128 с. : іл. – (Нова дитяча книга).

 

Гловінська, А. Дірка в газеті / А. Гловінська. – Харків : ВД ШКОЛА, 2018. – 128 с. : іл. – (Нова дитяча книга).

Коли голова повна шалених ідей, то легко потрапити у великі халепи. Але для хлопця Каєтана та його шкільних друзів кожна така халепа перетворюється на цікаву пригоду. Письменниця вміє захопливо розповісти про різні ситуації, які, напевне, пригадають зі свого шкільного життя і маленькі читачі і. навіть, їхні батьки. До речі, свої книжки вона ілюструє сама!

 

Касдепке, Г. Касперіада. Незвичайні пригоди звичайної родини / Г. Касдепке. – Харків : ВД ШКОЛА, 2016. – 192 с. : іл. – (Нова дитяча книга).

Письменник Ґжеґож Касдепке написав кумедні історії про хлопчика Каспера, який навіть буденні справи може перетворити на пригоди, і цим захоплює читачів по всьому світу. У Польщі письменника вважають одним з найбільш яскравих фантазерів сучасності зі своєрідним почуттям гумору.

 

Касдепке, Г. Знайомтесь: детектив Нишпорка. Нові клопоти детектива Нишпорки / Г. Касдепке. – Харків : ВД ШКОЛА, 2016. – 144 с. : іл. – (Нова дитяча книга).

 

Касдепке, Г. Зачіпки детектива Нишпорки. Канікули детектива Нишпорки / Г. Касдепке. – Харків : ВД ШКОЛА, 2016. – 136 с. : іл. – (Нова дитяча книга).

Бажаєте навчитися логічно мислити, робити висновки та розгадувати цікаві загадки? Тоді запрошуємо вас познайомитися з кумедним диваком – детективом Нишпоркою, який працює в детективній агенції «Рожеві окуляри»! Ви дізнаєтесь, куди поділися шкарпетки з дельфінами, хто зламав повітряного змія та як, навіть, звичайні речі можуть стати необхідними зачіпками для розслідування загадок.

 

Касдепке, Г. Обережно! Усе, що має знати дитина, щоб безпечно бавитися вдома / Г. Касдепке. – Харків : ВД ШКОЛА, 2017. – 64 с. : іл. – (Нова дитяча книга).

Гострі предмети, гарячі рідини, отруйні речовини — все це може бути небезпечним як для дорослих, так і для дітей. Найбільше нещасних випадків трапляється з дітьми у власних домівках, тому Ґжеґож Касдепке в цій книжці розповідає про все, що має знати дитина, щоб безпечно бавитися вдома.

 

Парвела, Т. Елла та її друзі / Т. Парвела. – Харків : ВД ШКОЛА, 2016. – 96 с. : іл. – (Нова дитяча книга).

 

Парвела, Т. Елла та її друзі. Веселі пригоди / Т. Парвела. – Харків : ВД ШКОЛА, 2016. – 128 с. : іл. – (Нова дитяча книга).

В першій книзі юні читачі, познайомившись з фінською дівчинкою Еллою, дізнаються про цікаве і веселе життя першокласників. А в другій книзі вони разом з Еллою і її друзями перейдуть до другого класу. Кумедні й дотепні розповіді дівчинки про шкільні будні, гумор письменника, а також спільне читання книги разом з батьками подарують незабутні моменти всій родині. Книги про Еллу входять до сотні найбільш читаних дитячих книжечок у Західній Європі.

 

Стрековська-Заремба, М. Беррі, гангстер і купа клопотів / М. Стрековська-Заремба. – Харків : ВД ШКОЛА, 2017. – 160 с. : іл. – (Нова дитяча книга).

 

Стрековська-Заремба, М. Канікули з коровою, танком і злодієм / М. Стрековська-Заремба. – Харків : ВД ШКОЛА, 2017. – 128 с. : іл. – (Нова дитяча книга).

Ці книги відомої польської письменниці про шалені пригоди, щиру хлоп’ячу дружбу та вірного пса Беррі. Двоє найкращих друзів Куба і Войтек – головні герої цих книжок – переживають неймовірно захоплюючі та кумедні пригоди. Крім того, це історії про дуже важливі речі: страх і сміливість, справедливість, слухняність та пустощі.

 

Стрековська-Заремба, М. Філіпек і весела сімейка / М. Стрековська-Заремба. – Харків : ВД ШКОЛА, 2016. – 160 с. : іл. – (Нова дитяча книга).

 

Стрековська-Заремба, М. Філіпек і шкільні витівки / М. Стрековська-Заремба. – Харків : ВД ШКОЛА, 2016. – 160 с. : іл. – (Нова дитяча книга).

 

Стрековська-Заремба, М. Філіпек і дівчатка / М. Стрековська-Заремба. – Харків : ВД ШКОЛА, 2016. – 144 с. : іл. – (Нова дитяча книга).

 

Стрековська-Заремба, М. Філіпек і шалені канікули / М. Стрековська-Заремба. – Харків : ВД ШКОЛА, 2016. – 144 с. : іл. – (Нова дитяча книга).

Історії про веселого бешкетника Філіпека та його друзів, без сумніву, сподобаються дітям. На читача чекає дуже насичена програма: змагання з футболу, викриття шпигуна, поїздка з дідусем у санаторій для літніх людей, спортивний табір з дівчатками-балеринами, «викрадення» власною тіткою, подушкова вечірка та ще чимало розваг. Бешкетник уміє розважити і себе, і усіх довкола!

 

Книги чудової серії «Нова дитяча книга»
ви знайдете в нашій бібліотеці.

 

Чекаємо вас!

 

11b.jpg

 

 

Шановні поціновувачі гарної книги!

 

Представляємо вашій увазі ще одну дуже цікаву книжкову серію. Її назва говорить сама за себе: "Найкраще – дітям", а виходить вона у видавництві "Час майстрів", творчий колектив якого своєю головною місією бачить створення книжок, призначених саме дітям, і книжок неабияких, а тих, які несуть корисні і справжні знання, розкривають устрій світобудови, формують правильні образи, дають досвід, а головне - залишають післясмак від їх прочитання. І хоча серія має назву "Найкраще – дітям", проте історії, які виходять у ній, варто б читати і дорослим, бо як кажуть самі видавці: "Книги ми створюємо для дітей, але так, щоб виховувати батьків". І ще один важливий момент: художники-ілюстратори допомагають зробити ці книги справжніми витворами мистецтва.

 

Вільямс, М. Вельветовий Кролик, або Як оживають іграшки / М. Вільямс. – Київ : Час майстрів, 2016. – 32 с. : іл. – (Найкраще – дітям).

Вперше надрукована у 1922 році, багаторазово перевидана, екранізована, показана в театрі і по телебаченню, ця книга стала світовим бестселером. Майже сто років вона залишається цікавою як для маленьких дітей, так і для їхніх батьків.

Простий вельветовий кролик став улюбленою іграшкою хлопчика, який не розлучався з ним ані вдень, ані вночі. Він не проміняв би його ні на які набагато красивіші іграшки. Кролик відчував себе потрібним і від цього був неймовірно щасливим. Єдине, що трохи засмучувало, це його «несправжність». Та щастя було зруйноване хворобою хлопчика. Малюк видужав, але лікар наказав позбутися усіх речей, що оточували хворого. Тому кролику довелось «загубитися». І він заплакав справжніми сльозами, але не від того, що його можуть спалити, а від розлуки з хлопчиком.

Чи оживають іграшки насправді? Хто врятує кролика та здійснить його мрію стати справжнім? Ця дитяча казка має неабияку глибину, навчає бути справжніми, здатними любити, прощати і бути потрібними.

 

Еліот, Р. Просто тому що / Р. Еліот. – Київ : Час майстрів, 2013. – 32 с. : іл. – (Найкраще – дітям).

Зворушлива історія про хвору дівчинку, розказана її маленьким братиком, нікого не зможе залишити байдужим. Кожний розділ книги – нова пригода малих: від будівництва замку з піску до подорожі на Марс. Просто тому, що… – це рефрен, який закінчує кожну із забавок: дівчинка просто така, яка є, її треба сприймати саме такою, особливою. І цього достатньо, щоб усвідомити: люблять малі одне одного не за щось, а просто тому що…

Це одна з кращих книг про справжню любов, яка рятує від страху і страждань, наповнює життя змістом і щастям. Адже люблять не заради чогось, не тому що треба. Справжня любов безумовна і безмежна. Вона сама обирає нас і дарує нам себе просто так, ПРОСТО ТОМУ ЩО... До слова, письменниця Ребекка Еліот написала цю книгу про своїх дітей.

 

Костецький, А. Віршаки-розбишаки / А. Костецький. – Київ : Час майстрів, 2016. – 36 с. : іл. – (Найкраще – дітям).

У цій книзі ціла тонна сміху. А то й більше! Не вірите? То перевірте, хоча сміх не так просто зважити. Знайти його в тяжких шкільних буднях зміг тандем дотепного пера відомого поета Анатолія Костецького і веселого олівця талановитого художника Дмитра Кузьменка. Ця книга легко спростує впевненість дорослих у тому, що поезія не дуже цікава школярам. Досить прочитати лише кілька рядків смішних віршів та кинути оком на веселі ілюстрації – і будь-якого розбишаку-нечитайка до книжки притягне, як магнітом. Заодно ви дізнаєтесь про п’ять нетрадиційних способів застосування портфеля, опануєте новітній вид спорту – перильне катання, спробуєте затвердити новий закон про батьківське дозвілля, а ще довідаєтесь про дуже, ну дуже страшну таємницю.

 

Макаревич, А. Сказки / А. Макаревич. – Київ : Час майстрів, 2014. – 32 с. : іл. – (Лучшее – детям).

Талановитий російський музикант Андрій Макаревич, відомий нам, як дуже смілива людина, яка не боїться висловлювати свою думку, як виявилось, є не менш талановитим письменником. У нього вже вийшло кілька художніх творів, але книгу для дітей він написав вперше. У ній всього дві казки: «Сказка про сардинку» та «Сказка про деревянную палочку». Казки філософські, як і вся його творчість. Вони про те, що іноді потрібно йти проти системи, плисти проти течії, не боятися бути несхожим на інших. Одна казка – про сардинку Ліду, яка мала багато подруг, з якими могла щебетати про що завгодно… Але ось одного разу Ліда опинилась сама посеред величезного океану.... Як вона справиться з його небезпеками, чи подолає перешкоди?

Друга казка на прикладі звичайної диригентської палички розповідає про унікальність свого призначення.

Доповненням до текстів стали прекрасні ілюстрації харківської художниці Галини Зінько.

 

Амфт, Д. Як полюбити павученя : казки / Д. Амфт. – Київ : Час майстрів, 2018. – 104 с. : іл. – (Найкраще – дітям).

Чому люди так бояться павуків? Можливо тому, що вони такі тихі і з’являються наче з-під землі? А можливо, заздрять їм, бо вони вміють плести таке чудове павутиння? Маленька допитлива павучинка Леле здійснить велику подорож, щоб знайти відповіді на ці запитання. Разом з нею і ви побуваєте на павучиному дні народження та почуєте цікаві історії про звірів далекої Африки, відвідаєте ферму та познайомитеся з тамтешніми тваринами, а також разом з героями книги відчуєте радість від того, що в родині з’являється нова дитина.

Так звідки ж береться арахнофобія (страх павуків) та як її позбутися? Маленьке павученя допоможе вам знайти відповіді на ці запитання.

 

Байки з мораллю. – Київ : Майстер-клас, 2012. – 40 с. : іл. – (Найкраще – дітям).

Байка – це дуже давній спосіб передавати мудрість. Ця книга пропонує старовинні байки в сучасній обробці. У ній зібрано 18 невеликих цікавих історій на здавна відомі сюжети. Деякі з них були придумані ще Езопом дві з половиною тисячі років тому, деякі – іншими байкарями в різні часи і в різних країнах. Усі байки закінчуються коротенькими віршиками-моралями, в яких і приховані зернятка мудрості.

Байки завжди висміювали людські вади – жадібність, дурість, нещирість, марнославство. Ми впізнаємо у їхніх персонажах родичів, сусідів, знайомих... Чи вистачить нам сміливості впізнати в них себе?

 

Гузєєва Н. Жила собі дівчинка / Н. Гузєєва. – Київ : Час майстрів, 2013. – 40 с. : іл. – (Найкраще – дітям).

Хоча головна героїня книги – маленька дівчинка на ім’я Оленка, насправді ця книга не тільки про неї, а й про її сім’ю і про все, що в ній відбувається. А там відбуваються різні історії: смішні, веселі, добрі. Але й сумні трапляються – це коли домочадці сваряться або коли ні в кого ні для кого немає часу. Наче всі в одній квартирі живуть, але кожен сам по собі. І що ж тоді робити? Ось тоді Оленка вигадала та-а-аке!... Таке чудове заняття, таке свято вона придумала! Гарантуємо, вам точно захочеться зробити так само, як Оленка.

Смішні та зворушливі історії про дівчинку Оленку дають можливість поглянути на себе збоку, відшукати рецепт щастя і любові. Книга вчить тому, що сім'я, дім, любов та взаєморозуміння між близькими – найважливіші складові щастя людини.

 

До речі, у нашій бібліотеці ви знайдете ще чимало книжок цієї серії. Ось деякі з них:

 

Горбачов, В. Пригоди Хрюші / В. Горбачов. – Київ : Час майстрів, 2016. – 96 с. : іл. – (Найкраще – дітям).

Дитячі пісеньки народів світу. – Київ : Майстер-клас, 2013. – 32 с. : іл. – (Найкраще – дітям).

Козлов, С. Їжачок у тумані : казки про справжнє / С. Козлов. – Київ : Час майстрів, 2015. – 104 с. : іл. – (Найкраще – дітям).

Марійка та ведмедів трійко : народна казка. – Київ : Майстер-клас, 2014. – 24 с. : іл. – (Найкраще – дітям).

 

11b.jpg

 

 

Наші шановні читачі!

 

Наразі представляємо вашій увазі дуже цікаву книжкову серію під назвою "Книжкова полиця підлітка". Книги цієї серії видаються добре відомим не тільки в Україні харківським видавництвом "Vivat". Ми добре знаємо, що молодь та підлітки – дуже уважна та вимоглива аудиторія, бо саме під час дорослішання підлітки самі визначають власні інтереси, бажання та розставляють свої пріоритети, у т. ч. і в питанні, які саме книжки їм читати. На сторінках книг, які ми пропонуємо нижче, ви зможете знайти споріднені душі і наповнити своє життя їхніми переживаннями та пригодами. До речі, в сучасній підлітковій літературі часто піднімаються цілком дорослі питання, актуальні для нашого сьогодення. Упевнені, що представлена нижче серія може багато чому навчити не тільки молоде покоління, а й всезнаючих дорослих.

 

Відута, Л. Ловці думок : роман / Л. Відута. – Харків : ВД Vivat, 2018. – 240 с. ‒ (Книжкова полиця підлітка).

У дивовижних світах точиться боротьба за рівновагу. Квадроси, вогнекрили, могутні маги – всі вони пов’язані із Правителем, мудра воля якого забезпечує лад і викликає заздрість у темних сил. І коли двадцять родів гинуть із волі зрадників, постати проти них може лише він – юнак, якому стерли пам’ять, але в якого не змогли забрати талант ловця думок. Він знаходить вірних друзів, мандрує між світами і отримує найвищий дар – кохання. Але основна боротьба ще попереду…

 

Матолінець, Н. Гессі : роман / Н. Матолінець. ‒ Харків : ВД Vivat, 2018. – 416 с. – (Книжкова полиця підлітка).

У затишному світі, де люди дбають передусім про мистецькі насолоди, танцювальні вечірки й вишукані манери, живе 15-річна Гессі. Проте її життя перетинається з іншим світом – невидимим, міфічним. І чим далі, то більше Гессі розуміє: вона має розгадати хитросплетіння цих світів – лише тоді сповна пізнає себе… З одного боку – це фентезійна історія із різними світами та богами, з іншого – історія про дорослішання на тлі цілком звичних підліткових проблем. Це історія пошуку себе.

 

Нікуліна, А. Зграя : роман–виклик / А Нікуліна. – Харків : ВД Vivat, 2018. – 320 с. – (Книжкова полиця підлітка).

Це міський роман про сучасну молодь, для якої надзвичайно важливими є спорт та самовдосконалення, неформальні об’єднання та почуття братства. П’ятеро 18-річних львів’ян щодня тренуються, адже паркур – це стиль їхнього життя. Разом хлопці – команда, вони сильні і здатні протистояти небезпеці та долати власні страхи. В цілому роман про те, як варто гуртуватися та підтримувати один одного.

 

Нікуліна, А . Сіль для моря, або Білий Кит : роман–буря / А. Нікуліна. – Харків : ВД Vivat, 2018. – 320 с. – (Книжкова полиця підлітка).

Ліза не знаходить спільної мови ані з батьками, ані з однокласниками. Здається, єдині, хто її розуміють – це море і хлопець під загадковим ніком Білий Кит. А ще дивна Анна, яка вчить: "Головне не те, що зовні, і не ті, хто навколо тебе. Головне, що в тебе всередині". Чи випадкова їхня зустріч з Лізою? Хто такий насправді Білий Кит? Ця історія про довіру, зневіру, любов, і про те, що сенс життя не в тому, щоб ставати сіллю для моря.

 

Дашевська, Н. Віллі / Н. Дашевська. ‒ Харків : ВД Vivat, 2016. – 128 с. ‒ (Книжкова полиця підлітка).

Дитинство ‒ це така пора, коли у твоєму житті неодмінно з’являється щось дивовижне. Приміром, балакучий велосипед або покинуте Село велетів; або височезна подруга, котра випікає смачнюче печиво. У героя повісті Севка усе це є. Але він вірить у дива, які чекають на нього. Звісно, в житті чекають не лише дива, проте Севко не засмучується. Разом зі своїми друзями він заново відкриває своє місто та знаходить у ньому дивовижні місця.

 

 

 

Дорогі наші маленькі "Читайлики"! Шановні батьки!

 

Звичайно ж ви погодитесь з нами, що мудрість книг об’єднує людей, позитивно впливає на родинні стосунки, допомагає разом пізнавати світ. Яскравим прикладом книжок для сімейного читання, цікавих як дітям, так і дорослим, є серії книг-біографій відомих людей видавництва «Агенція «ІРІО» "Видатні українці. Люди, які творили історію" та "Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей".

Наша історія знає чимало імен видатних і талановитих українців, що зробили значний внесок у розвиток науки, мистецтва, літератури… Кожен з них вплинув на Україну та світ своїми вчинками, працею, думками, відкриттями та дослідами. Серія книжок "Видатні українці. Люди, які творили історію" присвячена розповідям саме про таких величних людей. У них докладно ідеться про дитинство героїв, їхні мрії, а вже потім – і про досягнення, завдяки яким вони стали знаменитими. Ці книги вчать досягати цілей, не боятися труднощів, ніколи не здаватися на шляху до мети та завжди вірити в успіх.

 

 

Панасов, І. Леонід Каденюк / І. Панасов. - Київ : Агенція "Іріо", 2018. - 128 с. : іл. - (Видатні українці. Люди, які творили історію).

Книга розповідає про звичайного хлопчика з буковинського села, який завдяки наполегливості та сміливості зміг стати першим космонавтом в історії незалежної України. Дитячі враження, навчання у льотному училищі, робота випробувачем, підготовка до космічних перенавантажень – все це стало прологом до головної події його життя – польоту в космос. Дивовижно, що саме Леонід Каденюк – перший і єдиний космонавт в історії України! Що саме в дитинстві допомогло Леонідові Каденюку здійснити мрії? Як він зміг обійти три тисячі претендентів-пілотів, щоб потрапити до загону космонавтів?

Читаючи біографію відомого космонавта, кожен зрозуміє, що будь-яка мрія – досяжна!

 

Промахов, О. Ігор Сікорський / О. Промахов. - Київ : Агенція "Іріо", 2018. – 128 с. : іл. - (Видатні українці. Люди, які творили історію).

Ігор Сікорський – піонер авіабудівництва. Його нагороджено 80-ма нагородами в цій галузі. Вперше у небо він здійнявся в Києві і поставив перші світові рекорди. Ігор Сікорський – перший, хто почав займатись будівництвом великих, багатомоторних літаків, існування яких доти в авіації вважали нереальним. Саме завдяки йому політ на пасажирському літаку став для нас можливим. Чому Ігор Сікорський створював і випробовував свої літаки особисто? Які схеми авіаконструктора використовують в сучасних гелікоптерах? Як він спромігся увійти до когорти засновників індустрії авіації? Про все це йдеться у книзі. А ще ви дізнаєтесь про те, що Ігор Іванович Сікорський мав дивовижну життєву місію – поліпшувати життя людей за допомогою техніки.

 

Шутко, О. Роксолана / О. Шутко. - Київ : Агенція "Іріо", 2018. - 128 с. : іл. - (Видатні українці. Люди, які творили історію).

Це історія українки Роксолани – полонянки кримського хана, яка стала дружиною наймогутнішого султана Сулеймана Пишного та матір’ю його наступника – Селіма ІІ. Її життя сповнене таємниць та загадок. Читаючи книгу, ви зможете потрапити у чарівний світ Сходу, в якому мешкала Роксолана, дізнатися, як вона змогла пройти тернистий шлях від доньки українського священика до величної султанші, а також надихнутися силою волі Роксолани, яка змогла протистояти суворим традиціям Сходу і стати порадницею чоловіка в державних питаннях.

Будь-кого приголомшить той факт, що впродовж 500 років Роксолана залишається музою для письменників, композиторів та кінематографістів з усього світу.

До речі, у цій серії вийшли також книги про Любомира Гузара, Кузьму Скрябіна та Валерія Лобановського

 

Серія "Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей" – це розповіді про дитинство та доросле життя відомих та успішних людей, які внесли значні зміни у життя світового суспільства, біографії винахідників, науковців, підприємців, акторів…

Це чудова мандрівка по життєвих шляхах хлопчиків та дівчаток, котрі в кінці розповіді стають людьми, які увійшли в історію. Книги серії написані цікаво та просто, в них безліч фактів. Там на вас чекають позитивні емоції, справжні пригоди, цікаві відкриття та приклади того, яким може бути життя. У кожного з героїв були свої унікальні якості, вміння та інтереси. Яким було їхнє дитинство та навчання? Як вони обирали свій шлях та йшли до мети? Як діяли після поразки та досягали успіху? Всі відповіді – у книжках серії. А у кінці кожного розділу - завчасно підготовлені запитання, які допоможуть вам зрозуміти і запам'ятати найважливіше!

 

Вздульська В. Вільям Шекспір / В. Вздульська.- Київ : Агенція "Іріо", 2018. - 144 с. : іл. - (Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей).

Вільям Шекспір – драматург, життя якого сповнене таємниць та загадок. Автор найвідоміших творів: «Ромео і Джульєтта», «Гамлет» та ін. Ми відправляємось у подорож до Великої Британії і починаємо знайомитись з невеличким містечком поблизу Лондона. Дізнаємося про народження та дитинство Вільяма. Історію кохання його батьків. Про невдачі, які Шекспір зміг подолати завдяки своїй наполегливості, силі волі, тяжкій праці та вірі в свою мрію.

Як писав видатний драматург? Що надихало його на шедеври? Чому інформація про його біографію «частково втрачена»? Хто правив Великою Британію в 16 ст. і як це вплинуло на творчість поета? На ці питання кожен знайде відповідь, «потоваришувавши» з книгою.

 

Костюченко, І. Маргарет Тетчер / І. Костюченко. – Київ : Агенція "Іріо", 2018. - 176 с. : іл. - (Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей).

«Залізна леді» – так прийнято називати жінок, які займають високі посади, відрізняються сильним характером і безкомпромісними рішеннями. Як виник цей термін, що став «другим ім’ям» однієї з найвпливовіших жінок у світі – Маргарет Тетчер. 71-ша прем’єр-міністерка Великої Британії і перша жінка на цій посаді в європейській державі. Шлях до своєї мрії Меггі почала ще в дитинстві: вона вже тоді знала, що хоче стати політиком і допомогти своїй країні стати великою державою. Ці та інші цікаві подробиці з життя «Залізної леді ви дізнаєтеся з цієї книжки

 

Опанасенко, О. Блез Паскаль / О. Опанасенко. – Київ : Агенція "Іріо", 2018. - 112 с. : іл. - (Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей).

Це біографія видатного французького математика, фізика, літератора. Його відкриття стали основою для сучасної інформатики, гідравліки та обчислювальної техніки.

Не дивлячись на те, що протягом свого життя Паскаль тяжко хворів – це не зламало його допитливий дух, а навпаки допомогло стати великою людиною. В 12 років він намагався зрозуміти і вивчити геометрію, не знаючи навіть назв геометричних фігур. В 17 років він написав трактат по геометрії, в 19 винайшов лічильну машину, яка стала першою версією калькулятора. До свого 40-річчя Паскаль зумів зробити десятки важливих відкриттів. В його честь назвали одиницю вимірювання, трикутник в математиці, мову програмування.

 

Опанасенко, О. Нікола Тесла / О. Опанасенко. – Київ : Агенція "Іріо", 2018. - 112 с. : іл. - (Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей).

Нікола Тесла – один з найвидатніших вчених та інженерів, його внесок в науку оцінюють нарівні з внеском Леонардо да Вінчі, а його життя схоже на фантастичний роман.

Флуоресцентне світло, електричний годинник, двигун на сонячній енергії, радіо, передбачення електрокарів, Інтернету та мобільного зв’язку – свого часу відкриття Ніколи Тесли називали магією. Книжка розповідає історію людини, яка доводить: нестандартне мислення може дати поштовх до справді грандіозних відкриттів, але жоден талант не обернув людину на генія без зусиль, наполегливості й невтомної праці.

Книга зрозуміло пояснює фізичні явища і складні терміни і буде цікава і батькам, і дітям.

 

Потерянко, Ю. Альберт Ейнштейн / Ю. Потерянко. – Київ : Агенція "Іріо", 2018. - 104 с. : іл. - (Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей).

Книга про унікального вченого ХХ століття, який за допомогою мислених експериментів вивів на новий рівень всі знання про Всесвіт. Навіть якщо для вас фізика завжди здавалася складною, в цій книзі ви побачите її з іншої – цікавої сторони. Усіма відкриттями Ейнштейна ми користуємося і сьогодні, адже його праця стала поштовхом для інших вчених створити на основі його теорій телевізор, комп’ютер, фотоапарат… До речі, вченого, якому не давались багато шкільних предметів, який був небагатослівним, почали запрошувати у всі університети світу, щоб почути його видатні лекції.

Історія Альберта Ейнштейна, лауреат Нобелівської премії розповідає, чому один із найрозумніших людей на землі так і не закінчив школу, за що його любили діти та що він цінував найбільше.

 

Потерянко, Ю. Марія Кюрі / Ю. Потерянко. – Київ : Агенція "Іріо", 2018. - 176 с. : іл. - (Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей).

Марія Кюрі – найзнаменитіша жінка-науковець XX століття. Вона отримала дві Нобелівські премії одразу в двох дисциплінах – фізиці та хімії. Найвизначнішими досягненнями Кюрі вважається відкриття радіоактивності і таких елементів як радій та полоній.

Марія росла доброю дівчиною з відчуттям справедливості. Завдяки професії батька, який був вчителем, Марія і сама сумлінно вчилася, багато читала і ще в дитинстві назавжди закохалася у науку. Попри брак коштів у родині, забороні вчитися жінкам в університеті в її рідній країні, Марія все ж таки знаходить вихід і вступає до університету у Франції.

Обставини не впливали на Марію. Кюрі вважала, що кожен зобов’язаний працювати над удосконаленням своєї особистості, беручи на себе певну відповідальність за життя людства.

 

Росоловська, А. Леонардо да Вінчі / А. Росоловська. – Київ : Агенція "Іріо", 2018. - 224 с. : іл. - (Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей).

Захоплююча розповідь про життя одного з найвидатніших людей історії. Леонардо да Вінчі відомий тим, що був дуже різнобічною особистістю: винахідник і дослідник, художник і письменник. Він зробив багато відкриттів, які значно випередили свій час.

Змалку він прискіпливо спостерігав за тим, як влаштоване все у природі. Незвичний інтерес до усіх природних явищ Леонардо зберіг до самої старості. Це був один з основних секретів його таланту і подальшого успіху.

У книзі є чому здивуватися. Тут і зворушлива історія створення «Джоконди», і багато інших цікавинок про життя людини, яка змінила світ науки і мистецтва.

 

Сердюк, М. Стів Джобс / М. Сердюк. – Київ : Агенція "Іріо", 2018. - 224 с. : іл. - (Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей).

Сьогодні мало знайдеться людей, які не чули про Айфон, компанію Еппл, комп’ютер чи смартфон. Новатор в IT-технологіях, творець одного з найвідоміших брендів, геніальний оратор, талановитий керівник, людина, що змінила світ! це все – про Стіва Джобса.

Але яким чином цей успіх був здобутий, які стосунки мав Стів з іншими людьми, своїми підлеглими, з другом-співзасновником Стівом Возняком? Безсумнівно, історія життя Стіва Джобса буде цікавою і корисною для кожного члена сім’ї.

А ще у кінці кожного розділу книги є питання-завдання, котрі не лише допоможуть запам’ятати корисну інформацію, а й підштовхнуть вас на роздуми, що насамперед потрібно робити, щоб бути першим, як Стів Джобс

 

Сердюк, М. Чарлі Чаплін / М. Сердюк. – Київ : Агенція "Іріо", 2018. - 144 с. : іл. - (Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей).

Книга розповідає про життя найвідомішого коміка ХХ століття. Композитор, режисер, тричі нагороджений премією «Оскар». Найбільш відома особистість ери німого кінематографу. Його наслідують і досі попри те, що кіно суттєво змінилося.

Дитинство Чапліна проходило в злиднях. Він працював ким завгодно і де тільки міг, щоб заробити хоч якісь гроші. Чарлі не мав освіти і навіть не вмів читати. Перші ролі йому допомагав вчити старший брат. У Чапліна багато чого не було, проте було найголовніше – геніальність і вміння дивитися на світ позитивно.

Як з'явився відомий образ Чарлі Чапліна? За яких обставин Чарлі вирішив стати режисером? Чому ФБР переслідувало Чарлі Чапліна? Відповіді на ці та інші цікаві питання ви знайдете в книзі.

 

Сердюк, М. Коко Шанель / М. Сердюк. – Київ : Агенція "Іріо", 2018. - 112 с. : іл. - (Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей).

Що ви знаєте про Коко Шанель? Маленька чорна сукня і відомі кожному куточку світу парфуми…? Почнемо з того, що Коко зовсім не Коко, а Ґабріель. Чому Ґабрієль Бонер Шанель почали називати Коко? Чому Коко обрала назву «Номер п’ять» для своїх перших парфумів? Яка подія стала приводом для створення маленької чорної сукні?

Ці та інші цікаві факти зібрані у захоплюючу розповідь про життя дівчини, на шляху якої було безліч труднощів, проте вона лишилась вірною своїм ідеям, що і зробило її відомою на увесь світ. Історією свого успіху Коко довела, що розпочати власну справу можливо коли завгодно, головне йти за мрією та вірити в себе.

 

 

 

Перше NON FICTION читання

Скачать

 

 

 

 

 

Шановні батьки!

 

Книги серії "Розумна дитина" харківського видавництва "Віват" – це розвиваюча та навчальна література для найменших. На їх сторінках ви знайдете багато завдань, які допоможуть вашій дитині творчо мислити, самостійно знаходити рішення, розвивати пам'ять, увагу. Вони відкриють для ваших малюків цікавий та дивовижний світ знань.

 

 

Жадан, А.В. Етикет для дівчаток і хлоп’яток / А.В.Жадан. – Харків: Віват, 2014. – 48с.: іл. – (Розумна дитина)

Батьки знають: прищеплювати дитині хороші манери ніколи не рано! Пан Етикет і пані Манера разом з Буратіно і Мальвіною розкажуть про основні правила етикету, навчать малюків правильно поводитися в гостях, в транспорті, в зоопарку, кінотеатрі. А ще – як правильно сидіти за столом, як користуватися столовими приборами тощо. А перевірити свої знання діти зможуть, відповідаючи на запитання вікторини, тестів, відгадуючи загадки і граючись в ігри з друзями

 

Литвиненко, Т. Домашня логопедія / Т. Литвиненко. – Харків: Віват, 2014. – 48с.: іл. – (Розумна дитина)

Ця барвисто ілюстрована книга спрямована на розвиток мовлення дитини. З її допомогою малюк навчиться розрізняти дзвінкі і глухі звуки, правильно вимовляти їх, утворювати з ними слова і складати речення. Цікаві завдання, ігри і забавні віршики неодмінно сподобаються вашій дитині і вона буде вчитися із задоволенням.

 

Плотникова, О. Чи готова ваша дитина до школи: тести: пам’ять, сприйняття, увага, мислення, фантазія / О. М. Плотникова. – Харків: Віват, 2014. – 128с.: іл. – (Розумна дитина)

До книги увійшли різноманітні тести у вигляді ігрових завдань для перевірки рівня готовності дитини до школи. Запропоновані тести можна виконувати як у домашніх умовах (активну участь у тестуванні беруть батьки), так і разом із педагогом молодшої школи чи дитячого садка. Призначена для дбайливих батьків та кмітливих діточок.

 

Чуб Н. Раз, два, три, чотири, п'ять, просто все запам’ятать! / Н. Чуб. – Харків: Віват, 2014. – 128с.: іл. – (Розумна дитина)

Ця книжка – чудовий посібник, спрямований на розвиток дитячої пам’яті. На її перших сторінках ви знайдете відповіді на запитання, які найчастіше ставлять батьки та вчителі. А потім на вас чекає безліч веселих ігрових завдань, які допоможуть покращити пам’ять вашого малюка. За їхньою допомогою можна тренуватися як удома, так і в дитсадку. Проведіть час із дитиною не лише цікаво, а й корисно!

 

 

 

Друже!

 

Чи знаєш ти, що інколи не потрібно великих матеріальних витрат, щоб створити справжній витвір мистецтва? Книги серії "Чарівна майстерня. Мої перші шедеври" допоможуть тобі відкрити для себе нові види творчості, створити власноруч маленькі шедеври з різних матеріалів, дізнатися багато нового та цікавого про такий нині популярний та модний хенд мейд.

 

 

Гученко, І. Декоративні свічки своїми руками / І. Гученко. - Донецьк: Глорія трейд, 2013. - 64с.: іл. - (Чарівна майстерня. Мої перші шедеври)

Декоративні свічки все частіше використовуються як елемент дизайну інтер'єру. Це прекрасний спосіб створити атмосферу комфорту і затишку у вашому домі. У магазинах можна знайти безліч свічок різної форми з різних матеріалів. Але виготовити свічку своїми руками набагато цікавіше. Це нескладний, але дуже захоплюючий процес. Ваш улюблений малюк зможе освоїти новий вид творчості, навчитися комбінувати і гармонійно поєднувати кольори, а також розвивати дрібну моторику.

 

Дерев’янко, Г. Футболки: Креативний розпис / Г. Дерев’янко. - Донецьк: Глорія трейд, 2014.– 64с.: іл. - (Чарівна майстерня. Мої перші шедеври)

У давнину вважалося, що одяг, прикрашений розписом, захищає людину від усіляких напастей. Можливо, це й правда, адже художник, малюючи, передає через фарбу свою позитивну енергію і позитивно заряджені думки. Особливістю ручного розпису є те, що створити два однакові малюнки практично неможливо, тому розписні речі виходять унікальними і незвичайними. Дотримуючись покрокових інструкцій книги, ви створите свій унікальний предмет одягу, що гармонійно поєднується з вашим внутрішнім «Я».

 

Піцик, А. Вироби з яєчної шкаралупи / А. Піцик. - Донецьк: Глорія трейд, 2013. - 64с.: іл. - (Чарівна майстерня. Мої перші шедеври)

Казкове яєчко з дитячої казки – це не просто яйце. Для кожної дитини це щось більше. Це чарівний предмет, який можна взяти в долоньки. Але чи знаєте ви, що з яєць можна майструвати вироби? Такі вироби сподобаються і дітям, і дорослим. Трохи зусиль – і ось перед вами зайчик із морквою, жираф із вигнутою шийкою, веселі поросята і курочка з курчатами. З нашою книгою ви швидко навчитеся створювати власні маленькі шедеври.

 

Піцик, А. Чарівні кульки / А. Піцик. - Донецьк: Глорія трейд, 2013. - 64с.: іл. - (Чарівна майстерня. Мої перші шедеври)

Кожен з нас, напевно, не раз заворожено спостерігав, як клоун за лічені секунди перетворює довгі вузькі кульки на дивних і милих звірят. Виявляється, навчитися цьому веселому мистецтву нескладно, потрібно тільки дотримуватися правил та поетапних інструкцій, що наводяться в нашій книзі. Досить лише трохи потренуватися, і у ваших руках почнуть оживати звірята та квітнути яскраві квіти. Мистецтво зі скручування фігурок з куль називається твістінгом. Займатися твістінгом можна всією родиною.

 

Шквиря, Ж. Кумедні тваринки. 3Д-квілінг / Ж. Шквиря. - Донецьк: Глорія трейд, 2013.– 64с.: іл. - (Чарівна майстерня. Мої перші шедеври)

Ласкаво просимо у світ об’ємного квілінгу! У світ, де відбуваються дива і звичайні смужки гофрокартону можуть перетворитися на чарівних милих тваринок. Створювати фігурки тварин особливо цікаво: кожен персонаж має свій характер і емоції. Здається, ще трохи – і вони оживуть, наповнять кімнату всілякими голосами: скромняга-єнот, синя жаба, ручний папужка, величний фламінго, лижник-пінгвін та багато інших героїв! Пориньте в світ квілінгу, і ви відкриєте для себе багато нового і цікавого!